Druga porcja zapowiedzi komiksów, które właśnie trafiają na rynek, pod koniec marca. Przypominamy, że do końca tego miesiąca obowiązuje 30-procentowa zniżka na zakupy w na stronie wydawnictwa Egmont. Na koniec marca dostajemy do przeczytania sumarycznie 2896 stron wycenione na 929,86 zł (w promocji, do końca miesiąca łącznie zaoszczędzimy prawie 280 zł).

Plansze Europy. Jim Cutlass, tom 1

Komiks-western od twórców Blueberry’ego. Zbiorczy, pierwszy album przygód kapitana Cutlassa, w którym zmieściły się trzy tomiki: Mississipi River, Człowiek z Nowego Orelanu oraz Biały aligator. Początek tej historii zabiera nas do Luisiany w okresie po wojnie secesyjnej. Luizjany biednej, pełnej band złożonych z bezrobotnych czarnoskórych, najazdów Ku Klux Klanu i okupacji ze strony Unii. Kapitan Jim Cutlass właśnie wraca na Południe, by przejąć w spadku majątek ziemski. Wraz ze swoją kuzynką zamierza uratować bankrutującą plantację. Niestety, nie będzie to łatwe zadanie. Scenariusz: Jean-Michel Charlier, Jean Giraud, rysunki: Jean Giraud, Christian Rossi. 188 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Plansze Europy. Trolle z Troy, tom 2

Zbiorcze wydanie (zawierające części 5-8) popularnej serii humorystycznej o świecie Troy. W tych opowieściach przeczytamy historię mędrca Risto Furiatu, który tylko szuka okazji, by zemścić sie na trollach z osady Falomp. Do tego celu posłużą agenci specjalni, specjalistka od doświadczeń naukowych i zespół grający rock’n’trolla. Oczywiście i sam Risto Furiatu nie poprzestanie tylko na wynajmowaniu podwykonawców, wymyślając wciąż kolejne zaklęcia. Trolle w międzyczasie zdobywają ciekawe danie mięsne, walczą podróżują i kulinarnie eksperymentują. Scenariusz: Christophe Arleston, rysunki: Jean-Louis Mourier. 204 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

 

Green Class. Pandemia, tom 1

Początek postapokaliptycznej opowieści dla młodzieży, która świetnie sprzedała się we Francji. Grupa nastolatków wyjeżdża na bagna Luizjany, by tam uczestniczyć w zielonej szkole przetrwania. Dwa tygodnie później powracają do świata ogarniętego pandemią. Wymarłe miasta, ludzie przemienieni w potwory. Choć to motywy, które wielokrotnie pojawiają się w popkulturze, kadry nakreślone przez Davida Tako robią wrażenie. Na naszych recenzentach również. Scenariusz: Jérôme Hamon, rysunki: David Tako. 72 strony w twardej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Podniebny Harry. Chicago, tom 3

Komiks kryminalny opowiadający o losach pilota Harrego Faulkera i Chicago lat 30. Wielka, światowa wystawa, przemyt alkoholu i chwilowy brak pracy głównego bohatera wrzuca nas w wir wydarzeń, w których Harry musi parać się szemranymi zajęciami na życzenie Ala Capone. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zabójca, który pragnie dopaść naszego kaskadera… Scenariusz i rysunki: Étienne Willem. 48 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Mistrzowie komiksu. Providence, tom 3

Dziennikarz Robert Black spotyka się z Lovecraftem, pisarzem który bezsprzecznie wciąż go fascynuje. I tak, mając za przewodnika samego mistrza, Robert wkracza w świat pełen tajemnic i potworów. Poznajemy inne, mroczne oblicze Ameryki. Mroczna i niepokojąca historia zdecydowanie dla dojrzałych czytelników. Scenariusz: Alan Moore, rysunki: Jacen Burrows. 168 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Invicible, tom 7

Invicible wraz ze swoim ojcem i całym gronem superbohaterów wyrusza na wojnę z Vitrum. Spodziewajcie się niespodziewanego, czyli widowiskowe walki i zwroty akcji. Rozstania i powroty. Próba przetrwania i ostateczna walka o dalsze losy Ziemi. Scenariusz: Robert Kirkman, rysunki: Ryan Ottley, Cliff Rathburn, FCO Plascencia. 368 stron w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Usagi Yojimbo: Początek, tom 1

