Nie oszukujmy się, nie każdy z nas mieszka w wielopokojowym domu i ma szansę na własny gabinet, garsonierę, piwnicę czy kilka metrów kwadratowych przestrzeni tylko dla siebie.

Czasami wystarczy jednak być właścicielem gogli VR i odpowiedniej aplikacji, by zanurzyć się w klimacie lat 80. lub 90. bez całego tego ekwipunku: okablowania, kartridży, dyskietek, migających kursorów, padów i joysticków (ok, ekwipunek zgromadzony wokół dzisiejszych gogli nie jest wcale mniej złożony od zestawów do grania z lat 80.).

Granie w klasyki w VR nie jest rozwiązaniem nowym, posiadacze gogli VR zdążyli się już przyzwyczaić do takich rozwiązań jak wirtualne pokoje rozrywek z Sega Mega Drive and Genesis.

Jednak mamy coś zupełnie nowego – i zarazem starego – co powiecie na odtworzone w VR biurko posiadacza C64 z całym niezbędnym wyposażeniem – kolorowym monitorem CRT, stacją dyskietek 1541, dyskietkami, rozrzuconymi wokół gazetami i plakatami z epoki. Real Commodore 64 (Virtually) umożliwi nam ładowanie gier z obrazów dyskietek D64 i D81. Aplikacja dostępna na stronie projektu umożliwi zabawę w swojej wirtualnej retro bańce i w goglach Oculus Quest, Oculus Go i Gear VR. A tak to wygląda podczas przewracania dyskietek: