Komiksowy marzec obfituje w premiery dla fanów świata Dungeon & Dragons (dwa komiksy, opowiadające o Wybrzeżu mieczy i Wyspach Moonshae), opowieści dla najmłodszych (Dziobak Toto, Rodzina Borsuków i Lisów) i nieco starszych czytelników (Mali Bogowie, Herkules agent międzygalaktyczny, Czarolina, Sami, Lucky Luke).

Jednak cóżby to był za miesiąc bez superbohaterów (jak Batman w jego Wyjątkowo mrocznej nocy), opowieści o Sandmanie, Sherlocku Holmesie i Pustynnym Skorpionie…

Dungeons & Dragons. Legendy Wrót Baldura, tom 1

Powieść graficzna dla miłośników kultowej gry RPG Dungeons & Dragons! Wiele pokoleń temu Wrota Baldura, bogate miasto położone na granicy Wybrzeża Mieczy i Zachodnich Ziem Centralnych, zostało uratowane przed zagładą przez Bohaterów. Obecnie grozi mu nowe niebezpieczeństwo, sprowadzone przez odrodzony Kult Smoka. W obronie Wrót Baldura staje nowe pokolenie bohaterów – elfka Delina, drobny złodziejaszek półelf Krydle, niziołka Shandie, a także wskrzeszeni Minsc i Boo. Scenariusz: Jim Zub, rysunki: Max Dunbar. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Dungeons & Dragons. Zaćmione życzenie

Powieść graficzna nawiązująca do kultowej gry Dungeons & Dragons! Gdy Wyspom Moonshae zagrozi wojna, legendarni bohaterowie powrócą stawić czoło straszliwemu przeciwnikowi. Na tle zachodzących w Zapomnianych Krainach przemian, młoda Helene i jej przyjaciele wyrastają z nieokrzesanych żółtodziobów na potężnych wojowników. Zupełnie nowa, pełna rozmachu opowieść, którą stworzyli scenarzysta B. Dave Walters i rysowniczka Tess Fowler. Emocjonujące połączenie wielkiej historii, przygody i akcji. Scenariusz: B. Dave Walters, rysunki: Tess Fowler. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Mistrzowie Komiksu. Pustynne Skorpiony

1940 rok, Afryka Wschodnia. Druga wojna światowa widziana oczami polskiego żołnierza. Porucznik Koïnsky służy w brytyjskim oddziale Long Range Desert Group, którego znakiem rozpoznawczym jest złoty skorpion. W czasie działań wojennych spotyka wojskowych o różnych charakterach i poglądach, są wśród nich: faszysta i oportunista Stella, bezkompromisowy Cush czy kapitan Palchetti – wielbiciel opery i „dyrygent” położonej na pustkowiu twierdzy. Koïnskiego czeka pełna przygód wyprawa przez jałowe wydmy afrykańskiej pustyni, gdzie opuszczone forty i porzucone oazy zamieszkują nietypowe osobowości: waleczne wojowniczki, żądni krwi beduini, romantyczni bardowie i zakochani urzędnicy – wszyscy zostali wciągnięci w konflikt, w którym nikt nie wie, po czyjej stronie powinien się opowiedzieć. W lepkim, gęstym i nieprzyjaznym klimacie Sahary bohaterowie pakują się w tarapaty albo… popadają w szaleństwo. Pustynne Skorpiony to opowieść z wyraźnym wątkiem autobiograficznym. Pojawiają się w niej także postaci znane już czytelnikom kultowej serii Hugona Pratta – Corto Maltese. Scenariusz i rysunki: Hugo Pratt. 344 strony w twardej oprawie. Cena: 199,99 zł.

