Dla młodszych i najmłodszych czytelników: Lucky Luke, Dziobak Toto i opowieści z Dębowego Lasu.

Dla dziewczynek (i chłopaków): Czarodziejki WITCH, Enola i Kumpelki, a także Magiczna 7 i Toska z lasu. Dla wielbicieli superbohaterów w tych fikuśnych wdziankach: Daredevil, Superman i duet Joker/Harley, a dla wielbicieli SF: Star Wars oraz Odrodzenie. Gotowi? No ot do przeczytania i oglądania zapraszamy do salonów prasowych…

Star Wars Komiks – Łotry i rebelianci, tom 15

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Wciąż rozdzieleni bohaterowie Sojuszu Rebeliantów nadal zmagają się z rozmaitymi zagrożeniami na różnych planetach, a od ich decyzji i powodzenia zależy los tysięcy osób. Czy Leia powinna zaufać dawnemu koledze Darowi Championowi, gdy na szali leży życie Hana? Czy Luke zrobi krok naprzód na ścieżce Jedi na planecie Sergia? Jak z C-3PO i Chewbacca wybrną z konfrontacji z Darthem Vaderem? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Star Wars (2015) #73-75 i Empire Ascendant, a następnie zebrane w tomie Star Wars vol. 12: Rebels and Rogues, oraz zeszyt Star Wars: DJ: Most Wanted. Scenariusz: Greg Pak, rysunki: Phil Noto. 148 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.

Odrodzenie

Początek opowieści science fiction rozgrywającej się pod koniec XXI wieku, kiedy na skutek wojen i pandemii ludzkość stoi na skraju zagłady. Pierwszy album zbiorczy serii zawiera trzy tomy oryginalne: Misja, Strefa pośrednia i Wieczna zmarzlina. Na ratunek naszemu gatunkowi rusza ekspedycja wysłana przez Kompleks, federację zaawansowanych technicznie i kulturowo planet. W misji Odrodzenie uczestniczą też młodzi małżonkowie – lekarka Satie i wojownik Swann. Czy istnieje szansa ocalenia ludzkości? Czy intencje obcych są tak czyste, jak się oficjalnie mówi? Scenariusz: Fred Duval, rysunki: Emem, Fred Blanchard. 184 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

DC Black Label. Joker/Harley – Zabójczy umysł

Odrażające akty przemocy to nic niezwykłego w Gotham City. W najtrudniejszych przypadkach lokalnej policji konsultacji udziela Harley Quinn – profilerka i psychiatra sądowy. Od pamiętnej nocy, gdy odkryła ciało swojej współlokatorki naznaczone przez seryjnego mordercę znanego jako Joker, ta sprawa nie daje jej spokoju. Pięć lat po zabójstwie nadal nie ujęto sprawcy, a rozpoczyna się kolejna seria przerażających morderstw. W miarę jak poziom okrucieństwa eskaluje, a zbrodnie stają się coraz bardziej wyszukane, obsesja Harley na punkcie znalezienia odpowiedzialnego za nie psychopaty się pogłębia. Kiedy przeszłość i teraźniejszość w końcu się spotykają, Harley musi zdecydować, jak daleko jest gotowa się posunąć i ile granic przekroczyć, żeby ostatecznie rozwikłać tajemnicę. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Joker/Harley: Criminal Sanity #1-8 oraz Joker/Harley: Criminal Sanity Secret Files #1. Scenariusz: Kami Garcia, rysunki: Mico Suayan, Jason Badower, Mike Mayhew. 304 strony w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Uniwersum DC. Superman Action Comics – Ród Kentów, tom 5

