Przedświąteczny okres polowania na króliki z czekolady (i bardziej bliskie ducha historie) bez wątpienia uświetnią superbohaterowie! Dla małych i dużych czytelników opowieści z przepięknymi obrazkami.

Pod koniec marca w roli Waszych bohaterów polecają się wikingowie w ilustrowanych opowieściach z serii Assassin’s Creed Valhalla oraz asasynka Shao Jun (w równie barwnej mandze na podstawie Assassin’s Creed Chronicles). Do świata Far Cry zabiorą nas Łzy Esperanzy, a Skulldigger i Kostek zaproszą na wycieczkę do uniwersum Czarnego Młota. W programie przygód również pokaźna dawka Conana i Spider-Mana. X-Menów, Batmana, Flasha i Myszki Miki (w czarodziejskich opowieściach). Dla najmłodszych poleca się Fibi i Jednorożec, Idefiiks oraz Alicja z Krainy Czarów. Na deser opowieść o mobach i Minecrafcie, wprost z kanciastej krainy z bloczków pikseli.

Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały

Nieustraszeni wikingowie mierzą się ze swoim przeznaczeniem w prequelu bestsellerowej gry wideo Ubisoftu Assassin’s Creed Valhalla. Norwegia, połowa IX wieku n.e. Eivor, wikińska wojowniczka, jest świadkiem zniszczenia wioski przez przybyszów z sąsiedniego królestwa. Sama przypuszcza atak, siejąc zamęt i powodując rozlew krwi… Ale czy jej zwycięstwo okaże się błogosławieństwem czy raczej klątwą? Tak czy inaczej z pewnością stanie się częścią jej legendy. Gdzie indziej, na wschodzie, inny wiking, Sigurd, także wyrusza naprzeciw swojemu przeznaczeniu, w poszukiwaniu innej zdobyczy, wykutej z tyglowej stali… Scenariusz: Cavan Scott, rysunki: Martín Túnica. 72 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny, tom 1

Pasjonująca manga na podstawie gry wideo Assassin’s Creed Chronicles: China firmy Ubisoft, przedstawiająca burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Kraj cieszy się dobrobytem i dostatkiem, ale kolejny cesarz przeprowadza wielkie polityczne czystki i cesarstwo zaczyna pogrążać się w chaosie. W rodzinne strony powraca z Europy ostatnia z bractwa chińskich asasynów – młoda dziewczyna Shao Jun, której wszyscy współbracia zostali wymordowani. Jej cel może być tylko jeden: zemsta! Scenariusz i rysunki: Minoji Kurata. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena: 32,99 zł.

Far Cry: Łzy Esperanzy

Trzymająca w napięciu opowieść będąca prequelem do gry FAR CRY 6. Juan Cortez jest nałogowym partyzantem. Od lat podróżuje po krajach nękanych wojnami i po strefach konfliktu, żeby służyć doświadczeniem i umiejętnościami temu, kto zaoferuje najwyższą stawkę. Tym razem los rzucił go do Santa Costa w Ameryce Południowej. Tu rywalizują o władzę i wpływy trzy obozy: junta wojskowa, którą niedawno założył Di Stefano, partia burżuazji na czele z córką zamordowanego byłego przywódcy i grupa rewolucjonistów zamierzających bronić praw robotników i rdzennej ludności. Scenariusz: Mathieu Mariolle, rysunki: Afif Khaled, Salahdin Basti. 88 stron w twardej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Czarny Młot. Skulldigger i Kostek

Kolejna, tym razem bardzo mroczna i nawiązująca do stylistyki batmanowskiej, opowieść rozgrywająca się w świecie wyróżnionej Nagrodą Eisnera serii o Czarnym Młocie. W Spiral City szerzą się zbrodnia, korupcja i przemoc, na szczęście miasto nie pozostaje całkowicie bezbronne: czarne charaktery muszą się strzec niebezpiecznego mściciela – Skulldiggera. Kiedy mistrz zbrodni, Grimjim, ucieka z więzienia, nikt nie jest bezpieczny. Czy także tym razem Skulldigger i jego młody pomocnik uratują Spiral City? Może być trudno, gdy wejdzie im w drogę pewna policjantka… Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach wydawnictwa Dark Horse Comics Skulldigger and Skeleton Boy #1–6. Scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Tonči Zonjić. 168 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Conan – Cienie nad Kush, tom 7

