Krakowskie studio Played With Fire (twórcy Stargaze) zamierza wbić nas w połyskujące, metaliczne wdzianko Stalowej Ćmy i dać szansę na wysłuchanie historii Siedmiu Alchemików i Zakonu Rycerzy.

Jednak nie będzie to kojąca opowieść, która da nam odpocząć w fotelu, a raczej przygodowa gra akcji, w której poznamy z bliska poszukująca odkupienia Stalową Ćmę oraz Alchemika (tak, będziemy kontrolować dwie postacie jednocześnie). Wszystko to w goglach Meta Quest 2 (w drugiej kolejności – w wersji na PSVR2).

W rozgrywce nie tylko skupimy się na eksploracji otoczenia i walce z przeciwnikami – trzeba przyznać prowadzonej w oryginalny sposób śmiercionośną kosą (z dwoma trybami ataku – cięciem i dźgnięciem, plus combosy) i peleryną o kształcie skrzydeł ćmy (służącej do wykonywania uników i szybowania w powietrzu – na tym etapie za bardzo nie wczuwalibyśmy się w rozgrywkę). Będzie też wymiana handlowa i usprawnianie wyposażenia oraz wspinaczka (z kosą). Druga z postaci – Alchemik – wykorzystuje dostępne w okolicy substancje i zmienia ich właściwości, przyciągając surowce, łącząc je i warząc w zamykane w buteleczkach mikstury. Wraz z postępami w grze będziemy mogli pozyskać kolejne formuły alchemiczne, a samymi miksturami da się rzucać w przeciwników, w otoczenie i wywoływać transmutacje. W programie rozgrywek są również: alchemia obronna, taktyczna i sprzyjająca rozwiązywaniu środowiskowych łamigłówek. W Mixture zwiedzimy pięć biomów wypełnionych wyzwaniami, sekretami, straciami, zakończonych pojedynkiem z bossem.

Sama Sola (Stalowa Ćma), niegdyś należąca do domeny Światła, przez swoją chciwość stała się wygnańcem, skazanym na przemierzanie jałowych światów. Zawierając przymierze z jednym z uwięzionych przez Zakon Rycerzy alchemików wyruszają do pięciu krain Królestwa…