W pewnym mieście pojawił się nowy detektyw, Odys wyrusza w podróż, Kirth rusza na polowanie, Pius VII nie zgadza się na żądania Napoleona, Erzulie mierzy się z magiczną epidemią, Batman walczy z Batmanem Który Się Śmieje, Spider-Man odkrywa nowe moce, a Punisher odkrywa podziemny świat.

W tym samym czasie Doktor Strange spotyka Cleę, Woje Mirmiła dalej walczą ze Zbójcerzami, Ramen prowadzi restaurację w Alakart, Nina i Tomek rozrabiają, Monika prowadzi stadninę, Dodji, Leila, Camille, Yvan i Terry walczą o przetrwanie w opuszczonym mieście, Siegfried poznaje wodnego giganta Adryela, a Nola poznaje tajemnice przeszłości Pandorii. Oto podróże do barwnych światów poskładanych z fantastycznych pomysłów, zaplanowane na koniec marca.

Plansze Europy. Stary cybuch i jedwabna pończoszka

Od prawie pięciu lat inspektor Arbuckle próbuje zamknąć Sir Waltera Rutherforda, przedstawiciela szlachty londyńskiej, którego podejrzewa o kierowanie różnymi działaniami związanymi z handlem ludźmi. Jednak każda z jego prób zakończyła się niepowodzeniem z powodu poparcia, jakim Sir Walter cieszył się na dworze. Wreszcie Arbuckle udaje się przekupić księgowego sir Waltera i obiecuje mu w zamian za tajne kody jego ksiąg rachunkowych łaskę królewską i nowe życie. W rozwiązaniu tej sprawy pomoże mu miss MacMillan. Scenariusz i rysunki: Etienne Willem. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Świat Mitów. Odyseja

Kolejny tom serii komiksów opartych na mitach greckich. Po zakończeniu wojny trojańskiej i zniszczeniu Troi Ulisses natychmiast wsiada na statek, by jak najprędzej wrócić do Itaki, ukochanej żony Penelopy i syna Telemacha. Tak rozpoczyna się jego długa tułaczka, podczas której, ścigany gniewem bogów, napotka liczne przeciwności i niebezpieczeństwa, by w końcu, po powrocie do swojego królestwa, zastać je w stanie oblężenia przez zalotników żony. Scenariusz: Clotilde Bruneau, rysunki: Giovanni Lorusso. 224 strony wtwardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Książęta Demony. Książę Gwiazd, tom 1

Początek sagi science fiction rozgrywającej się w odległej przyszłości. Kirth Gersen jest wychowywany przez dziadka, który przysposabia chłopca do misji mściciela. Celem wendety ma być pięciu łotrów znanych jako Książęta Demony. Po latach przygotowań Kirth wyrusza na polowanie. Aby wypełnić zadanie, bohater będzie musiał wykazać się zarówno talentami detektywa, jak i umiejętnościami wojownika. Seria komiksowa o Kircie Gersenie powstała na podstawie cyklu powieści science fiction Demon Princes słynnego amerykańskiego pisarza Jacka Vance’a, twórcy klasycznej trylogii fantasy Lyonesse. Scenariusz: Jean-David Morvan, rysunki: Paolo Traisci. 64 strony w twardej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Papieże w historii. Pius VII

Kolejny tom kolekcji przybliżającej historię zachodniego świata przez pryzmat papiestwa. Przełom XVIII i XIX wieku to w Europie okres wielkich zmian politycznych i społecznych. We Francji po rewolucji, która wywróciła cały monarchistyczny porządek do góry nogami, władzę obejmuje Napoleon Bonaparte. Dzięki niebywałym zdolnościom militarnym udaje mu się odeprzeć atakujące rewolucyjną armię wojska europejskich potęg absolutystycznych i samemu rozpocząć ekspansję na ich terytoria. W orbicie jego zainteresowań znalazły się również Włochy, a wraz z nimi Państwo Kościelne. Po złamaniu pierwszego oporu napotkał jednak na godnego siebie przeciwnika – nowo wybrany papież Pius VII, mimo szykan, a wkrótce także aresztowania, nigdy nie poddał się żądaniom Napoleona, stając przeciwko niemu. Scenariusz: Philippe Thirault, rysunki: Thomas Verguet. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Sandman Uniwersum. Dom Szeptów – Ananse, tom 2

