Potęga gier na urządzenia mobilne nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Dodajmy do tego taką markę jak Mario i mamy receptę na sukces. Pytanie tylko – jak duży? Odpowiedź brzmi – naprawdę spory!

O czym mowa? Konkretnie o Mario Kart Tour – mobilną ścigałkę od Nintendo. W tydzień od premiery ściągnięto grę ponad 90 milionów razy. To stawia ten tytuł na pierwszym miejscu w kategorii „liczba ściągnięć w tydzień” jeśli chodzi o gry mobilne Nintendo. Dla porównania – na drugim miejscu jest Animal Crossing: Pocket Camp (14,3 miliona pobrań) a na trzecim Super Mario Run (13 milionów). Co oznacza, że Mario Kart Tour przebiło najbliższego konkurenta sześć razy. Imponujące!

Co ciekawe, jeśli chodzi o wydawane w grze pieniądze, w pierwszym tygodniu to Mario Kart Tour jest na trzecim miejscu (12,7 miliona dolarów). Tutaj króluje Fire Emblem Heroes (28,2 milionów). To bardzo ciekawe – najwidoczniej Mario Kart Tour albo nie zmusza aż tak graczy do pozbywania się gotówki lub po prostu przyciąga inny profil grających.

Jeśli chodzi o platformy to w przypadku tego tytułu najpopularniejszy okazał się Android – 53,5 miliona ściągnięć. Na iOS odnotowano z kolei 36,5 miliona pobrań. Natomiast App Store prowadzi jeśli chodzi o ilość wydanych pieniędzy – 9,6 miliona dolarów. W porównaniu do niego Google Play prezentuje się dość mizernie – 3,1 miliona dolarów.

Najwięcej pobrań to USA – 13,2 miliona. Co ciekawe na drugim miejscu jest Brazylia – 10,7 miliona, a na trzecim Meksyk – 5,8 miliona. Generalnie – Ameryka (Północna i Południowa) króluje jak widać!

Jeśli chodzi o wydane pieniądze to prowadzą Amerykanie – 5,8 miliona dolarów. Potem mamy Japonię – 4 miliony zielonych, a następnie, co ciekawe, Francję – 752 tysiące dolców.

Ode mnie krótko – zawsze zadziwiają mnie takie wyniki gier mobilnych, ale może po prostu jestem dziadem [nie, nie wygląda jak dziad – przypis redakcji[ i to znak czasów. Krótka partyjka w mobilkę, kilka wydanych dolarów i koniec grania na dziś – tak często może wyglądać posiedzenie z grą dla wielu graczy. W sumie – nic w tym złego.