Sandbox w wersji mobilnej, wzorowany na Minecrafcie, ale rozwinięty do zabawy w rozszerzonej rzeczywistości doczekał się właśnie ciekawego uzupełnienia.

Oprócz zabawy w budowanie w wirtualnej rzeczywistości, wspólnych przygód rozgrywanych za pośrednictwem Minecraft Earth na smartfonie będziemy mogli teraz skorzystać ze specjalnych mini figurek, odwzorowujących bohaterów gry (Creeper, Alex, Steve itp.), które przełożą się również na wirtualne korzyści. Firma Mattel wprowadza na rynek 20 figurek z chipami NFC, co oznacza łącznie ponad dziesięć różnych doładowań w grze.

Co ciekawe – boosty nie działają jednorazowo – po upływie 18 godzin gracze będą mogli ponownie skorzystać z doładowania, natomiast wykorzystanie dwóch boostów o tym samym wzmocnieniu spowoduje podwojenie czasu jego trwania. Jednorazowo można użyć do pięciu figurek. Każda z nich wpływa na skrócenie czasu tworzenia, zwiększenie poziomu zdrowia lub dodaje punkty doświadczenia. Figurki do gry Minecraft Earth już są dostępne w sieci sklepów Smyk oraz na stronie smyk.com. Ceny mini figurek z NFC – od 32 do 50 zł.