Bazyliszki, Antares, Star Trek, Marvel Fresh i Marvel Limited. Punisher, dalsze losy Wojen Królów i X-Men! Śmiertelne potyczki potężnej Thor. Conan i Sandman. Thorgal i trzech Jokerów. Batman i Boba Fett. Dick i Morty oraz Wonder Woman. Mali bogowie i światła północy. Plus Barbara Gordon. W ten oto sposób, mieszając światy i uniwersa – zachęcamy do czytania komiksów, od których w maju będą się uginać półki księgarń i salonów prasowych.

Plansze Europy. Antares, wydanie II

Główna bohaterka Kim Keller musi stawić czoła niezliczonym przygodom i wyzwaniom. Pewna wpływowa nowojorska firma uruchomiła projekt Antares. Na planecie o tej samej nazwie są już pierwsi ochotnicy, wysłani w celu rozpoznania warunków do ewentualnego jej zasiedlenia, ale nie mają oni dobrych wieści. Jednak poczyniono już na tyle duże wydatki na projekt, że zapada szybka decyzja o nieujawnianiu opinii publicznej pewnych faktów i kontynuowaniu misji. Prezesi Forward Enterprises, wykorzystując niezwykłą popularność Kim, którą zdobyła na Ziemi po powrocie z ostatniej podróży oraz jej niemałe doświadczenie, pragną, żeby to właśnie ona poleciała na Antares i wspomogła tamtejszą załogę… Przygodowo-fantastyczny cykl należący do uniwersum świata Aldebarana, którego scenarzystą i rysownikiem jest znany brazylijski twórca komiksowy Leo. W niniejszym wydaniu zbiorczym znajduje się sześć tomów cyklu. Scenariusz i rysunki: Leo. 320 stron w twardej oprawie. Cena: 139,99 zł.

Bazyliszki, tom 1

W przedwojennej Warszawie grasowały prawdziwe Bazyliszki… Nowa seria ze świata Bradla! Na eleganckim przyjęciu w podwarszawskiej willi pojawia się przystojny nieznajomy przedstawiający się jako… Stefan Starzyński. Oszustwo szybko zostaje zdemaskowane przez piękną przyjaciółkę gospodarzy, ale czy i ona jest tą, za którą się podaje? Wkrótce wydarzenia nabiorą tempa i rzucą bohaterów wprost w szpony Bazyliszków – nieuchwytnego gangu terroryzującego stolicę. Bazyliszki to historia o mieście na progu nowoczesności i o ludziach, którzy tworzyli barwną mozaikę największej metropolii II Rzeczypospolitej. Jak w przedwojennych filmach zaludniają ją rozrzutni arystokraci, zjawiskowe kobiety i tajemniczy awanturnicy. Ale w mrocznych zaułkach Powiśla i Woli kryją się też bezwzględni bandyci, skorumpowani policjanci oraz zdesperowani biedacy walczący o przetrwanie. Komiksowa opowieść zabierze czytelników do eleganckich gabinetów ministrów i na zaniedbane osiedla dla bezrobotnych. Zapraszamy na wyprawę tropami Bazyliszków! Scenariusz: Tobiasz Piątkowski, rysunki: Wiesław Skupniewicz. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena 29,99 zł.

Star Trek – Rok piąty, tom 1

Pierwszy tom serii opowiadającej o przygodach bohaterów kultowego Star Treka! USS Enterprise opuścił Ziemię przed czterema laty. Członkowie jego załogi odwiedzili nowe, obce światy, pokonywali nieprawdopodobnych przeciwników i podejmowali decyzje, mające wpływ na losy wszechświata. Ale teraz, niemal u kresu swojej wyprawy, muszą stawić czoła największemu wyzwaniu. Dołącz do załogi statku Enterprise pod koniec ich pięcioletniej misji, w której biorą udział postacie z pierwszego serialu telewizyjnego –  kapitan James T. Kirk, pierwszy oficer Spock, komandor porucznik Scotty, doktor Bones, porucznicy Uhura, Sulu i Chekov. Scenariusz: Jackson Lanzing, Collin Kelly, Brandon Easton, Jody Houser, rysunki: Stephen Thompson, Martin Coccolo, Silvia Califano, Kieran McKeown. 272 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Limited. Havok i Wolverine – Stopiony

