Na chwile przymusowego pobytu w domu, godziny spędzone w transporcie publicznym i czas poświęcony na rozrywkę: prezentujemy marcową ofertę wydawnictwa Egmont ma się rozumieć skierowaną do wielbicieli komiksów. Prezentowane albumy już powinny być na rynku.

Armada Aktualizacja, tom 20

Gigantyczny konwój statków kosmicznych przemierzających wszechświat. Gdzieś w tym roju wciąż żyje Navis, jedyna przedstawicielka gatunku ludzkiego. W tej części przygód nasza bohaterka wyrusza w pogoń za zmiennokształtnymi przestępcami i odkrywa tajne archiwa Starej Armady, a w nich… odpowiedzi na pytania nurtujące od lat Navis. Scenariusz: Jean David Morvan, rysunki: Philippe Buchet. Wydanie w miękkiej oprawie, 48 stron. Cena: 29,99 zł.

Czarny Młot ’45, tom 1

Opowieść, która zapewni nam skok w czasy Złotej Ery superbohaterów i zawiązania Szwadronu Czarnego Młota, który za cel przyjął sobie walkę z zagrożeniami związanymi z okultystami nazistów i Widmowym Łowcą, pilotem siejącym zniszczenie. W programie potyczki z nadnaturalnymi przeciwnikami i gigantycznymi, radzieckimi mechami. Scenariusz: Jeff Lemire, Ray Fawkes, rysunki: Matt Kindt. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Hellblazer, tom 3

John Constantine powraca – jako nałogowy palacz, pijak i bojownik walczący z demonami. Aby uratować własne życie – tym razem będzie musiał zmusić do współpracy złe moce. Hellblazer to jedna z najdłużej ukazujących się serii amerykańskiego wydawnictwa Vertigo – startowała w 1988 roku. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: William Simpson, Steve Dillon, David Lloyd. 416 stron w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 6

Peter Parker mierzy sie z Carnage’em – bezduszną maszyną i ponosi poważną stratę. Łączy też swoje siły z Wolverine’em, choć to trudna współpraca. Na swojej drodze Spider-Man spotyka także Johnny’ego Storma i Doktora Strange’a. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Mark Bagley. 300 stron w twardej oprawie. Cena: 99, 99 zł.

Uniwersum DC. Batman kontra Deathstroke

Prawdopodobnie szykuje się jedno z największych starć w uniwersum DC: Bruce Wayne kontra Slade Wilson, Batman versus Deathstroke. Obaj groźni i przebieli, przygotowani na najtrudniejsze walki. Dwóch zamaskowanych wojowników staje przed poważnym dylematem, który dotyczy… Robina. Walka, której będziemy świadkami dotyczy więc nie tylko Mrocznego Recerza i Deathstroke’a, skomplikowały się też relacje. Scenariusz: Christopher Priest, rysunki: Carlo Pagulayan, Ed Benes, Roberto Viacava. 152 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Jonah Hex. Licząc trupy, tom 9

Historia rewolwerowca i najskuteczniejszego łowcy nagród Dzikiego Zachodu. Jonah Hex walczy z rabusiami, skorumpowanymi szeryfami, bankierami, wyrównuje rachunki z tymi, którzy nie chcą płacić za jego usługi. Balansuje na granicy prawa. Scenariusz: Justin Gray, Jimmy, rysunki: Darwyn Cooke, Dick Giordano, Jordi Bernet, Paul Gulacy, Billy Tucci. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 7

Niewątpliwie na kartach opowieści o Garfieldzie nie może zabraknąć sennych poranków i obowiązkowej porcji pizzy lazanii. Oraz tradycyjnych dowcipów z Jona. Komiksowe paski, które rozsławiły postać Garfilda tłumaczy Piotr Cholewa. I będzie to cholewnie dobre tłumaczenie. Scenariusz i rysunki: Jim Davis. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Myszart, tom 1

Mysz i zarazem genialny muzyk, mieszkający w fortepianie należącym do wilka Salieriego, będącego nadwornym kompozytorem cesarza Austrii. Jest jeszcze kot, służący wilka. Myszart pewnego dnia skacząc po klawiszach fortepianu odtwarza motywy, które od dawna rozbrzmiewały w jego głowie. Co słyszy cesarz i cesarzowa. A to dopiero początek zabawnych przygód kompozytora w ciele myszy. Scenariusz: Thierry Joor, rysunki: Gradimir Sumdja. 48 stron w twardej oprawie. Cena 34,99 zł.

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 2

Mały wzrostem, ale z wielkimi ambicjami. Taki jest wezyr Iznogud. Dlatego nie będzie szczególnym zaskoczeniem, że nie cofnie się przed niczym, by zostać nowym kalifem. Co ma oczywiście swój humorystyczny wymiar – każda próba przejęcia władzy przez Iznoguda zazwyczaj kończy się totalną klapą. Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Jean Tabary. 184 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Yakari i obcy, tom 7

Humorystyczne opowieści o małym Indianinie i jego przyjaciołach – zwierzętach. Tym razem Yakari pomaga choremu i głodnemu pelikanowi, poszukując wśród swoich przyjaciół lekarzy. Stworzony przez dwóch Szwajcarów komik powstał pod koniec lat 60. To opowieści zdecydowanie przeznaczone dla dzieciaków. Scenariusz: Job (André Jobin), rysunki: Derib (Claude de Ribaupierre). 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.

Ptyś i Bill. Bill, na psa urok! Tom 6

Kolejny tom zabawnych opowieści o psiaku Billu i jego opiekunie, chłopcu Ptysiu. Wydanie polskie zawiera łącznie trzy oryginalne tomy przygód Billa i Ptysia (Bill na psa urok, Bill zbzikował i Globtroterzy). Tradycyjnie: Bil rozrabia, Ptyś dobrze się bawi, a zmartwieniami zajmują się rodzicie Ptysia. Scenariusz i rysunki: Jean Roba. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.