Zgodnie z wcześniejszą obietnicą twórców, MechWarrior 5: Mercenaries nie będzie już tytułem na wyłączność dla Epic Games Store.

MechWarrior 5: Mercenaries studia Piranha Games, miał swoją premierę na PC już w 2019 roku, wyłącznie na platformie Epic Games Store. Teraz graczom z całego świata będzie łatwiej o dostęp do gry z gigantycznymi robotami bojowymi, ponieważ już 27 maja 2021 roku, miejsce będzie miała premiera na platformach Steam, GOG oraz konsolach Xbox One, Xbox Series S i X. DLC o nazwie Heroes of the Innersphere również będzie dostępne w tym samym czasie.

Mechwarrior 5: Mercenaries umożliwi nam wcielenie się w rolę pilota, którego zadaniem jest kierowanie ogromnych rozmiarów maszyną bojową, określaną jako mech. Pod względem fabularnym, tytuł został osadzony w uniwersum BattleTech. Do zalet gry można zaliczyć spory wybór robotów, a także dużo możliwości ich modyfikowania. Co do wad – gracze często narzekali na powtarzalność rozgrywki oraz jakość sztucznej inteligencji jednostek. Warto zaznaczyć, że MechWarrior 5 umożliwia rozgrywki w kooporacji do czterech graczy, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na satysfakcję czerpaną z gry.