Pierwszy, wieczorny pokaz rozgrywki w chodzoną bijatykę zatytułowaną Metro Siege mogliśmy obejrzeć dziś na kanale AmigaBilla na Twitchu. Gra opracowana przez twórców Wothy’ego, portów gier z laserdisków (Road Avenger, Time Gal) na Amigę oraz znakomicie zrealizowanej wersji Giana Sisters SE z oprawioną grafiką i efektami dźwiękowymi wzbudzała emocje już po pierwszych, zaprezentowanych screenshotach.

Pixelglass Games pokazał, że jest na co czekać. Zobaczyliśmy fragment rozgrywki na pierwszym poziomie. Gra utrzymuje stałe 25 FPS na zwykłej Amidze 500 z pamięcią FAST 0,5 MB, czyli niemal stockowym konfigu. Przy tym na ekranie obserwujemy efekt paralaksy w tle i przed polem rozgrywki. Zgodnie z obietnicami twórców gry, na ekranie widać ok. 60 kolorów.

W rozgrywce mogą brać udział dwie osoby jednocześnie, sylwetki postaci są świetnie narysowane, podobnie jako tło walki. Całość sprawia wrażenie gry z automatu arcade lat 90. Na krótkim filmie widać opcje wyboru bohaterów (w tym jednej zablokowanej postaci) oraz niektóre z ciosów – w grze obiecano nam m.in. blokady ciosów, kontrataki i uniki, co zapowiada, że zabawa w Metro Siege nabierze dodatkowych kolorów, jak tylko gra ujrzy światło dzienne. Data premiery i cena nowego brawlera nie zostały jeszcze ujawnione.