Bartek Kluska pisał już o Marsmare, że takie rzeczy ogląda się na ZX Spectrum z pewną dozą niedowierzania . My wierzymy, że zbiórka funduszy na Kickstarterze, której podstawowym celem jest wydanie fizycznej wersji gry, na tradycyjnej kasecie magnetofonowej, przyniesie graczom (i posiadaczom ZX Spectrum oraz Nexta) sporo niespodzianek.

Marsmare: Alienation obiecuje nie tylko fizyczne wydanie gry – wśród osiągniętych do tej pory progów wymieniono również 70 dodatkowych pomieszczeń, wersję na ZX Spectrum Next oraz PC, nalepki, instrukcję, plakat, 10-centymetrową figurkę obcego w wersji kolekcjonerskiej, dwa dodatkowe poziomy trudności (hard i impossible).

Obecnie trwa finansowa walka o dodatkowy poziom – strzelaninę, łączący Marsa z Księżycem i wariant gry z generowanymi losowo poziomami na ZX Spectrum Next. Dwa ostatnie progi to rozgrywka dla dwóch graczy na ZX Spectrum Next (i specjalnie zaprojektowanych levelach) oraz cały nowy epizod, który zabierze nas na Ziemie (zarówno na Nexcie, jak i ZX Spectrum 128K). Brzmi smakowicie, do końca zbiórki na Kickstarterze jeszcze ponad dwa tygodnie (28.02.2021 r.)