Kilkadziesiąt lat po najgłośniejszej sprawie upiora, która wstrząsnęłą paryską operą, detektyw wraca do tajemniczego miejsca, aby odkryć prawdę.

Trzeci tytuł spod znaku MazM* (po The Wonderful Wizard of Oz i Jekyll and Hyde) jest interpretacją wielkiego dzieła literatury klasycznej. W tej przygodówce point and click opartej na powieści Gastona Leroux pt. „Le Fantome de l’Opera” z 1910 roku sterujemy detektywem wynajętym przez Ellen Buquet w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci jej ojca. Okazuje się jednak, że postać upiora z paryskiej opery może okazać się kluczowa dla sprawy. Podczas eksploracji znajdujemy niezbędne wskazówki, rozwiązujemy wszelakie problemy i zagadki, a także odkrywamy sekrety związane z operą. Zbieramy notatki o postaciach i ciekawostkach historycznych oraz oddajemy się mini-grom zawartym w MazM: The Phantom of the Opera, pamiętając o tym, że wybory dokonywane przez naszego bohatera wpłyną na zakończenie rozgrywki.

Premiera gry zapowiedziana jest na 25 marca 2021 roku na platformie Steam i konsoli Nintendo Switch.

*MazM to projekt stworzony przez studio Growing Seeds (zajmujące się opracowywaniem cyfrowych treści edukacyjnych) reinterpretujący słynne historie w formie gier.