Sherlock Holmes Kroniki Moriarty’ego. Zwieńczenie, tom 2

Druga część wciągającej opowieści należącej do wymyślonego przez Sylvaina Corduriégo okultystycznego uniwersum Sherlocka Holmesa. 1893 rok. Po ucieczce z piekła Wielkich Przedwiecznych profesor James Moriarty postanawia ocalić nasz świat przed bogami z innego wymiaru. Wie, że w tym celu musi zniszczyć wszystkie egzemplarze „Necronomiconu”. Co odkryje na końcu krwawej i niebezpiecznej krucjaty? Może kolejny mroczny sekret, do poznawania których wydaje się stworzony? W retrospekcjach poznamy wiele faktów z dawnego życia Moriarty’ego, między innymi historię jego szkolenia w dziedzinie sztuk tajemnych. Scenariusz: Sylvain Cordurié, rysunki: Andrea Fattori. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

DC Black Label. Batman – Wyjątkowo mroczna noc

Album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. To w pełni autorska opowieść o wyjątkowo mrocznej nocy w Gotham jednego z najbardziej kultowych współczesnych artystów tworzących historie o Batmanie –  Jocka (Batman, Który Się Śmieje, Batman: Mroczne Zwierciadło), który jest odpowiedzialny zarówno za scenariusz, jaki i rysunki w albumie. To była misja, w jakich Batman brał udział już tysiące razy. Tego dnia z góry czuwał nad rozgrzanymi letnim żarem ulicami Gotham, podczas gdy policja eskortowała transport niebezpiecznego superłotra znanego jako EMP z tymczasowej celi do przygotowanej specjalnie dla niego komory w więzieniu Blackgate. Elektryczne moce EMP-a mogły doprowadzić do niebezpiecznego incydentu, ale służby twierdziły, że panują nad sytuacją. Jednak później wszystko wymknęło się spod kontroli. Tej nocy w Gotham zgasną wszystkie światła. Policyjne siły zostaną rozbite, a ranny Batman będzie musiał wywalczyć drogę do Blackgate i przenieść EMP-a przez kolejne dzielnice. Życie uprzykrzą mu grasujące gangi i kilka innych niespodzianek kryjących się w mrocznych zakamarkach Gotham… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Batman: One Dark Knight #1–3. Scenariusz i rysunki: Jock. 168 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Sandman. Koniec Światów, tom 8

Ósmy tom niezwykłej serii o Sandmanie – Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. W „Końcu Światów” wędrowcy z różnych epok, mitów i wyobraźni szukają schronienia przed furią rzeczywistości w gościnnych salach tajemniczej gospody. Przeczekując szalejącą wokół burzę, podróżnicy opowiadają o miejscach, w których byli, o rzeczach, które widzieli i o takich, o których śnili… Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Scenariusz: Neil Gaiman, rysunki: Michael Allred, Mark Buckingham, Tony Harris i in. 168 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Mój pierwszy komiks 5+ Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Emocje, tom 1

Zapraszamy do leśnej szkoły pana Borsuka i pani Lisicy! Dzisiaj Pani Lisica porozmawia z nami o najważniejszych emocjach, jakie pojawiają się w naszym życiu. Świetnie się składa, ponieważ zwierzątka mają na ten temat do opowiedzenia wiele ciekawych historii! W leśnej szkółce nauczycielka Matylda w sposób zabawny i przystępny opowie, jakie emocje władają nami najczęściej, a co najważniejsze – wytłumaczy, czemu służą, i podpowie, jak możemy sobie z nimi radzić. Scenariusz: Brigitte Luciani, rysunki: Eve Tharlet. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Mój pierwszy komiks 5+ Dziobak Toto i senny szum, tom 4

Kolejna część przygód dziobaka Toto i jego przyjaciół! Piękna Kaku z rodziny kuskusów ma wielkie zmartwienie: jej przyjaciele, którzy mieszkają w ogromnym eukaliptusie, zasypiają i spadają z gałęzi, gdy tylko usłyszą dźwięki niezwykłej muzyki. Bohaterski Toto postanawia ruszyć na pomoc nieszczęsnym kuskusom… Tylko jak stłumić senny szum? Scenariusz: Eric Omond, rysunki: Yoann. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Lucky Luke. Miasto duchów, tom 25

