Od papieża, przez uniwersum DC, Doom Patrol, jednorożce, Conana oraz Ricka i Monty’ego: tyle zmieściło się na kartach ośmiu, premierowych wydań w tym miesiącu. Tylko jeden z nich trafi do sklepów i dystrybucji 8 maja – to Poe Dameron z serii Star Wars. Pozostałe ruszą w świat 20 maja.

Star Wars Komiks, Poe Dameron: Iskra i płomień, tom 8

Świat Gwiezdnych wojen kreślony przez Marvela to zamknięte opowieści realizowane przez znanych scenarzystów i rysowników. Całość rozgrywa się w obecnym, kanonicznym uniwersum Star Wars. Jednocześnie snute w komiksach opowieści rozszerzają przygody filmowych postaci. Historie zawarte w ósmym tomie rozgrywają się równolegle z filmowymi epizodami Przebudzenie mocy oraz Ostatni Jedi. A ich bohaterem jest Dameron i Eskadra Czarnych. Scenariusz: Charles Soule, rysunki: Angel Unzueta. 148 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.

Papieże w historii. Jan Paweł II. Nie lękajcie się

Początek serii komiksów poświęconych historycznym postaciom, przywódcom Kościoła katolickiego, startuje z opowieścią o życiu Jana Pawła II, wydaną w 100 rocznicę urodzin papieża-Polaka. To okazja do zaprezentowania sylwetki pierwszego z papieży pochodzącego z Europy Wschodniej, władającego Kościołem w trudnych czasach poprzedzających upadek żelaznej kurtyny i zmiennych wiatrów historii. Scenariusz: Dobbs, rysunki: Fabrizio Fiorentino. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Papieże w historii. Leon Wielki. Pogromca Attyli

Drugi tom z serii historycznych adaptacji komiksowych biografii papieży skupia się na postaci Leona Wielkiego, władającego Kościołem w okresie schyłku Cesarstwa Rzymskiego. Papież Leon I rusza na spotkanie z największym zagrożeniem dla chrześcijaństwa, by na podwalinach zwycięstwa założyć stolicę dla swojej wiary. Scenariusz: France Richemond, rysunki: Stefano Carloni. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Doom Patrol

Grupa Najdziwniejszych Bohaterów Świata, obdarzonych supermocami została wykreowana w latach 60. XX wieku. W latach 90. trafili oni pod skrzydła Granta Morrisona. W ostatnim, trzecim tomie serii Doom Patrol musi rozprawić się z członkami Bractwa Dada i Panem Nikim. Następnie życie całej drużyny zawiśnie na włosku podczas spotkania ze Świecarzem. W tym absurdalnym świecie wszystko jest możliwe. Scenariusz: Grant Morrison, rysunki: Richard Case, Ken Steacy, Sean Phillips i inni. 420 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Uniwersum DC. Kryzys bohaterów

Miniseria złożona z dziewięciu zeszytów, wydana zbiorczo w jednym albumie. Wspólny projekt Supermana, Batmana i Wonder Women – Sanktuarium to placówka zbudowana w tajemnicy przed światem. W bezpiecznym schronieniu, wspierając się sztuczną inteligencją superbohaterowie walczą z własnymi traumami. Jednak żaden element w uniwersum DC nie jest stały – spokój Sanktuarium zakłócają Harley Quinn i Booster Gold, podróżujący w czasie i tajemnicze morderstwo. Scenariusz: Tom King, rysunki: Clay Mann, Travis Moore, Lee Weeks, Mitch Gerads, Jorge Fornes. 240 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Conan – Miecz barbarzyńcy: Kult Kogi Thuna, tom 1

Conan na pirackim statku demonstruje swoją siłę zaskoczonej załodze, a także trafia na ślady nieznanego kultu, który rozwija się na sygijskim wybrzeżu. Na jego drodze staną wyznawcy Kogi Thina, dowodzenie przez czarnoksięznika, strzegący skarbu w zrujnowanym mieście. Scenariusz: Gerry Duggan, rysunki: Ron Garney. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Rick i Morty, tom 9

Bohaterów kreskówki nie trzeba specjalnie przedstawiać: Morty wciąż nie może dorosnąć, jego genialny i obleśny dziadek Rick tradycyjnie wpakuje ich w kłopoty. Tym razem bohaterowie na kartach komiksu spotykają się z Obrońcami, Rick ma oberwać od Drużyny Zemsty, poznamy też innych bohaterów podobnych do Ricka i Morty’ego – Freda i Pirdy’ego. Wybuchowa rodzinka w akcji! Scenariusz: Kyle Starks, Tini Howard, rysunki: Marc Ellerby, Sabrina Mati, Jarrett Williams. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Fibi i jednorożec. Jednorożec kontra gobliny, tom 3

Opowieści o dziewczynce Fibi i zaprzyjaźnionej z nią Marigold, żeńską przedstawicielką jednorożców. Fibi wmawia sobie, że je za dużo płatków, co może przyczynić się do wygnania jej z domy przez rodziców. Ale to zaledwie wyjazd na obóz muzyczny, gdzie dziewczynka przeżyje nowe przygody. Po powrocie, wraz ze swoją przyjaciółką jednorożcem spotkają cukierkowego smoka i zobaczą się z siostrą Marigold oraz jej wstydliwym narzeczonym. Sprawią też, że wszystkie dzieci w klasie Fibi ujrzą piękno jednorożców. Znika też wredna Dakota, a w jej miejsce pojawia się jeszcze bardziej wredny goblin. Szykuje się więc wyprawa ratunkowa… Scenariusz i rysunki: Dana Simpson. 176 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.