Fani nie dają odejść słynnemu górnikowi na emeryturę. Bohater gier takich jak Manic Miner i Jet Set Willy właśnie otrzymał kolejne zadanie.

Manic Panic dla ZX Spectrum to nieoficjalna kontynuacja przygód górnika Willy’ego, która oferuje nie tylko 30 nowych, starannie zaprojektowanych plansz do pokonania, ale i wiele innych atrakcji.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na powiększenie pola gry: teraz komnaty mogą zajmować cały ekran (w pierwowzorze część ekranu była wyłączona z rozgrywki), co pozwoliło autorowi na zaprojektowanie obszerniejszych poziomów. Wiele z nich nawiązuje wprawdzie do komnat z oryginalnej kopalni, ale więcej przestrzeni do dyspozycji to oczywiście więcej wyzwań i zagadek.

Dla mniej doświadczonych lub uzdolnionych graczy przeznaczono natomiast różne poziomy trudności. W tych łatwiejszych dotknięcie wędrującego po planszy przeciwnika nie kończy się – jak w Manic Minerze czy Jet Set Willy – natychmiastowym zgonem bohatera, lecz tylko utratą części zapasu powietrza. Wybierając poziom przeznaczony dla nowicjuszy, zmniejszamy też liczbę obecnych na kolejnych etapach przeszkadzajek.

Z kolei weteranów Manic Minera z pewnością zainteresują tryby przyciemniające plansze. Gdy wędrujemy po kopalni, a w świetle latarki widać tylko niewielki fragment komnaty przed bohaterem, gra nabiera realizmu i staje się prawdziwym wyzwaniem.

Tę znakomitą produkcję można pobrać ze strony Jet Set Willy & Manic Miner Community.