Pierwszy z dwóch tomów zawierających początkowe epizody przygód najsłynniejszego królika-ronina. Wymyślonego i narysowanego przez Stana Sakai. W XVI-wiecznej Japonii wstrząsanej wojnami domowymi tytułowy bohater – Miyamoto Usagi traci swojego suwerena, od tego dnia wyrusza w długą podróż, mając za cel odszukanie spokoju ducha. Początek serii to m.in. spotkanie Usagi’ego z mistrzem Katsuichim, pod którego pieczą ronin trenuje swoje umiejętności, pierwsze spotkania z łowcą nagród Genem i niewidomym mistrzem Zato-Ino. Pierwsza, zbiorcza księga przygód Usagi’ego zawiera albumy Ronin, Samuraj, Droga wędrowca oraz Spisek ryczącego smoka. Scenariusz i rysunki: Stan Sakai. 576 stron w miękkiej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Rick i Morty, tom 8

Komiksowy wariant amerykańskiego serialu pod tym samym tytułem. Humorystyczna SF, będąca w pierwotnych założeniach parodią Powrotu do przyszłości. A więc mamy nieco zdegenerowanego geniusza, Ricka Sancheza oraz jego nieśmiałego wnuka, Morty’ego Smitha. Będzie historyjka o wampirach, battle royale z innymi wersjami Ricka (kaktusoRicka, maselnicoRicka) i wiele innych wygłupów. Scenariusz: Kyle Starks, Tini Howard, Josh Trujillo, rysunki: Marc Ellerby, Katy Farina, Rii Abrego. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Kaczogród. Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Powrót na Równinę Okropności, tom 2

Całkiem wredny, acz bogaty kaczor wyrusza wraz z bliskimi do Ameryki Południowej, gdzie w Równinie Okropności zamierza zrealizować typowe dla niego plany – pomnażanie majątku. Donald i siostrzeńcy zostaną wysłani do Afryki, by odnaleźć jakąś rzadką odmianę krokodyla. Wiele będzie też sie działo w samym Kaczogrodzie. Napisane i narysowane przez Dona Rosa historie sięgają też do historii  postaci występujących w tym popularnym komiksie dla dzieci. Scenariusz i rysunki: Don Rosa. 216 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Uniwersum DC. Green Lantern – Galaktyczny Stróż Prawa, tom 1

Green Lantern spotyka ukrywającego się na Ziemi kosmitę, co wstrząśnie podstawami Korpusu Zielonych Latarń. Międzygalaktyczny spisek może prowadzić nawet do agenta, który tkwi w samym centrum Korpusu. W tym samym tomie przeczytamy także historię porwania i próby wystawienia na aukcji… Ziemi. Scenariusz: Grant Morrison, rysunki: Liam Sharp. 176 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Planeta Jastrzębi, tom 3

W tym odcinku cześć członków Ligi Sprawiedliwości walczy o losy Atlantydy, natomiast reszta (Marsjański Łowca Ludzi, Green Lantern i Hawkgirl) podróżują na główną planetę Imperium Thanagaru – Planetę Jastrzębi, w której skarbcach kryją się… tajemnice. Aby nieco podnieść emocje – Ściana Źródła pęka, co grozi zniszczeniem multiwersum. Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, rysunki: Jim Cheung, Stephen Segovia i inni. 184 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Now 2.0. Astonishing X-Men: Życie X, tom 1

Początek nowych przygód X-Menów. W tym tomie mutanci zetkną się z pradawną, złowrogą siła, Królem Cieni. Część drużyny X-Menów wyruszy na pojedynek z wrogiem, okaże się także, że mogą oni liczyć na wsparcie ze strony niespodziewanego sojusznika. Scenariusz: Charles Soule, rysunki: Jim Cheung, Mike Deodato Jr., Ed McGuinness, Mike del Mundo, Carlos Pacheco, Ramon Rosanas. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Now 2.0. Kapitan Ameryka: Steve Rogers, tom 1

Kapitan Ameryka odzyskuje młodość, a cały świat pokłada w nim wielkie nadzieje. Oczywiście, jako bohatera, który może zmierzyć się z arcyłotrami i faszystowską Hydrą, rosnącą w siłę. Jednak tytułowy superbohater ma też własne plany, niekoniecznie zgodne z oczekiwaniami innych. Scenariusz: Nick Spencer, rysunki: Javier Piña, Jesús Saiz. 284 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Now 2.0. Deadpool: Póki śmierć nas…, tom 8

Kryjąca się gdzieś pod Manhattanem Metropolia Potworów wypowiada mieszkańcom powierzchni Ziemi wojnę. Deadpool tradycyjnie ma przed sobą trudny wybór: albo pozostać wiernym żonie, albo bronić Ziemi. Ciekawe co z tego wyniknie. Scenariusz: Joshua Corin, Gerry Duggan, Christopher Hastings, rysunki: Salva Espin, Scott Koblish. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.