Po zeszłorocznym powrocie i zapowiedzi online’owych pojedynków w WarBirds 2020 (przy współpracy z IEntertainment Network), MicroProse wraca raz jeszcze ze swoją marką, pod która mamy zobaczyć Task Force Admiral, Second Front oraz Sea Power.

Task Force Admiral zabierze nas na arenę pacyficznych działań wojennych w 1942 roku i posadzi za sterami myśliwca. Ma być kultowa klasyka i innowacyjna mechanika odtworzona w historycznych realiach zmagań II wojny światowej.

Second Front przypomina heksagonalne pola walk taktycznych, chętnie stosowane przez twórców turówek na mobilki. Ponownie realia II wojny światowej, 40 typów jednostek pieszych, 200 pojazdów i karabinów do wyboru. I uroda Minecrafta lub jak to woli: low poly.

No i na deser Sea Power, czyli symulator morskich batalii prowadzonych pomiędzy siłami NATO i Układu Warszawskiego (tak, wiemy, po czyjej stronie jesteśmy w tym okresie, może przynajmniej za PRL-u pokażą nas z potężną flotą). Gra jest tworzona przez ludzi odpowiedzialnych za Cold Waters.

Zobaczymy jak dziś sprzedają się symulatory nostalgicznie wracające do potyczek historycznych i przywracających na ekrany czasy zimnej wojny.