Po śmierci pirackiej królowej Bêlit morze straciło dla Conana cały urok. Barbarzyńca zaszył się w Kush, w mieście cieni, gdzie wkrótce zostanie oskarżony o praktykowanie magii i będzie musiał walczyć o życie. Wyruszy też na niebezpieczną wyprawę po legendarny skarb, przemierzy śmiertelnie groźną pustynię, odwiedzi oazę krwi i tajemnicze miasto Xuthal… a każde z tych miejsc może przynieść mu zgubę. Czy Conan wyjdzie cało z tych przygód? Czy po śmierci ukochanej odnajdzie dla siebie nową drogę? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Conan The Avenger #1–19. Scenariusz: Fred Van Lente, rysunki: Brian Ching, Eduardo Francisco, Guiu Vilanova. 448 stron w twardej oprawie. Cena: 179,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 13

Ostatni tom serii Ultimate Spider-Man. Ostateczne starcie Zielonego Goblina z Pająkiem! Zielony Goblin i Złowieszcza Szóstka wyruszają do Queens, żeby zabić Spider-Mana. Przypuszczają atak w najgorszym możliwym dla Pajączka momencie, gdy ten znalazł się między młotem a kowadłem podczas starcia Ultimate Avengers oraz New Ultimates. Czy po odniesieniu poważnej rany Peter Parker narazi swoje życie, by uratować ciocię May? Jego walka z Goblinem wstrząśnie podstawami wszechświata! Iron Man, Kapitan Ameryka i Nick Fury odbiorą bolesną lekcję. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Ultimate Comics Spider-Man #15, #150–160, Ultimate Comics Avengers vs. New Ultimates #1–6 oraz Ultimate Comics Fallout #1–6. Scenariusz: Brian Michael Bendis, Mark Miller, Jonathan Hickman, Nick Spencer, rysunki: Mark Bagley, Sara Pichelli, David Lafuente, Leinil Yu, Stephen Segovia i inni. 608 stron w twardej oprawie. Cena: 229,99 zł.

Marvel Fresh. Świt X – X-Men, tom 1

Pierwszy tom głównej serii o przygodach X-Men spod szyldu Świt X! Niezależne państwo na wyspie Krakoa rozkwitło, a mutanci odzyskali nadzieję na lepsze jutro. Dzięki własnej odwadze i niebywale zaawansowanej biotechnologii stali się poważnymi graczami na arenie międzynarodowej, ale im większe zyskują wpływy, tym potężniejszych mają przeciwników. Czy Cyclops, Jean Grey, Wolverine, Magneto i inni zdołają obronić swój nowy dom przed wrogami, którzy czyhają na nich na całej Ziemi… i poza nią? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach X-Men #1–7 i Giant-Size X-Men: Jean Grey & Emma Frost #1. Uwaga: Świt X – X-Men to główna seria o przygodach mutantów z cyklu Świt X. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki z albumu Ród X/Potęgi X, w którym scenarzysta Jonathan Hickman otworzył zupełnie nowy rozdział w historii Marvelowskich mutantów. Pod szyldem Świt X wydawane są również historie poboczne, takie jak Świt X – New Mutants, które znakomicie uzupełniają fabułę serii głównej. Scenariusz: Jonathan Hickman, rysunki: Leinil Francis Yu, Russell Dauterman. 240 stron w miękkiej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Marvel Fresh. Świt X – New Mutants

Młodzi mutanci ruszają w kosmos. Chcą odszukać dawnego przyjaciela, a znajdują… same kłopoty! Z raju na wyspie Krakoa trafiają prosto do nieprzyjaznego Imperium Shi’ar, w którym trwa zaciekła rywalizacja o władzę na cesarskim dworze. Czy Magik, Sunspot, Wolfsbane i inni New Mutants wyjdą z niej cało? I jaką rolę odegrają w tej intrydze gwiezdni piraci ze Starjammers oraz ich tajemniczy ładunek? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach New Mutants #1–2, #5 i #7. Scenariusz: Jonathan Hickman, rysunki: Rod Reis. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Uniwersum DC. Batman: Detective Comics – Nowe sąsiedztwo, tom 1

