Ileż to już razy obiecywano nam, że spojrzymy na bezsens wojny z zupełnie innej perspektywy. Nie to, żeby kiedykolwiek wojna miała jakikolwiek sens, niemniej działania batalistyczne wciąż są łakomym kąskiem dla twórców gier wideo.

Tworzony przez studio Hypnotic Ants tytuł – Medic: Pacific War – pozbawi nas typowego dla działań FPP oręża; jedyną bronią za jaka chwycimy będą bandaże i apteczki, stosowane przy zdatnych do odratowania żołnierzach.  Pole boju mamy obserwować w widoku TPP.

Podstawowy próg fundowania Medic: Pacific War nie jest wysoki – to 8200 euro i to z obietnicą dostarczenia dema wszystkim wspierającym kampanię. Właściwie możemy uznać po pierwszym dniu zbiórki, że cel w ciągu miesiąca zostanie osiągnięty.

W mechanice rozgrywki uwzględniono horror wojny obserwowany przez medyka, który łata, bandażuje, tamuje krwotoki i znosi niedoszłych poległych z pola bitwy. Obecnie dostępnej dla wspierających wersji alfa umożliwi zakosztowanie tych bądź co bądź krwistych rozgrywek na własnej skórze. Obejrzyj kickstarterowy zwiastun Medic: Pacific War. Gra ma już swoją kartę na Steamie, gdzie jako datę wydania wskazywany jest bieżący rok.

Wśród inspiracji, będących przyczynkiem do stworzenia gry wymieniana jest długa lista filmów wojennych, od Pearl Harbor, przez Przełęcz Ocalonych, Midway, Szeregowca Ryna po serial Pacific. Cóż, pewnie ciekawym będzie przenikanie na rozgrzany od kul teren w roli anioła ratującego ludzkie życia. Pewnie też zostaniemy postawieni przed trudnymi wyborami, wobec ograniczonych zasobów i czasu.