Druga część rozgrywającej się w uniwersum Sandmana opowieści o bogini wudu Erzulie, która przemierza magiczne krainy statkiem zwanym Domem Szeptów. Erzulie znalazła się w nieciekawej sytuacji: na świecie szaleje magiczna epidemia, a jej sprawca, Szankpanna – pan morów i plag – rośnie w siłę. Bogini zwraca się o pomoc do Anansego, pajęczego władcy opowieści. Lecz podstępny Ananse ma własne plany, przez co Erzulie musi stanąć do nierównej walki, choć wie, że może zginąć, gdyż nawet bogowie są śmiertelni… Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach House of Whispers #7–12. Komiks dla dorosłych. Scenariusz: Nalo Hopkinson, Dan Watters, rysunki: Dominike „DOMO” Stanton. 152 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Batman Metal. Batman Death Metal, tom 3

Batman, Superman i Wonder Woman trafili do światów w mrocznym multiwersum wzorowanych na Kryzysach, do jakich doszło w ich świecie. Po drodze natknęli się na nieoczekiwanego sojusznika w osobie Pierwszego Superboya. Czy to jednak wystarczy, aby pokonać wszechmocnego Batmana, Który się Śmieje? Tymczasem Liga Sprawiedliwości pod dowództwem Nightwinga wyrusza na kolejną misję! Trzeci tom opowieści Batman: Death Metal kontynuuje historię stworzoną przez scenarzystę Scotta Snydera i rysownika Grega Capullo (twórców odpowiedzialnych za takie serie jak Batman i Batman Metal). Ciąg dalszy bestsellerowej serii Batman Metal zaskakuje nie tylko rozmachem, ale i oryginalnymi rozwiązaniami. Razem z kolejnym rozdziałem sagi zamieszczamy dodatkowe epizody z serii pobocznych. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Dark Nights: Death Metal #5, Dark Nights: Death Metal – Infinite Hour Exxxtreme! #1, Dark Nights: Death Metal – The Multiverse Who Laughs #1, Justice League #53–57. Scenariusz: Scott Snyder, Joshua Williamson, James Tynion IV i inni, rysunki: Greg Capullo, Xermánico, Rags Morales i inni. 240 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

DC Deluxe. Batman – Ego i inne opowieści

Wyjątkowy album, w którym zebrano opowieści o Batmanie autorstwa znakomitego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Darwyna Cooke’a. W słynnym komiksie Batman: Ego bohater przeprowadzi autopsychoanalizę, aby poznać prawdę o samym sobie. W opowieści Batman/Spirit wraz z zamaskowanym detektywem z Central City stawi czoło sojuszowi najgorszych łotrów. W Wielkim Skoku Seliny po raz kolejny podąży tropem inteligentnej i pięknej Catwoman. A poza tym… jak zwykle: w przygodach obrońcy Gotham nie zabraknie sprzymierzeńców takich jak Robin czy Jim Gordon, ani śmiertelnych wrogów – Jokera czy Harley Quinn. Pewnego wieczoru Batman wybierze się nawet na randkę… Scenariusz: Darwyn Cooke, Paul Grist, Amanda Conner, Jimmy Palmiotti, rysunki: Darwyn Cooke, J. Bone, Bill Wray, Tim Sale. 272 strony w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Uniwersum DC. Batman Detective Comics #1027

W 1939 roku w dwudziestym siódmym numerze magazynu komiksowego „Detective Comics” zadebiutowała tajemnicza postać znana jako Bat-Man (Człowiek Nietoperz). Ponad 80 lat i 1000 numerów później wielu czołowych scenarzystów i rysowników z branży komiksowej połączyło siły w jubileuszowym numerze Detective Comics #1027, aby uczcić ten historyczny moment! Album zawiera również galerię okładek alternatywnych stworzonych przez najbardziej utalentowanych artystów komiksowych! Scenariusz: Marv Wolfman, Grant Morrison, Scott Snyder i inni, rysunki: Chip Zdarsky, Eduardo Risso, Ivan Reis i inni. 184 strony w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Marvel Classic. Amazing Spider-Man Epic Collection: Kosmiczne przygody

Podczas nieudanego eksperymentu naukowego pajęcze moce Petera Parkera zostają niewiarygodnie spotęgowane! I w samą porę, bo klika groźnych łotrów rozpoczęła serię zaskakujących ataków na bohaterów Marvela. Nowe umiejętności Spider-Mana mogą ocalić mu życie! A czym naprawdę jest tajemnicza kosmiczna siła, która wzmocniła Pajączka? I jaka bitwa jest mu przeznaczona? Dodatkowo: Spider-Man łączy siły z Punisherem, musi uporać się z powrotem Venoma i stawić czoło pomniejszonemu Psycho-Manowi w tyciej opowiastce! Gościnnie wystąpią Hulk, Magneto, Doktor Doom, Przerażająca Czwórka i inni! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w The Amazing Spider-Man #326–333 i Annual #10 oraz w Web of Spider-Man #59–61 i Annual #6, a następnie zebrane w The Amazing Spider-Man Epic Collection: Cosmic Adventures. Scenariusz: David Michelinie, Gerry Conway, Tony Isabella, Stan Lee i inni, rysunki: Colleen Doran, Sal Buscema, Alex Saviuk i inni. 504 strony w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Marvel Classic. Lepsi wrogowie Spider-Mana

