Minesweeper znany w Polsce również pod tytułem Saper, to gra-legenda. Niemal każdy użytkownik Windows kojarzy tytuł o odsłanianiu pola minowego, bo to właśnie Microsoft przyczynił się do popularyzacji tej gry logicznej, dodając ją do niemal każdej edycji Windows. Wraz z game jamem Ludum Dare 48 doczekaliśmy się trójwymiarowej wersji gry Saper, która została opracowana przez dwie osoby.

Czy w danym miejscu znajduje się niebezpieczny ładunek wybuchowy? W odpowiedzi wspomogą nas cyfry, zawierające informację o liczbie min stykających się bezpośrednio z danym polem. Bazując na takiej metodzie często pozostanie z nami nuta śmiertelnej niepewności. Mam nadzieję, że udało mi się podkreślić, jaką emocjonalną karuzelą jest logiczna układanka w Saperze.

Mine Shaf to próba przeniesienia legendy do trzech wymiarów. Gra oferuje rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby, a zadaniem graczy jest… odnalezienie i przebicie się przez pola, które nie powinny kryć wybuchowych niespodzianek. Oficjalny wersja fabuły w Mine Shafcie opowiada o uwięzieniu głęboko pod ziemią, a jedyną drogą ucieczki jest wyprawa w głąb szaleństwa trójwymiarowej wersji Minesweepera. Czy podołacie?

Gra została stworzona przez dwie osoby w mniej niż 72 godziny. W Mine Shafta możemy zagrać bezpośrednio na stronie projektu.