Na marcową rozgrzewkę – kontynuacja sagi opowiadającej o przygodach Usagiego Yojimbo, kolejny tom śledztw Enoli Holmes, Puste skorupy z Uniwersum Sandmana oraz 21 zeszyt pachnący rozgrzanym piaskiem Dzikiego Zachodu, czyli przygody Lucky Luke’a. Wszystko to już od dziś w sprzedaży (wysyłkowo lub w salonach prasowych). Dodatkowo – kolejny album z opowieściami z wszechświata Gwiezdnych wojen.

Usagi Yojimbo Saga, tom 7

Nowe wydanie popularnej serii Usagi Yojimbo. W siódmej księdze przeczytamy historie opublikowane wcześniej w tomach Zdrajcy ziemi, Miasto zwane piekłem i Czerwony Skorpion. Usagi mierzy się z gangiem Czerwonego Skorpiona terroryzującym okolicę. Odważny królik trafia na ślady jego bandyckiej działalności wszędzie tam, gdzie się pojawi. Stara się przeciwstawić przestępcom, jednak sprawy przybierają dramatyczny obrót, kiedy Usagi zostaje posądzony o członkostwo w gangu. Nie pozostaje mu nic innego, jak obronić swoje dobre imię. Długouchy ronin będzie również ratował opętaną przyjaciółkę Kitsune przed hordą nieumarłych, próbował przywrócić spokój w miasteczku, które dwóch rywalizujących hersztów band zamieniło w piekło występku i okrucieństwa, a także wpadnie na trop zabójcy swojego dawnego pana, wskutek czego zostanie wystawiony na próbę cięższą niż kiedykolwiek, rozdarty między powinnościami honoru a pragnieniem zemsty. Scenariusz i rysunki: Stan Sakai. 600 stron w miękkiej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Sandman Uniwersum. Śnienie – Puste skorupy, tom 2

Drugi tom fascynującej i zaskakującej opowieści o królestwie opuszczonym przez Sen z Nieskończonych. Tymczasowe rządy w krainie Śnienia sprawuje sztuczna inteligencja. Na początku nic nie wie o rzeczywistości, w której przyszło jej istnieć, lecz szybko się uczy. Niektórzy poddani postanawiają odszukać prawowitego władcę, jednak zadanie okazuje się bardzo trudne, ponieważ Sen zamieszkał na Ziemi, aby przekonać się, czym jest miłość… Czy pozna prawdziwe uczucie? Jaka przyszłość czeka jego porzucone królestwo? Komiks dla dorosłych. Scenariusz: Simon Spurrier, rysunki: Bilquis Evely, Abigail Larson. 152 strony w twardej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Lucky Luke. Góry Czarne, tom 21

Samotnego Kowboja czeka kolejna daleka i niebezpieczna podróż! Na zachód od Gór Czarnych rozciąga się słabo poznana kraina zamieszkana przez wojowniczych Czejenów. Władze Stanów Zjednoczonych postanawiają wysłać ekspedycję naukową, która ma ocenić, czy obszary za górami nadają się do kolonizacji. Przewodnikiem wyprawy zostaje oczywiście Lucky Luke, najsłynniejszy kowboj Ameryki. Jednak nie tylko dzika przyroda i wrogo nastawieni Indianie będą przeszkodami w wypełnieniu misji. Najpoważniejsze okaże się zagrożenie ze strony pewnej wysoko postawionej osoby z Waszyngtonu… Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza, tom 4

Czwarty tom komiksowej adaptacja serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Enola dniami i nocami przemierza Londyn, aby poznać sekrety wielkiego miasta zarówno z punktu widzenia arystokracji, jak i uliczników. Dzięki wędrówkom po nowych miejscach trafia na trop niezwykłej afery z wyższych sfer. Okazuje się, że sprawa ponownie dotyczy nastoletniej lady Cecily Alistair. Młoda pani detektyw będzie musiała skorzystać z różnych przebrań i odważnie stawić czoło złym ludziom, aby dotrzeć do sedna tajemnicy. Na swojej drodze natknie się też na obu braci – czy wciąż będą próbowali zmusić ją do powrotu do domu? Scenariusz i rysunki: Serena Blasco. 72 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Star Wars – Nadzieja umiera, tom 11, (1/2021)

Seria komiksów dla fanów świata Star Wars. W każdym tomie znajduje się do 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W albumach prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci rebelianci szukali nowej tajnej bazy. Wygląda na to, że ją znaleźli. Dysponują sekretną flotą i wydaje się, że mają szansę na ostateczne zwycięstwo. Lecz bazę zlokalizował Darth Vader. Sojusz Rebeliantów nie ma szans na odwrót. Imperium kontratakuje! Tak, właśnie wtedy nastąpił pierwszy kontratak Imperium. Pierwszy i najsilniejszy. Scenariusz: Kieron Gilen, Cullen Bun, rysunki: Salvador Larocca. 148 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.