Gotowi na koncert rockowy? Po udanej kampanii na Kickstarterze, na podbój ekranów PC, konsol Switch, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One, Series S i X wyrusza Metal Tales: Overkill, gra hiszpańskiego studia Zerouno Games.

Metal Tales: Overkill to typowa strzelanina 3D z widokiem top down, w której dostajemy do dyspozycji cztery postacie, proceduralnie generowane poziomy oraz ośmiu gitarowych bossów. Wszystko to napędzane heavy metalem i naszą adrenaliną. W gruncie rzeczy chodzi o to, by uwolnić naszych metalowych braci od straszliwej klątwy. Wszystko to w trzech biomach (typowych dla metalowców), na sześciu zróżnicowanych poziomach. Przewidziano tryb lokalnej kooperacji.

Oprócz wydań cyfrowych przewidziano dwie specjalne pudełkowe edycje Metal Tales: Overkill na Nintendo Switch, dostępne tylko w Europie. Edycja Deluxe, wydana przez Tesura Games, będzie zawierać drukowaną instrukcję, kostkę do gitary i arkusz naklejek.

Specjalna, pudełkowa Edycja Kolekcjonerska, opublikowana przez Zerouno Games zawiera arkusz naklejek, kostkę do gitary i kolorową instrukcję oraz 56-stronicowy artbook wypełniony i grafikami, a także magnetyczny otwieracz do butelek.