W czasach, gdy świat wstrzymał oddech ze strachu przed nuklearną zagładą, dwaj mutanci – Wolverine i Alex Summers, alias Havok – ruszają na beztroską wyprawę do Meksyku. Wkrótce jednak na ich trop wpadają sowieccy terroryści. Rozdzieleni przyjaciele nie mają wyboru: muszą się odnaleźć w świecie politycznych spisków i nieustannej zdrady… i razem pokrzyżować plany ludziom, którzy postanowili rzucić Zachód na kolana. Po Przedwiecznych Jacka Kirby’ego prezentujemy drugi album z ekskluzywnej, stworzonej z myślą o koneserach komiksowej klasyki kolekcji Marvel Limited. Havok i Wolverine – Stopiony to jedyna w swoim rodzaju opowieść o X-Men z niesamowitymi ilustracjami stworzonymi przez parę malarzy – Jona J. Mutha i Kenta Williamsa, znanych z przełomowej antologii Epic Illustrated wydawanej przez Marvel Comics w latach 80. ubiegłego wieku. Jon J. Muth jest również laureatem Nagrody Eisnera za powieść graficzną The Mystery Play stworzoną wspólnie z Grantem Morrisonem. Eleganckie polskie wydanie w specjalnym powiększonym formacie zawiera nie tylko całość serii (zeszyty Havok & Wolverine: Meltdown #1–4), lecz także materiały przybliżające historię i proces powstawania komiksu oraz dodatkowe szkice i ilustracje autorstwa Jona J. Mutha oraz Kenta Williamsa. Scenariusz: Louise Simonson, Walter Simonson, rysunki: Jon J. Muth, Kent Williams. 224 strony w twardej oprawie. Cena: 199,99 zł.

 

Marvel Fresh. Wojny nieskończoności – Odliczanie

Kamienie Nieskończoności powróciły. Każdy, kto posiądzie choć jeden, zyska niebywałą moc, a ten, kto zbierze wszystkie, zostanie bogiem! Nikt jednak nie wie, gdzie się znajdują, więc najwięksi bohaterowie i najwredniejsi złoczyńcy uniwersum Marvela wyruszają na ich poszukiwanie. Pierwsza bitwa rozegra się o Kamień Mocy. Kolejne… mogą pogrążyć wszechświat na zawsze! Czy Strażnicy Galaktyki zdołają w porę zakończyć ten szalony wyścig? I jakie role odegrają Adam Warlock, pewien podróżujący w czasie arcyłotr oraz… odrodzony Wolverine? Oto pierwszy album z nowej linii wydawniczej Marvel Fresh, która zastąpi Marvel NOW! 2.0 i w której będą się odtąd ukazywały najnowsze komiksy z wydawnictwa Marvel. Album Wojny nieskończoności: Odliczanie oraz jego kontynuacja Wojny nieskończoności łączą obie te linie wydawnicze – zamykają wątki ze Strażników Galaktyki (Marvel NOW! 2.0), a jednocześnie przygotowują uniwersum Marvela i jego bohaterów na kolejne przygody, które zobaczymy już w Marvel Fresh. Album zawiera zeszyty: Infinity Wars Prime #1, Infinity Wars #1–6, Infinity Wars: Fallen Guardian #1, Infinity Wars: Infinity #1 oraz Thanos Legacy #1. Scenariusz: Gerry Duggan, rysunki: Mark Bagley, Mike Deodato Jr., Andy MacDonald, Cory Smith. 264 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Fresh. Wojny nieskończoności

Kamienie Nieskończoności trafiły na Ziemię, a wraz z nimi nadeszła wojna. Doktor Strange, Kapitan Marvel, Loki, Strażnicy Galaktyki i inni bohaterowie ruszają do walki o klejnoty, których prawdziwej mocy i wpływu na wszechświat nikt do końca nie pojmuje. Niespodziewanie na ich drodze staje potężna wojowniczka, zwana Requiem, której tożsamość zaskoczy wszystkich. Stawką w tej wojnie jest sama rzeczywistość. Czy bohaterowie zdołają ją ocalić, czy też odmieni się ona na zawsze? Oto drugi album z nowej linii wydawniczej Marvel Fresh, która zastąpi Marvel NOW! 2.0 i w której będą się odtąd ukazywały najnowsze komiksy z wydawnictwa Marvel. Albumy Wojny nieskończoności: Odliczanie oraz Wojny nieskończoności łączą obie te linie wydawnicze – zamykają wątki ze „Strażników Galaktyki” (Marvel NOW! 2.0), a jednocześnie przygotowują uniwersum Marvela i jego bohaterów na kolejne przygody, które zobaczymy już w Marvel Fresh. Album zawiera zeszyty: Infinity Countdown: Adam Warlock #1, Infinity Countdown Prime #1 i Infinity Countdown #1–5. Scenariusz: Gerry Duggan, rysunki: Michael Allred, Mike Deodato Jr., Mike Hawthorne, Aaron Kuder. 332 strony w miękkiej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Marvel Classic. Domena królów