Ostatni tom serii Superman Action Comics w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. To również pożegnanie z przygodami Supermana znakomitego scenarzysty Briana Michaela Bendisa (Liga Sprawiedliwości, Naomi). Za rysunki odpowiadają doskonali artyści jak John Romita Jr. (Powrót Mrocznego Rycerza. Ostatnia krucjata) i Klaus Janson (Batman. Powrót Mrocznego Rycerza). Marisol Leone weszła na wojenną ścieżkę z niewłaściwym superbohaterem! Przez wiele miesięcy próbowała przejąć miasto Supermana – Metropolis. Teraz nadszedł czas, aby raz na zawsze to zakończyć. Na scenę wkracza ród Kentów! Superboy, Supergirl, Brainiac 5 z Legionu Superbohaterów i Conner Kent z Ligi Młodych wracają do miasta, by pomóc w walce z pochodzącym z innego wymiaru przeciwnikiem wypuszczonym przez Leone i jej Niewidzialną Mafię. Muszą jednak zachować ostrożność, gdyż tak potężna istota może położyć kres całej rodzinie superludzi! Oprócz tego poznajemy przyszłość Daily Planet, po tym jak znalazło się na celowniku FBI. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach Superman Action Comics #1022–1028. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: John Romita Jr., Klaus Janson, 180 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Classic. Daredevil. Mark Waid, tom 1

Pierwszy tom przygód Daredevila ze scenariuszem Marka Waida. Matt Murdock wraca do Nowego Jorku, liczy także na powrót do praktyki adwokackiej, ale to wcale nie taka prosta sprawa, odkąd wszyscy uważają go za Daredevila. A kiedy Murdock usiłuje wrócić na salę rozpraw, na ulice powraca Daredevil, któremu przyjdzie zmierzyć się z Klawem, mistrzem dźwięku. Niewidomy prawnik będzie także bronił niewidomego klienta, bezpodstawnie zwolnionego z pracy. Błaha sprawa zaprowadzi go jednak do globalnego spisku zawiązanego przez największe organizacje przestępcze. Rozpoczyna się polowanie na Dysk Omega, zawierający informacje mogące zniszczyć niejedno życie. Dysk nie może więc wpaść w niepowołane ręce. Tymczasem niewielki przedmiot staje się obiektem pożądania również Czarnej Kotki… Ten tom otwiera nowy rozdział w przygodach Daredevila. Przedstawione w nim historie następują po wydarzeniach z tomów Daredevil. Frank Miller 1–4 i Daredevil: Nieustraszony 0–7, ale można go czytać niezależnie, bez znajomości tych wcześniejszych opowieści o Matcie Murdocku. Album zawiera zeszyty „Daredevil” #1–10 i 10.1 oraz Amazing Spider-Man #677. Scenariusz: Mark Waid, rysunki:  Kano, Marcos Martín, Khoi Pham, Emma Rios, Paolo Rivera. 288 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Toska z lasu. Panny, złodzieje, rycerze i minstrele, tom 1

Zuchwała buntowniczka Toska i jej brat, muzyk Rinaldo, są sierotami. Wraz z wiernym sokołem Argo mieszkają w kryjówce w sercu toskańskiego lasu. Toska, uzbrojona w procę, łuk i strzały, zawsze staje po stronie słabszych. Podczas wyprawy do zamku Castelguelfo rodzeństwo spotyka Lucillę, jedyną córkę tamtejszego księcia. To spotkanie zapoczątkuje serię niezwykłych przygód i odmieni życie całej trójki! Scenariusz: Teresa Radice, rysunki: Stefano Turconi. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Magiczna 7. Nigdy sami, tom 1

Pierwszy tom serii przygodowej dla młodzieży o współczesnych czarownikach ze szkoły średniej! Dawno temu potężny mag podzielił swoją moc pomiędzy siedmiu uczniów. Minęły stulecia… Leo skrywa niezwykły sekret, o którym nie wie nawet jego mama. W gimnazjum poznaje dwie osoby mające równie dziwne zdolności. Czy spotkanie w jednym miejscu trojga młodych ludzi władających nadprzyrodzoną mocą to przypadek? Rozpoczynają się niewiarygodne przygody nastolatków, którzy do tej pory czuli się wyrzutkami, ale teraz zaczynają rozumieć, że już nie będą sami! Scenariusz: Kid Toussaint, rysunki: Giuseppe Quattrocchi i inni. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Kumpelki. Dzwonią koleżanki, tom 1