Pierwszy tom docenionego przez krytyków cyklu opowieści o Batmanie Detective Comics ukazującego się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. W Gotham zachodzą poważne zmiany, a nowy burmistrz Christopher Nakano chce się pozbyć Batmana. Mroczny Rycerz opuszcza posiadłość Wayne’ów i Jaskinię Nietoperza – przenosi się do kamienicy w sercu miasta i buduje nowe mikrojaskinie w tunelach kanalizacyjnych Gotham, dzięki czemu jest bliżej ludzi, których przysiągł chronić. Spokojne miejskie życie zakłóca niespodziewane morderstwo. Tragiczne wydarzenie wbija się niczym sztylet w samo serce okolicy, którą Batman nazywa teraz swoim domem. Co gorsza – to właśnie Wayne jest głównym podejrzanym! Makabryczna śmierć Sary Worth sprawia, że jej bogaty i skłonny do przemocy ojciec nie cofnie się przed niczym. Roland Worth żąda, by Wayne zapłacił za swoje rzekome czyny, i pragnie zniszczyć Batmana, który ośmielił się stanąć mu na drodze. Wraz z nagłą falą przemocy na ulicach Gotham pojawia się nowy złoczyńca, czerpiący energię z rozlewu krwi… Nikt – nawet sam Batman – nie jest bezpieczny! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Detective Comics #1034–1039. Scenariusz: Mariko Tamaki, rysunki: Dan Mora. 240 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Uniwersum DC. Flash – Powrót Wally’ego Westa, tom 1

Pierwszy tom nowej serii Flash w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Barry Allen i Wally West są najszybszymi ludźmi na świecie. Kiedy Wally nagle znika, a Barry zostaje pozbawiony superszybkich mocy, prowadzi to do niesamowitej podróży w czasie i przestrzeni. Od każdego ruchu bohaterów zależeć będzie nie tylko życie wszystkich sprinterów, ale także milionów niewinnych ludzi! Również w tym tomie Barry Allen będzie musiał znaleźć sposób na pokonanie jednego ze swoich najgroźniejszych wrogów, który wykorzystuje jedno z naukowych odkryć Barry’ego przeciwko niemu samemu! W tomie zebrano pełne przygód, tajemnic i humoru  historie Sprawa pierścienia, W mgnieniu oka oraz jeden z rozdziałów historii Wieczna Zima. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii The Flash #763-771 oraz The Flash 2021 Annual #1. Scenariusz: Kevin Shinick, Jeremy Adams, Andy Lanning, rysunki: Clayton Henry, Will Conrad, Brandon Peterson i inni. 280 stron w miękkiej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Czarodzieje i ich dzieje, tom 3

Trzeci tom serii o przygodach dzielnej drużyny Miki i Magowie. Wejdź do świata legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników, smoków… a także znakomitego humoru! Odkryj nowe przygody znanych disnejowskich bohaterów w świecie fantasy! W magicznych królestwach nastały czasy pokoju i wygląda na to, że drużyna Miki i Magowie nie będzie już miała nic do zrobienia. Ale to tylko pozory. Gdzieś na świecie ciągle pojawiają się nowe zagrożenia, czarodzieje muszą więc zachować czujność. Najpierw orkoperze zwracają się przeciwko swoim smoczym sojusznikom. Później okazuje się, że choć Fantomen został uwięziony, jego cień wciąż wisi nad królestwami. Wcześniej jednak poznajemy przygody Donalda z czasów, zanim wstąpił do drużyny i służył jeszcze na dworze swojego wujka, króla Sknerusa. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Legendary Collection Wizards of Mickey: 7. Le leggende perdute; 8. Lemuria; 9. Legacy oraz w magazynie Topolino nr 3124 (Mondimontagne). Scenariusz: Stefano Ambrosio, Maria Muzzolini, Matteo Venerus, Rysunki: Roberto Marini, Marco Palazzi,  Lorenzo Pastrovicchio, Alessandro Perina, Roberto Vian. 400 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Idefiks i Nieugięci. Rzymianie obejdą się smakiem! tom 2

