Pleśń, która jak infekcja zalewa naszą asteroidę niszcząc wszystko co stanie na jej drodze, nie cofnie się przed niczym. Sprawmy, by stało się inaczej!

Węgierskie studio deweloperskie FatalCage wyda 8 listopada we wczesnym dostępie na Steamie strategiczną grę side-scrollową osadzoną w świecie sci-fi. Twórcy Memetric: Final Lifeforms na początek zaproponują nam podróż do dwóch z pięciu regionów uniwersum gry, dostępnych po zakończeniu fazy Early Access. Podczas przygody postaramy się zdobyć profesjonalne wyposażenie potrafiące zatrzymać (lub spowolnić) nie tylko armię popleczników pleśni, ale również ją samą. Wybudujemy wytrzymałe ściany oraz wejdziemy w posiadanie min, laserów oraz innych przydatnych urządzeń ochronnych. Zdobędziemy i wyhodujemy również stworzenia o unikalnych cechach, pomagające nam w trakcie wyprawy. Przemierzając zagrożony skażeniem świat napotkamy postacie niezależne, z którymi wejdziemy w interakcję wpływającą na przebieg fabuły gry.

„Istnieje wiele elementów gry, które są w trakcie produkcji, ale szczegóły implementacji mogą jeszcze ulec zmianie w zależności od informacji zwrotnej. Chcemy również przetłumaczyć grę na kilka języków, oprócz już istniejących. Ze względu na połączenie tych elementów, czuliśmy, że potrzebujemy informacji i wsparcia, ponieważ chcieliśmy zapewnić graczom najbardziej optymalne doświadczenie na starcie.” – deweloperzy studia FatalCage

Premiera Memetric: Final Lifeforms nastąpi 8 listopada 2021 roku we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).