Wymyślona przez autora hitu „Sisters” seria humorystyczna dla nastoletnich dziewczyn i o nastoletnich dziewczynach! Jessica chodzi do szkoły średniej i ma mnóstwo kumpelek. Jedne potrafią ją rozśmieszyć, innym może się ze wszystkiego zwierzyć, a jeszcze inne podziwia. Oczywiście są też chłopcy, tyle że oni pochodzą jakby z innego świata, co nie oznacza, że Jess nie chce im się podobać… Oto pełne humoru i niespodziewanych zdarzeń przygody nastolatki i jej koleżanek! Scenariusz: Christophe Cazenove, rysunki: Philippe Fenech. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99

Enola i niezwykłe zwierzęta, tom 2

Drugi tom przygodowej serii dla dzieci o Enoli, niezwykłej weterynarce specjalizującej się w pomaganiu legendarnym stworom. Album zbiorczy zawiera dwie opowieści oryginalne: Polowanie na krakena i Zaginiony yeti. Na przybrzeżnych wodach coraz częściej dochodzi do ataków ogromnego krakena na statki rybackie. Dlaczego morski potwór nie daje spokoju ludziom morza? Po rozwikłaniu tej zagadki dzielna Enola rusza w najwyższe góry świata. Wezwali ją tam mnisi z klasztoru, którego od pokoleń strzeże potężny yeti. Niestety, ostatnio z włochatym człowiekiem śniegu są pewne problemy… Scenariusz: Joris Chamblain, rysunki: Lucile Thibaudier. 68 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Czarodziejki WITCH, tom 5

Piąty album zbiorczy z komiksami o przygodach pięciu Czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelników na całym świecie. Księga zawiera komiksy z numerów 53–62 magazynu Czarodziejki WITCH, a we wstępie kilka ciekawostek z życia włoskiej redakcji i autorów WITCH. Scenariusz: Giulia Conti, Francesco Artibani, Bruno Enna, Paola Mulazzi, rysunki: Federico Bertolucci, Daniela Vetro, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Paolo Campinoti, Manuela Razzi. 324 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Dziobak Toto. Dziobak Toto i pan mgieł, tom 2

Drugi album opisujący przygody sympatycznego dziobaka Toto i jego przyjaciół. Wielkouch jest poważnie ranny! Leśny doktor w celu sporządzenia lekarstwa wysyła dziobaka Toto i jego przyjaciół na wyprawę, z której mają powrócić z dwoma włosami Bunyipa. Ale Bunyip jest potworem! Strasznym, wielkim i okrutnym… A do tego ma podły charakter! Scenariusz: Eric Omond, rysunki: Yoann. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Opowieści z Bukowego Lasu. Chór, tom 2

Sowa Luna poszukuje chórzystów, którzy wystąpią na koncercie słynnego kociego śpiewaka Romea. Różyczka Rabatek jest wielką miłośniczką jego talentu. Razem z braćmi wyrusza na wyprawę przez las, żeby spełnić swoje największe marzenie… Zaśpiewać ze swoim idolem! Rodzina Rabatków powraca na kartach komiksu. Wesołe króliczki zapraszają do wspólnej zabawy w swoim baśniowym, kolorowym świecie. Scenariusz: Loïc Jouannigot, rysunki: Loïc Jouannigot. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Lucky Luke. Marcel Dalton, tom 67

Kolejna humorystyczna i pełna przygód opowieść o sławnym Samotnym Kowboju! Tym razem bohater pozna Marcela Daltona ze Szwajcarii, który bardzo się różni od swych bandyckich krewniaków. Po co przybył do Stanów Zjednoczonych? Dlaczego ma wsparcie jednego z amerykańskich gubernatorów? I z jakiego powodu właśnie Lucky Luke’a wybrano na jego przewodnika i ochroniarza? Scenariusz: Bob de Groot, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.