Prezes Blizzarda przekazał pałeczkę swojemu następcy.

Fani oglądający Blizzcon przyzwyczaili się, że na otwarciu imprezy witał ich Mike Morhaime, prezes firmy z 27-letnim stażem. W tym roku podczas rozpoczęcia święta Blizzarda zobaczyliśmy go po raz ostatni, gdy przekazał pałeczkę swojemu następcy, dotychczasowemu opiekunowi World of Warcraft, J. Allenowi Brackowi.

Choć odejście Morhaime zostało zapowiedziane jakiś czas temu, i tak był to dość poruszający moment. Prezes przywitał fanów w tradycyjny sposób, pytając, kto z obecnych odwiedza imprezę po raz pierwszy, drugi czy piąty, a potem wspomniał o szczególnej parze: swoich rodzicach, którzy odwiedzali Blizzcon co rok, ale nie mogli dotrzeć tym razem, ze względu na problemy zdrowotne i oglądają jedynie stream z ceremonii. Łamiący się głos Morhaime sprawił, że na sali zapanowała na chwilę cisza.

Po wstępie na scenę wkroczył sam Brack, który po przywitaniu i uścisku z Morhaime przejął prowadzenie imprezy. Nowy prezes odniósł się do kilku aktualności i przekazał pałeczkę pozostałym prowadzącym.