Epicka wyprawa przez morze ruchomych piasków, pełna przeciwników, bossów, przeciwności, sekretów, piksel artu i zwrotów akcji. Oto co nas czeka w 2023 roku w grze studia littleknightgames.

To, że inspiracja dla Miry niewątpliwie były wyczyny Shantae – wyraźnie widać na fragmentach rozgrywki zamieszczonych w zwiastunie filmowym gry. A jest to również świetna wiadomość dla fanów metroidvani i shantaevani – mają szansę na otrzymanie w przyszłym roku naprawdę solidnej dawki wymagającej rozgrywki i wciągających, wieloetapowych potyczek z bossami.

Niezwykły świat i równie nieszablonowy duet towarzyszy (poszukiwacz Yuba i dżin Mira), do tego uniwersum inspirowanie legendami i baśniami śródziemnomorskimi, plus oldschoolowa, wymagająca rozgrywka zręcznościowa oraz zdewastowany świat ruin. Do tego – podróż za utraconymi wspomnieniami i próba odkrycia, co stało się z mieszkańcami zrujnowanych ziem. Klasyczne mechaniki i forma, nowoczesna, pełna detali, pikselartowa oprawa, a do tego walka powiązana z czterema pierwotnymi żywiołami oraz płynna walka z błyskawicznym przełączaniem broni. Jest i rozbudowane drzewko umiejętności z dziesiątkami ruchów do odblokowania, magicznymi zaklęciami oraz narzędziami służącymi do pokonywania przeszkód.