Już animowane intro wywołuje u gracza niedowierzanie, że poczciwe ZX Spectrum potrafi takie rzeczy. A później jest jeszcze lepiej.

W Marsmare: Alienation przyjdzie nam – który to już raz? – ratować bohatera porwanego przez kosmitów, co sprowadza się do eksplorowania korytarzy marsjańskiej bazy (pomocna jest mapa), strzelania do wielu rodzajów obcych oraz rozwiązywania prostych zagadek. Wszystko to, oczywiście, widzieliśmy w setkach produkcji nie tylko na ZX Spectrum, omawiany tytuł wyróżnia jednak staranne wykonanie, przemyślana konstrukcja labiryntu, piękne grafiki i animacje, a także fabuła, która intrygująco rozwija się w miarę postępów gracza.

Co ważne, zachwyty naszej redakcji podzieliło jury oraz publiczność Yandex Retro Game Battle. Zarówno wybór ekspertów, jak i głosowanie internautów jednoznacznie wskazały Marsmare: Alienation jako zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu.

Ciekawostka: czwarte miejsce w konkursie zdobyła polska produkcja Yoyo’s Great Adventure.

Czytelnicy Pixelpost wkrótce będą mogli bliżej poznać laureatów tych zmagań. Wszystkie gry można również sprawdzić osobiście i bezpłatnie, pobierając je z konkursowej strony.