Postapokaliptyczny świat wypełniony radioaktywnymi miasteczkami mutantów i cyborgów. Spróbujemy odszukać w nim swojego zaginionego przyjaciela-robota oraz drogę ucieczki.

Kluczową postacią w grze będzie Mechanic – humanoid niewielkich rozmiarów o raczej oczywistej profesji. Surowe tereny, na których obecnie przebywa, zarządzane są przez bezduszną sztuczną inteligencję. Ze względu na panujący w tych miejscach despotyzm, każde przewinienie spotyka się tu z okrutną karą. Przygodowa gra logiczna projektowana przez studio Nudiventra zamieni naszą zwykłą ciekawość w podróż pełną tajemnic, intryg i niebezpieczeństw. W trakcie eksploracji zdewastowanego uniwersum wykorzystamy wszelkie obiekty, stworzymy pożyteczne przedmioty i rozwiążemy przeróżne łamigłówki, by posunąć fabułę do przodu. A w szczególności, spóbujemy uratować swojego przyjaciela RO-2 i poznać historię świata zniszczonego przez kataklizm.


Premiera Mechanic 8230 nastąpi 4 stycznia 2022 roku na komputerach PC. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.