Impreza odbędzie się w Warszawie, w New Meta Bar, 16.11.2019 r. Start o godzinie 16:00, koniec przewidziano o godzinie 23:30.

Nie pamiętam kiedy ostatnio był rozgrywany jakiś większy turniej w Quake’a po sieci lokalnej* w Warszawie, więc z radością zawiadamiam, iż w sobotę 16 listopada 2019 roku odbędzie się finał Mistrzostw Polski w Quake Champions. Impreza oficjalnie startuje o godzinie 16:00, a stołeczny lokal New Meta Bar (w którym całość jest organizowana) będzie gościć tak uczestników jak i kibiców do godziny 23:30. W szranki stanie ośmiu zawodników wyłonionych przez system eliminacji prowadzonych drogą online. Faworytem wydaje się być Daniel „Pikawa” Pikalski. Miałem okazję grać z Danielem i poziom jego umiejętności jest naprawdę imponujący, ale to nie znaczy, że pozostali zawodnicy nie stawią mu oporu.

Na tym nie koniec atrakcji – organizatorzy dołożyli starań, aby osoby, które pożegnały się z głównym turniejem jeszcze w fazie eliminacji mogły bawić się dalej. W efekcie powstały tzw. kategorie nr 2 i 3, a także turniej amatorski. Zmagania finalistów każdej z tych konkurencji (po dwóch na kategorię) również obejrzymy w sobotę.

Główną osobą odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie jest SaintNoMore – ogromne brawa za inicjatywę! Trzymam kciuki za to, żeby finał przebiegł bezproblemowo. Jeżeli ktoś nie może dotrzeć na miejsce, ale chciałby obejrzeć mecze, to będą one transmitowane w serwisie Twitch na kanale organizatora.

Przypominamy również, że tego samego dnia, już o godzinie 10:00 startują targi Gamedev & Creative Careers Expo 2019, na które wstęp (po zarejestrowaniu) jest darmowy. Impreza GCCE 2019 przeznaczona jest dla osób poszukujących pracy w gamedevie, a kończy się projekcją filmu Wojna Gwiazd. Możemy więc połączyć pożyteczne z przyjemnym i emocjonującym, najpierw zdobywając nową pracę, potem oglądając ciekawy dokument, na koniec kibicując w finałach Polski w Quake Champions.

*tak naprawdę Quake Champions niestety nie ma opcji gry po sieci lokalnej, a zawodnicy będą łączyć się do ogólnych serwerów. Nie zmienia to faktu, że miło będzie się spotkać razem w jednym miejscu 🙂