Daj ludziom klocki do budowania poziomów, prędzej czy później zbudują fragment Dooma. Tak stało się w przypadku No Man’s Sky. Najnowsze elementy, uzupełniające dodatek Synthesis umożliwiły odtworzenie ikonicznej mapy E1M1 z pierwszego Dooma. Aby łatwiej było ją zlokalizować w uniwersum gry, podajemy koordynaty: 0DDC:0085:0469:0017. Warto też rozglądać się za dużym napisem Doom (w hollywoodzkim stylu), wskazującym miejsce bazy z E1M1.

Odtwórca mapy z Dooma w No Man’s Sky jest JP LeBreton, którego kreacje i bazy udostępnione w uniwersum gry można znaleźć w tym miejscu.

Autor mapy przygotował jej zarys, w brakuje przeciwników i sekretnych miejsc. Jest za to odtworzony okład całego poziomu (z kandelabrami przy wyjściu) i teleport znajdujący się na końcu mapy, który wysyła nas to groty ze skarbami.

E1M1 z Dooma nie jest pierwszym dziełem JP LeBretona – pozostałe znajdziemy w tym miejscu, jest tu np. demake Bioshocka na silniku Dooma 2. Twórcy Star Treka mieli rację. Jeśli kosmos to ostateczna granica, to pewnie kiedy już tam dotrzemy, gdzieś na skraju wszechświata czeka na nas jakiś level z Dooma do przejścia.