Legenda Dzikiego Zachodu, Lucky Luke, znów wplątuje się w nieliche kłopoty! Następny album autorstwa mistrzów komiksu: Morrisa i Goscinnego. Samotny Kowboj spotyka dwóch podejrzanych mężczyzn. Czuje, że będą z nimi kłopoty… I rzeczywiście, kłopoty pojawiają się jeszcze tego samego dnia, gdy wędrowcy trafiają do Gold Hill, miasta duchów z czasów gorączki złota. Złoto zawsze wzbudza najgorsze instynkty, a że towarzysze Luke’a zamierzają zbić majątek w nieuczciwy sposób, zapowiada się ciekawa rozgrywka! Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Czarolina. Pan wyspy Vorn, tom 5

Zakończenie pierwszego cyklu przygód fantastykologów, którzy na niezwykłej wyspie Vorn badają stwory z mitów, legend i baśni! Uczestnicy kursu dokonują kolejnych zaskakujących odkryć związanych z zagadkami wyspy, tyle że każda rozwiązana tajemnica rodzi nowe pytania. Co się przydarzyło profesorowi Balzarowi? Kim kiedyś była Madame C? Jakie jest prawdziwe pochodzenie Czaroliny i Meroda? Kto i w jakim celu sprowadził uczniów na Vorn? Bohaterowie będą musieli wreszcie zacząć działać ramię w ramię, żeby przetrwać w tym strasznym miejscu! Scenariusz: Sylvia Douyé, rysunki: Paola Antista. 56 stron w twardej oprawie. Cena: 44,99 zł.

Sami. Mroczny wir, tom 5

Piąty tom serii fantasy o kilkorgu dzieciach, które pewnego dnia obudziły się w opustoszałym mieście.  Po odejściu Dodjiego dowodzenie grupą przejął Ivan, ale nie bardzo uśmiecha mu się ta rola i proponuje, by nowego szefa wybrać przez głosowanie. Tymczasem okazuje się, że Dodji został zamordowany. Dzieci, za namową Leïli, postanawiają wejść do „czerwonej strefy”, by znaleźć zabójcę. Zamiast tego poznają prawdę o zniknięciu i dowiadują się, że jednak nie są całkiem Sami… Scenariusz: Fabien Vehlmann, rysunki: Bruno Gazzotti. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Herkules agent międzygalaktyczny. Intruz, tom 2

Drugi tom serii fantasy o uczniach szkoły dla międzygalaktycznych agentów. Dzięki udziałowi w pokonaniu Czarnopiórego Herkules i Marlon zdali do kolejnej klasy i rozpoczęli drugi rok nauki. Jednak muszą się jeszcze wiele nauczyć! Tymczasem szkole zagraża kolejne niebezpieczeństwo. Jeden z nauczycieli zostaje ugryziony przez tajemniczego przybysza z obcej planety i ogarnia go szaleństwo. Wkrótce tajemnicza choroba przenosi się na innych nauczycieli i uczniów – szaleństwo zagraża całej szkole! Czy jednak rzeczywiście epidemia spowodowana jest przez obcych? Ocalali uczniowie, w tym Herkules i Marlon, muszą działać błyskawicznie, by uratować szkołę przed zagładą. Scenariusz: Vincent Zabus, rysunki: Antonello Dalena. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Mali Bogowie. Biedny Herakles, tom 7

Siódmy album prześmiesznych przygód zwariowanych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Dawno temu Herakles dostał listę dwunastu prac, które ma wykonać, aby zdobyć sławę. Nie jest ani silny, ani inteligentny, ale mimo to z uporem stara się dowieść, że zasługuje na miano bohatera. Czekają go pojedynki z potworami i wędrówka na kraniec świata. Czy uda mu się wypełnić chociaż jedną z prób? Scenariusz: Christophe Cazenove, rysunki: Philippe Larbier. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.