Smerfny marzec się szykuje (oceniając po zapowiedziach i premierach komiksowych pierwszej połowy marca oraz mrożącym krew w żyłach tytule Smery i Krakukas).

Oprócz małych, niebieskich ludzików najmłodsi czytelnicy posłuchają o tym, o czym szumią wierzby, co słychać u Pana Borsuka i Lisicy oraz o Enoli i jej przygodach pośród magicznych zwierząt. Nieco starsi czytelnicy zapewne chętnie prześledzą przygody (i porażki) wezyra Iznoguda, a także historie z życia Raven, Beast Boya i Supergirl. Najstarszych czytelników zapraszamy na Zemstę Sithów, odważne wkroczenie do świata DCEased oraz (dla najodważniejszych) podróż do uniwersum Sandmana.

Star Wars Film – Zemsta Sithów

Seria Star Wars Film to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych (Nowa nadzieja) po najnowsze (Przebudzenie Mocy). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi. Wojny klonów zbliżają się do dramatycznego końca. Bitwy toczą się w kosmosie i na obcych światach. Wojska Republiki pod dowództwem generałów Jedi walczą bardzo dzielnie, ale za rogiem czeka wielka zdrada… Niejedna przysięga zostanie złamana i brat stanie przeciwko bratu w imię zwycięstwa Sithów w odwiecznej walce dobra ze złem… Scenariusz: Alessandro Ferrari. 68 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Sandman. Pora mgieł, tom 4

Cykl Sandman to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów – istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale ma władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć – rządzi ludzkimi snami… A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem… a czasami je zastępują. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Scenariusz: Neil Gaiman, rysunki: Kelley Jones, Mike Dringenberg, Malcolm Jones III, Matt Wagner, Dick Giordano, George Pratt, P. Craig Russel. 224 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Uniwersum DC. DCEased. Nadzieja na końcu świata

W najczarniejszej godzinie Ziemi bohaterowie przynoszą nadzieję w kolejnej odsłonie sagi DCeased, Akcja komiksu DCeased. Nadzieja na końcu świata toczy się równolegle do wydarzeń z albumu głównego, czyli DCEased. Nieumarli w świecie DC. Równanie antyżycia zainfekowało ponad miliard ludzi na Ziemi. Jego ofiarami padli bohaterowie i złoczyńcy. Zostały zarażone całe narody. Bezpośrednio po zniszczeniu Metropolis Superman i Wonder Woman opracowują plan powstrzymania fali infekcji i ochrony tych, którzy zarażeni jeszcze nie są. Jednak armia nieumarłych prze naprzód, niszcząc wszystko na swojej drodze. Wojna antyżycia dopiero się rozpoczyna! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w formie cyfrowej jako DCeased: Hope at World’s End #1-15. Scenariusz: Tom Taylor, rysunki: Carmine Di Giandomenico, Dustin Nguyen, Trevor Scott i inni. 176 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Supergirl. Jak być super

Kara Danvers posiada supermoce. Potrafi latać. Wylądowała na Ziemi w kapsule z obcej planety. Jednak jej największymi zmartwieniami są wygrana w najbliższych zawodach lekkoatletycznych, świętowanie szesnastych urodzin i przetrwanie najnowszego megapryszcza. A może z pomocą swoich najlepszych przyjaciółek oraz lekko frustrujących, choć bezgranicznie kochających przybranych rodziców uda jej się dokonać jeszcze jednej ważnej rzeczy – zapomnieć o dręczących ją snach i przebłyskach z dalekiej, obcej przeszłości. Taki przynajmniej był plan, zanim niewielkiego miasteczka Midvale nie nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi… odkrywając sekrety z przeszłości Supergirl, które nie powinny były ujrzeć światła dziennego. Kara ma teraz tylko dwie opcje: albo znajdzie sposób, żeby uratować swoje miasto i być super, albo poniesie spektakularną klęskę. Scenariusz: Mariko Tamaki, rysunki: Joëlle Jones, Sandu Florea. 208 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven

