Na przełomie lutego i marca 2021 r. mamy doczekać się nowego wariantu retrokomputera na FPGA znanego pod nazwą MiSTurządzenia wyposażonego w układ FPGA, umożliwiający stosowania kilkunastu zróżnicowanych wsadów, które sprawnie symulują prace konsol i komputerów z epoki 8- i 16-bitów.

Powstający właśnie wariant MiST-a, nazwany MiSS FPGA (i tworzony przez 8bits4ever) w sam raz pasuje do obudowy od A500, może również wykorzystywać w roli klawiatury tę, w którą wyposażono Pięćsetkę. MiSS umożliwi emulację wielu platform sprzętowych, poczynając do rdzeni symulujących pracę Amigi z układami OCS, ECS i AGA, po Atari ST/STE, MSX2+, C64, ZX Spectrum, Amstrada CPC, Atari 800, konsole Sega Mega Drive, NES, Sega Master System, a kończąc na automatach arcade.

Mózgiem MiSS FPHA jest Altera EP3C25E144C8N z 32 MB RAM. Do naszej dyspozycji otrzymujemy 4 porty USB (klawiatury, myszy, pady), dwa porty cyfrowych joysticków, wyjście na monitor VGA/RGB i wyjście audio. Do wymiany danych służy czytnik kart microSD, zasilanie przez złącze miniUSB (zalecany 1A). W komplecie otrzymamy wydrukowane wsporniki ułatwiające montaż we wnętrzu obudowy od A500. Cenę ustalono na 150 euro.