Choć należy spodziewać się raczej Definitywnej Edycji gry, niż następnej części.

Age of Mythology było ciekawym spin-offem Age of Empires, wprowadzając do całej zabawy bogów w sposób trochę bardziej znaczący niż „wololo”. Solidna gra nigdy nie zyskała takiej popularności jak główna seria, jednak i tak udało jej się zgromadzić całkiem sporo fanów. Dobrze więc wiedzieć, że Microsoft nie zamierza o niej zapomnieć i prawdopodobnie da nam szansę, by cieszyć się nią ponownie.

W rozmowie z serwisem Eurogamer, Adam Isgreen, dyrektor kreatywny zajmujący się całą serią Age of Empires, powiedział, że po przygotowaniu definitywnych edycji wszystkich trzech Age of Empires („Definitywna edycja” to znacznie ładniejszy dodatek do nazwy niż zwykłe, nudne „HD”, nie uważacie?) i mając już w drodze czwartą odsłonę serii, Microsoft będzie mógł zająć się Age of Mythology. Z jego słów można wnioskować, że chodzi raczej o kolejną bardzo definitywną edycję niż sequel, choć w sumie kto wie, co przyniesie nam przyszłość.

Age of Mythology otrzymało, podobnie jak Age of Empires „remaster” HD na początku tej dekady, choć nie wyglądał on zbyt rewolucyjnie – znacznie lepszą robotę wykonano w definitywnej edycji pierwszego AoE (w drodze jest też remake drugiej), choć jednocześnie twórcy trzymając się dość ściśle oryginału pokazali, jak prostą grą była pierwsza odsłona serii. Zapowiedziana podczas E3 dwójka wygląda zdecydowanie ciekawiej.