Poznajcie nową Złowieszczą Szóstkę! A właściwie Piątkę. Bumerang, Shocker, Overdrive, Speed Demon i Beetle nie są geniuszami zbrodni. Są łajdakami i życiowymi nieudacznikami, a łączą ich jedynie nienawiść do ich najgorszego wroga – Spider-Mana – oraz bezskutecznie próby stworzenia zgranej drużyny. Pytanie brzmi: czy będą w stanie znieść swoje towarzystwo na tyle długo, żeby odzyskać osobliwy artefakt, dzięki któremu staną się królami nowojorskiego półświatka? Oto najlepsza opowieść o trzecioligowych złoczyńcach Marvela i ich skoku stulecia (a przynajmniej miesiąca), jaką kiedykolwiek przeczytacie! Album zawiera zeszyty #1–17 serii The Superior Foes of Spider-Man. Scenariusz: Nick Spencer, rysunki: Steve Lieber. 376 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Marvel Classic. Punisher, tom 2

Drugi tom mrocznej i krwawej opowieści o Punisherze spod szyldu Marvel Knights – imprintu Marvel Comics.  Frank Castle, samotny mściciel zwany Punisherem, słynie z tego, że od lat toczy wojnę z mafią. Dlaczego więc próbuje uratować jednego z jej szefów z rąk partyzantów w Afryce Południowej? Co więcej, w niedalekiej przyszłości czeka go pojedynek z Wolverine’em, a także z kimś, przez kogo przestępcy tracą ostatnio grunt pod nogami… i to dosłownie. Wkrótce Punisher odkryje też nieznany, mroczny świat pod ulicami Nowego Jorku – świat rodem nie tyle z opowieści gangsterskiej, ile z najprawdziwszego horroru! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Punisher (2001) #6–7 i #13–26 oraz Marvel Knights Double-Shot #1. Komiks tylko dla dorosłych. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: Steve Dillon, Joe Quesada, Tom Mandrake. 428 stron w twardej oprawie.

Marvel Fresh. Doktor Strange, tom 2

Drugi tom przygód Doktora Strange’a z serii wydawniczej Marvel Fresh! Galactus, jeden z najpotężniejszych bytów w kosmosie, został uwięziony w zaświatach. Doktor Stephen Strange musi go uwolnić, zanim nienasycony apetyt Pożeracza Światów doprowadzi do katastrofy i zniszczenia granicy między magią a nauką. Na szczęście Mistrz Magii ma do pomocy władców zaświatów, a także… Cleę, swoją dawną miłość. Nawet tak potężny sojusz nie zdoła jednak ujarzmić Galactusa, o ile ktoś nie weźmie na siebie obowiązków jego herolda. Czy to właśnie Doktor Strange zostanie nowym sługą Pożeracza Światów, który nie zna pojęcia dobra ani zła? Album zawiera zeszyty #12–20 serii Doctor Strange oraz zeszyt Doctor Strange Annual #1. Scenariusz: Barry Kitson, Mark Waid, rysunki: Barry Kitson, Scott Koblish, Jesús Saiz. 228 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja, tom 3

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki Wieczór Wybrzeża w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934-2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. ZŁOTA KOLEKCJA to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy Kajko i Kokosz – w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. Tom trzeci kolekcji zawiera długą historię Woje Mirmiła w pierwotnej wersji gazetowej z odcinkami nigdy wcześniej niepublikowanymi w albumach oraz krótki komiks Pasowanie. Komiks poprzedza wstęp redaktora naczelnego Klubu Świata Komiksu Tomasza Kołodziejczaka, a w posłowiu Krzysztof Janicz opowiada o odejściu rysownika z Wieczoru Wybrzeża. Album uzupełniają legendarny wywiad-rzeka Janusz Christa – Wyznania spisane oraz unikatowy komiks Kalafit. Scenariusz i rysunki: Janusz Christa. 204 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Delisie – Życie ma smak!, tom 1

