Przygoda zaczyna się od odkrycia legendarnego miecza Durindana. Paran – główny bohater gry – nie podejrzewa, że oręż niezbędny podczas walk, w rzeczywistości okaże się kluczem potrzebnym do odblokowania kolejnych etapów w uniwersum Numii.

MidKnight Story to przygodówka akcji z elementami RPG osadzona w otwartym, steampunkowym świecie. Gracze wybiorą się w podróż przez dzikie wyspy, bezkresne pustynie i miasta pełne miejsc do zwiedzania, napotykając się po drodze na dziwaczne postacie z własnymi historiami do opowiedzenia oraz śmiercionośnych antagonistów do rychłego pokonania. Podczas starć Paran wykorzystuje szeroki zakres umiejętności, aby zbliżyć się w niezauważony sposób do przeciwnika i zaatakować z zaskoczenia lub rzucić się w wir walki wykorzystując swoje niszczycielskie zdolności. Odkrywając uniwersum Numii i pokonując standardowych oponentów zdobędziemy amunicję, magiczne mikstury i punkty doświadczenia. Eliminacja najgroźniejszych wrogów dostarczy natomiast rzadkich skarbów oraz lokalizacje sekretnych miejscówek.

„MidKnight Story to projekt tworzony z pasją, rozwijany wyłącznie przeze mnie. Prace nad grą rozpoczęły się trzy lata temu, kiedy zacząłem tworzyć fundamenty – modele 3D, podstawy rozgrywki i animacje postaci. W tym czasie powstała pokaźna społeczność wokół gry, dzięki jej cennym uwagom MidKnight Story każdego dnia mógł rozwijać się we właściwym kierunku.” – projektant gry, Mattia Ciurlino

Premiera MidKnight Story została zaplanowana na wrzesień 2021 roku na komputerach PC (Steam) i konsoli PlayStation 4.