Jest 52 rok p.n.e. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy! Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach! Nieugięci co rusz wpadają w nowe tarapaty, ściągając na swoje głowy gniew rzymskiego wodza Labienusa i jego pupilki kotki Monalizy. Lecz błyskotliwość i waleczność Idefiksa, patriotyczny zapał gołębia Astmatiksa, oddanie i wierność suczki Frygi, siła oraz wrażliwość buldoga Rygoriksa i spryt kotki Przechery sprawiają, że szczęście nie opuszcza piątki urwisów, pozwalając im wyjść cało z wszelkich kłopotów, w myśl zasady: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Zaś nadgorliwość i zacietrzewienie ich rzymskich przeciwników, zarówno ludzi, jak i zwierząt, jeszcze bardziej potęgują zabawne sytuacje. Drugi tom zawiera trzy historie, w których gościnnie występuje pisklę orła, złodziejaszek Larwiks oraz stado walecznych gołębi: Jajko po rzymsku, Afera z obróżką oraz Posąg Labienusa. Scenariusz: Hervé Benedetti, Michel Coulon, Simon Lecocq, Nicolas Robin, rysunki: Jean Bastide, Philippe Fenech. 72 strony w miękkiej oprawie. Cena: 27,99 zł.

Klasyczne baśnie Disneya. Alicja w Krainie Czarów

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści Alicja w Krainie Czarów! Pewnego słonecznego popołudnia Alicja przysłuchuje się dość nudnej lekcji historii. Nagle, ni stąd, ni zowąd, jej oczom ukazuje się biały królik w kamizelce! W pogoni za tym osobliwie wyglądającym stworzeniem Alicja trafia do Krainy Czarów – zdumiewającego świata pełnego przedziwnych stworzeń … i niesamowitych przygód. Komiks o potędze wyobraźni, nieposkromionej dziecięcej ciekawości i odwadze, która jest konieczna, żeby pewnie kroczyć przez świat i nie poddawać się w obliczu przeciwności. Scenariusz: Francois Corteggiani, Silvia Dell’Amore, rysunki: Sara Storino, Andrea Nicolucci. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Minecraft. Na pastwę mobów, tom 3

Trzecia część przygód z serii Minecraft. Na pastwę mobów na podstawie popularnej gry komputerowej. Trójka nastolatków, Cahira, Orion i Atria, przemierza wraz ze swoim opiekunem Senanem bezdroża Świata Podstawowego, wyludnionego i zniszczonego przez wrogie moby. Za każdym wędrowcem ciągnie się mroczna i smutna przeszłość. Bliźniaki są sierotami, których rodzice permanentnie wylogowali się ze śmiertelnego serwera. Senan to wygnaniec, bo zamiast bronić osadników ściągnął na nich zombie, a na Atrii ciąży klątwa. Teraz powinna się jej jak najszybciej pozbyć. Inaczej nikt nigdy nie będzie bezpieczny w Świecie Podstawowym. Za dziewczyną bowiem jak cień podąża okrutny mob Wither niszczący wszystko, co spotka na swojej drodze. Przyjaciele nie mają wyjścia, muszą się z nim zmierzyć. Czeka ich walka nie tylko z tą trzygłową kreaturą, ale również z demonami przeszłości, które wciąż tkwią w ich sercach. Cena, którą przyjdzie im zapłacić będzie wysoka, ale nagroda zaskoczy wszystkich… Scenariusz i rysunki: Kristen Gudsnuk. 88 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Fibi i Jednorożec – Przyjaźń kulą się toczy, tom 9

Dziewiąty tom pełnej mądrego humoru opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Towarzyszymy naszym bohaterkom podczas gier i zabaw, wspólnego komponowania piosenek i rywalizacji na portale informacyjne, a także w trakcie wizyty na obozie dla jednorożców. Kumplowanie się z magicznym stworzeniem bywa trudne, jednak czy to podczas odrabiania lekcji, czy darcia kotów ze znienawidzoną koleżanką Fibi i Marigold przypominają nam, że na prawdziwych przyjaciołach można polegać! Scenariusz i rysunki: Dana Simpson. 176 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.