Mamy dobre wiadomości: niedawno opowiadaliśmy mrożącą krew w żyłach historię ojca i syna, autorów gier na ZX Spectrum, którzy stworzyli wehikuł czasu, by przenieść się do fantastycznych lat 80., gdy poczciwy „gumiak” był u szczytu popularności. Niestety, coś poszło źle i dwaj panowie trafili nie do końca tam, gdzie chcieli, bo do diablo trudnej gry na „gumiaka” jakby żywcem wyjętej z tamtej dekady – Forward to the Past.

Na szczęście wyżej wymienionym bohaterom chyba udało się powrócić do naszej rzeczywistości, jako że właśnie proponują nam nową grę na ZX Spectrum. Tym razem to przeróbka ich pierwszego hitu – Manic Mulholland – który powraca właśnie jako MEGA Manic Mulholland.

To wciąż platformówka w stylu niezapomnianego Manic Minera, ale z nowymi poziomami i przeciwnikami oraz masą innych atrakcji do odkrywania. Podstawowe zasady pozostały jednak niezmienione: trzeba skakać po platformach, unikać kontaktu z przeszkadzajkami i zbierać to, co autorzy pozostawili do zebrania. Podobnie jak w słynnym pierwowzorze, tak i tutaj małpia zręczność nie wystarczy – każdy poziom wymaga też namysłu nad sposobem na jego pokonanie!

Wypada również zauważyć, iż protagonista gry porusza się po planszach w pojeździe przypominającym wynalazek Sir Clive’a Sinclaira, tj. C5. Autorzy MEGA Manic Mulholland wzbogacili jednak ów wehikuł o umiejętność podskakiwania, której oryginał nie posiadał.

Dodajmy też, że zabawa będzie całkowicie bezkosztowa, jako że panowie ze Sloanysoft udostępnili swoje dzieło całkowicie za darmo!