Jeszcze kurz nie opadł po Syberii 3 (no dobrze, to już dwa lata od premiery), a Microids wyskakuje z taką nowiną. Powrócimy do świata Syberii wraz z Kate Walker w prequelu gry, zatytułowany Syberia: The World Before.

Kolejne śledztwo i kolejny rozdział przygód Kate Walker zabierze nas w podróż przez kilka kontynentów, w zgiełk i zawieruchę XX wieku. Producent wspomina też o podróży przez inne epoki. Prace nad The World Before trwają już od półtora roku. Podobno nowa gra z serii znów da nam odczuć unikalną atmosferę, zapewni scenariusz pełen tajemnic, emocji i specyficznej poetyki, tak typowej dla pierwszych części serii. Oniryczne, pokryte śniegiem krajobrazy ponownie będą dziełem dyrektora artystycznego serii, Benoita Sokala. Na razie Microids nie pochwalił się screenshotami z gry, ani nie ujawnił daty premiery The World Before. Usłyszeliśmy za to kilka słów od Benoita Sokala:

„Cieszę się, że dziś mogę kontynuować podróż Kate i ponownie dzielić tę przygodę z zespołem Microïds. Chcemy dać fanom serii historię o atmosferze równie tajemniczej jak poprzednie części. Z jeszcze większą liczbą automatów do uruchomienia, zagadek do rozwiązania i nietypowych postaci, które spotkamy podczas przygód. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami kolejnymi informacjami o postępach w pracach nad grą, jak i samym uniwersum.”