Narzędzia dla deweloperów to przede wszystkim oprogramowanie, wykorzystywane przez silniki do gier, programy graficzne i edytory muzyczne. Rzadko mamy okazję obserwować wyspecjalizowane kawałki osprzętu debiutujące na Kicksatrerze.

Pixel Artboard to narzędzie specyficzne – właściwie miniaturowy tablet przeznaczony do rysowania pikseli. Do podobnego celu można w praktyce wykorzystać dowolny tablet wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Jednak twórcy gier oczekują wyspecjalizowanych narzędzi, dlatego Pixel Art. Board w 20 minut zdobył bazowe fundusze na realizację.

Za równowartość 100 USD (ok. 500 zł) możemy stać się posiadacza miniaturowego narzędzia do rysowania obrazów złożonych z pikseli. Dużych pikseli, bo podstawowym trybem pracy urządzenia jest 16×16 punktów, ale Pixel Artboard zapamiętuje też wszystkie fazy tworzenia grafiki, co może później przydać się do efektownych pokazów.  Do końca kampanii na Kickstarterze pozostało jeszcze niemal miesiąc – do tego czasu organizatorom kampanii udało się zebrać zamówienia na ponad 700 sztuk Pixel Artboardów….