Seria przenosi nas do cudownego świata Delisi – dziewczynek, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. Młoda kucharka Ramen wraz ze swoją rodziną, należącą do Makaronów, prowadzi restaurację w małym miasteczku Alakart. Poznajemy też koleżanki Ramen m.in. Mysiego Melona, która prowadzi butik z ciuchami, Truskawkę w Czekoladzie, która ma swój zespół rockowy, oraz Tiramisu – najbardziej wybredną smakoszkę świata. Bohaterki rozwijają swoje pasje i kariery, co chwila pakując się w nowe, zwariowane perypetie. Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów. Scenariusz: Maciej Kur, rysunki: Magdalena „Meago” Kania. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Diabełki – Zabawy nie z tej ziemi, tom 1

Oto prawdziwe „diabełki”: Nina i jej brat Tomek. Ciągle rozrabiają i wszędzie ich pełno – są po prostu nieznośni. Dokuczają nie tylko innym, ale też sobie nawzajem. Broniąc się przed numerami wycinanymi mu przez siostrę, Tomek zaczął się uważać za bohatera ratującego świat przed kosmitami. A kto według niego jest najgroźniejszym obcym? Oczywiście Nina! Z takimi bohaterami nie będziesz się nudził podczas lektury komiksu! Pierwszy album zbiorczy składa się z trzech tomów oryginalnych: Z jakiej jesteś planety?, To nie my! i Zabawy nie z tej ziemi. Scenariusz i rysunki: Olivier Dutto. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Turbogalop, tom 1

W stadninie nigdy nie jest nudno. Każdy dzień niesie ze sobą wiele atrakcji. Dostarczają ich nie tylko konie – mądre, uczuciowe i dowcipne – ale również ludzie, którzy towarzyszą im na każdym kroku, opiekując się nimi i starając się prowadzić trudny i zarazem bardzo ciekawy biznes związany z ich hodowlą. A czuwa nad tym wszystkim szefowa Monika. Ta pełna energii kobieta z pewnością miałaby dużo mniej stresów, gdyby nie jej mało rozgarnięty syn Romeo skoncentrowany bardziej na swoim wyglądzie niż na pracy. Na szczęście Monika zawsze może liczyć na stajennego Albercika oraz dwie rezolutne nastolatki Madzię i Celinę. Może żadne z nich nie jest doskonałe i ma swoje słabości, ładując się co chwila w różne zabawne przygody, ale łączy ich jedno – ogromna miłość do koni wszelkiej maści! Scenariusz: Rodrigue, du Peloux, rysunki: du Peloux. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Sami. Nożownik z Fortville, tom 2

Drugi tom niezwykłego komiksu fantasy dla młodzieży o grupie dzieci, które pewnego dnia po przebudzeniu odkrywają, że wszyscy inni mieszkańcy ich miasta zniknęli. Dodji, Leila, Camille, Yvan i Terry starają się dostosować do nowej rzeczywistości, jednak okazuje się, że nie tylko oni przetrwali w opuszczonym mieście. Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Scenariusz: Fabien Vehlmann, rysunki: Bruno Gazzotti. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Giganci. Siegfried, tom 2

Drugi tom nowej francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników. Dzieci pochodzące z czterech zakątków świata wykazują ponadnaturalne zdolności. Przyciąga je pewna nieznana siła. Podążając za nią, odkrywają olbrzymie istoty i pomagają im się przebudzić… W drugim tomie poznajemy Siegfrieda, inteligentnego chłopca, któremu doskwiera samotność. Jest przykuty do wózka i całe dnie spędza ze swoim opiekunem, ponieważ rodzice nieustannie przebywają w podróżach służbowych. Kiedy Siegfried poznaje Adryela, wodnego giganta, czuje, jak jego życie nabiera sensu. Razem z Erin i Yrso stawiają czoła potężnemu Alypharowi, którym kieruje tajemnicza grupa naukowców. Wiedzą jednak, że prawdziwa walka dopiero przed nimi… Scenariusz: Lylian, rysunki: James Christ. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Pozytywka. Tajemnice przeszłości, tom 3

Trzeci tom opowieści o ośmioletniej Noli, która po matce odziedziczyła funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. Nolę odwiedzają pandoriańscy przyjaciele. Chcą złapać intruza, który złamał zakaz przechodzenia między światami. Ale to dopiero początek ich kłopotów… Tą samą drogą przenoszą się do ludzkiej rzeczywistości trzy groźne stwory! Żeby zrozumieć, czego chcą nieproszeni goście, Nola musi poznać tajemnice przeszłości Pandorii. Rozpoczyna się niebezpieczna przygoda! Scenariusz: Carbone, rysunki: Gijé. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.