Wśród zaimplementowanych aren znajdziemy zarówno nowości jak i konwersje klasyków – chociażby “The Edge” (Q2DM1) z Quake’a II. Autorzy docenili też m.in. Dooma (2016), bo przełożyli na realia moda mapę “Excavation”.

Na początek krótkie przypomnienie / wstęp dla osób niezaznajomionych z tematem – założeniem QC: Doom Edition jest zaprezentowanie pomysłów znanych z Quake Champions w formie modyfikacji do Dooma. Mamy, więc unikalnych bohaterów o różnych umiejętnościach i parametrach, którymi możemy toczyć potyczki w klasycznym, arenowym stylu. Najnowsza wersja (oznaczona numerem 2.6.1) wzbogaca i tak już mocno urozmaicony repertuar lokacji o dodatkowe miejsca mordu, które najlepiej prezentuje poniższy film udostępniony jeszcze przed premierą:

QC:DE posiada jednak dwie unikatowe cechy w stosunku do Quake Champions. Po pierwsze, z racji statusu darmowej modyfikacji, autorzy nie są ograniczeni żadnymi licencjami, a zatem wśród postaci do wyboru znajdziemy nie tylko bohaterów, przynależących do Bethesdy (jak B.J. Blazkowicz, czy Doomguy), ale także takie sławy FPS-owego świata jak Duke Nukem, Caleb (Blood), Lo Wang (Shadow Warrior), czy Gordon Freeman (Half-Life). Nawet herosi z rodzimych produkcji się załapali, bo możemy zagrać Danielem Garnerem (Painkiller), czy Graysonem Huntem (Bulletstorm) oraz wieloma innymi, co sumuje się do łącznej liczby trzydziestu (!!!) postaci.

Po drugie, zalety gry nie ograniczają się do trybu dla wielu graczy. Modyfikacja jest kompatybilna z wszelkimi zestawami plansz, gdzie możemy mordować demony w pojedynkę, a potwory te również nie są limitowane tymi z Dooma. Możemy urozmaicić etapy “gośćmi” z różnych innych tytułów (tak zaimplementowanych domyślnie, jak i dostępnych do ściągnięcia ze strony moda) i mieszać je w dowolnych kombinacjach. Poniżej macie przykład pierwszej planszy z Dooma II, ale ogrywanej z perspektywy Lo Wanga i zaludnionej dodatkowo przeciwnikami z Quake’a oraz Quake’a II.

O zaletach QC: Doom Edition mógłbym pisać jeszcze długo, ale zamiast tego polecam udać się na stronę modyfikacji i doświadczyć jej samemu.