9 grudnia obiecano nam powrót na planszę Monopoly w wersji zręcznościowej. Handel nieruchomościami jeszcze nigdy nie dostarczał tylu emocji…

Monopoly Madness to zabawa w rywalizację maksymalnie sześciu gracze o zakupy i ulepszenia nieruchomości w Monopoly City. Krótsze rundy będą przypominać szalone wyścigi po ulicach miasta, jednak bez typowych granic wyznaczonych przez tradycyjną planszę. Gracze tradycyjnie będą musieli zbierać pieniądze i inne zasoby na całej mapie, a zasobność w nieruchomości przekłada się na większą liczbę zdobytych punktów i bliższą metę wyścigu o bogactwo. Podczas zabawy odnajdziemy w skrzyniach specjalne ulepszenia (m.in. buldożery, młoty pneumatyczne), które będzie można wykorzystać przeciwko innym graczom. Losowe wydarzenia uczynią wyścigi mniej przewidywalnymi.

W Monopoly Madness zobaczymy 20 nowych, grywalnych postaci (inspirowanych klasycznymi żetonami z gry Monopoly), 4 unikalne środowiska z niepowtarzalną architekturą (w tym Miasto oraz Nocne Życie, Plażowe Miasteczko i Przytulny Wodospad), każde z nich z kilkoma poziomami i układami – razem 20 aren do rozgrywek.

Monopoly Madness równolegle będzie debiutować na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S (w trybie kompatybilności), PlayStation 4, PlayStation 5 (w trybie kompatybilności), Nintendo Switch, oraz w Google Stadia i PC poprzez Ubisoft Store. Dodatkowo gra będzie dostępna również w usłudze Ubisoft+ na PC i Google Stadia.