Powtórka z lat 80. i skondensowana dawka nostalgii w jednym – gra tworzona przez brytyjskie studio BitGlint Games właśnie ujrzała światło dzienne wersji na PC. Możemy ją odnaleźć i pobrać za darmo z serwisu itch.io.

To rozgrywana w rzucie izometrycznym, dynamiczna strzelanina w klimacie fantasy. Niemal idealnie odtwarzają rozgrywkę w Atic Atac, jednak w zdecydowanie bardziej kolorowej oprawie (15 kolorów z palety ZX Spectrum, nie licząc oczywiście jasnej czerni) i obserwowanej pod nieco innym kątem.

Fabuła gry przywołuje wspomnienia i wielkiego czarodzieja Melkhiora (znagego już z Knight Lore). Jego zrujnowana, stara rezydencja przesiąknięta jest magią, a sam podstarzały mag wciąż śni o boskiej kontroli nad wszystkimi i wszystkim. Jak to w grach o czarach bywa – coś musiało pójść nie tak i sklecone przez Melkhiora zaklęcie sprawia, że przez otwarty portal do naszego świata przedostają się duchy, upiory, diabły i demony. Sam Melkhior zostaje uwięziony w pułapce na strychu. Jednak do Królestwa Leicestershire docierają wieści o kłopotach Melkhiora. Księżniczka Ashby, następczyni tronu i była uczennica Melkhiora (prowadząca obecnie nudne życie w luksusie i wypoczynku) wprowadza w życie plan ratunkowy, wraz z gromadką zaufanych przyjaciół zamierza uwolnić Melkhiora, zamknąć portal i na zawsze pozbyć się zła z rezydencji.

BitGlint Games zapowiada w przyszłości wydanie Melkhior’s Mansion na ZX Spectrum Next oraz ZX Spectrum 128K. Tymczasem oferują klon gry Underwurlde na PC (jak już ukończymy Melkhior’s Mansion).