Zdawałoby się, że to zdarzyło się lata temu, ale minęło ledwie kilka dni, odkąd Rachel Roth odzyskała pamięć, uwięziła demonicznego ojca Trigona w swoim amulecie i opłakiwała złamane po raz pierwszy serce. Nie ma jednak czasu, by zamartwiać się przeszłością… Musi znaleźć sposób, by na dobre pozbyć się Trigona. Garfield Logan wciąż nie może uwierzyć, że ma moc przemiany w zwierzęta. Ponadto kontrolowanie nowo odkrytych zdolności jest trudne, a ich nieprzewidywalna natura może mieć niebezpieczne konsekwencje. Świadomość, że rodzice ukrywali przed nim taki sekret, powoduje, że czuje się bardzo samotny. Oboje szukają odpowiedzi, których udzielić może tylko jedna osoba: Slade Wilson. Kiedy Raven i Gar wpadają na siebie w Nashville, czują, że rodzi się między nimi więź, mimo tajemnic, które próbują przed sobą ukryć. Wiele zaufania i odwagi będzie potrzebne, by zaleczyć rany z przeszłości. Czy zdołają znaleźć w sobie akceptację tych najmroczniejszych stron? A może nawet miłość? Scenariusz: Kami Garcia, rysunki: Gabriel Picolo. 192 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 5

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud ma na tym punkcie obsesję i w związku z tym zadanie na całe życie… I dlategonic go nie powstrzyma. Wspólnik z piekła rodem? Trzeba spróbować! Magiczny prezent urodzinowy? Czemu nie? Szalony pościg przez epoki? Jasne! A wszystko po to, żeby spełnić marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel? To piąty album z cyklu Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Zawiera tomy: Koszmary Iznoguda, Wspólnik Iznoguda, Urodziny Iznoguda oraz Iznogud wreszcie kalifem. Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Jean Tabary. 192 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Enola i niezwykłe zwierzęta, tom 1

Początek przygodowej serii dla dzieci o Enoli, niezwykłej weterynarce specjalizującej się w pomaganiu stworom z baśni i legend. Pierwszy album zbiorczy zawiera dwa tomy oryginalne: Niesforny gargulec i Na ratunek jednorożcom. Enola jest gotowa ruszyć na koniec świata, aby ratować dziwne istoty będące w potrzebie lub niebezpieczeństwie. Pewnego dnia zostaje wezwana do miasteczka, gdzie gargulec zdobiący dach kościoła ciągle oblewa wodą ludzi wychodzących z mszy. Co poradzić na niegrzeczne zachowanie potworka? Może Enola znajdzie sposób. Zaraz potem będzie musiała pomóc jednorożcom, które mają poważne kłopoty! Scenariusz: Joris Chamblain, rysunki: Lucile Thibaudier. 68 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

O czym szumią wierzby. Auto, Ropuch, Borsuk, tom 2

Szczur i Kret prawie zapomnieli o strachu, jakiego najedli się podczas wyprawy do puszczy… Emocje opadły, a dwaj przyjaciele znaleźli wytchnienie w ciepłej, bezpiecznej i przytulnej norze Borsuka, który w labiryncie podziemnych korytarzy szykuje im moc niespodzianek. Tymczasem nadchodzi pora powrotu do domu, gdzie czeka ich kolejne zaskoczenie. Ropuch oszalał! Oszalał na punkcie prędkości, warkotu silnika, zapachu oleju i benzyny… Krótko mówiąc – automobil odebrał mu rozum! Aby przywrócić zmysły porywczemu płazowi, jego przyjaciele postanawiają zastosować nadzwyczajne środki. Ale czy to wystarczy? Niezwykła baśń „O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę angielskiej literatury, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe, barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, tak subtelna i pełna fantazji. Scenariusz i rysunki: Michel Plessix. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Pan Borsuk i Pani Lisica. Ale załoga! Tom 3

Nadeszła jesień. Róża, Szperaczek i Borek postanowili zorganizować regaty na rzece. Ale muszą najpierw zbudować łódkę, co nie jest tak trudne, jak dogadanie się, jak ta łódka ma wyglądać. Czy uda im się w końcu wziąć udział w przygodzie żeglarskiej? Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika Le Monde historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”. Scenariusz: Brigitte Luciani, rysunki: Eve Tharlet. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Smerfy i Krakukas, tom 5

Piąty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera dwie opowieści: Smerfy i Krakukas oraz Smerf inny niż wszystkie. Papa Smerf pracuje nad miksturą mającą zwiększyć plony smerfojagód, jednak eksperyment wymyka się spod kontroli i czarodziej wpada w poważne tarapaty. Niedługo potem wioska bohaterów zostaje zaatakowana przez straszliwego ptaka! Skąd się wziął ten potwór? Czy uda się go pokonać? Następnie poznamy Smerfa, który jest znudzony życiem w gronie przyjaciół i pragnie wyruszyć w podróż dookoła świata. Jak daleko zajdzie? Jakie niebezpieczeństwa napotka na swojej drodze? Scenariusz i rysunki: Peyo, Gos. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.