Wielkie starcie Black Bolta, króla Inhumans, oraz Wulkana, szalonego cesarza Shi’ar, zakończyło wojnę królów, ale jednocześnie rozdarło delikatną tkankę czasoprzestrzeni. Obcy świat po drugiej stronie zainteresował nie tylko superbohaterów, lecz także polityków – w tym królową Meduzę, która przejęła rządy po nieobecnym mężu, oraz nowego cesarza Shi’ar i jego sławną Straż Imperialną. Czy rozdarcie, zwane Uskokiem, okaże się śmiertelnym zagrożeniem, czy szansą na rozwój dla kosmicznych cywilizacji? Czy międzygalaktyczne imperia zdołają przywrócić pokój na dłużej, czy też wszechświat czeka kolejna wojna? Album zawiera zeszyty: Realm of Kings, Realm of Kings: Inhumans #1–5, Realm of Kings: Imperial Guard #1–5 oraz Realm of Kings: Son of Hulk #1–4. Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning, Scott Reed, rysunki: Wellinton Alves, Mahmud Asrar, Leonardo Manco, Miguel Munera, Pablo Raimondi, Tim Seeley, Kevin Walker. 368 stron w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Marvel Classic. Punisher Max, tom 10

Punisher. Żołnierz, który nigdy nie powrócił do domu, i samozwańczy stróż toczący wojnę z przestępcami. Tak Franka Castle’a widzi świat, ale kim jest ten samotny mściciel w oczach ludzi, których spotyka na swojej drodze? Oto zbiór historii rozgrywających się w cieniu wojny Punishera. Historii o płatnej zabójczyni, która chce zostać pisarką, o szukającym zemsty synu księgowego mafii, o handlarzu pamiątkami z miejsc zbrodni i o wielu innych osobach, których drogi przecięły się z mroczną ścieżką jednego z najbardziej niepokojących i niejednoznacznych bohaterów Marvela. Album zawiera zeszyty serii Punisher Max: Naked Kill, Get Castle, Butterfly, Happy Ending, Hot Rods of Death i Tiny Ugly World, a także zeszyty #1–5 serii Untold Tales of Punisher Max, zeszyt #75 serii Punisher: Frank Castle Max oraz zeszyt Punisher Max Annual #1. Scenariusz: Megan Abbott, Mike Benson, Valerie D’Orazio, Nathan Edmondson, Gregg Hurwitz, Charlie Huston, David Lapham, Jason Latour, Jonathan Maberry, Peter Milligan, Tom Piccirilli, Jason Starr, Duane Swierczynski, Rob Williams, Skottie Young, rysunki: Roland Boschi, Laurence Campbell, Tomm Coker, Ken Lashley, Shawn Martinbrough, Goran Parlov, Juan José Ryp, Dalibor Talajić, Connor Willumsen. 404 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate X-Men, tom 2

Młodzi X-Men wyruszają na pierwsze misje ratunkowe do różnych krajów świata. W ich trakcie dowiadują się, że profesor Xavier nie jest tak kryształową postacią, jak się wszystkim wydawało. Przed założeniem szkoły ich nauczyciel opuścił swojego syna Davida, mutanta o niekontrolowanej mocy. Teraz David powrócił i chce się zemścić na ojcu. Czy X-Men będą musieli zabić syna swojego mentora, żeby uratować świat?  Tymczasem do szkoły dla utalentowanej młodzieży trafia nowa niesforna uczennica – Kitty Pride, a profesor Xavier wraz z wybranymi uczniami zostaje zaproszony na przyjęcie organizowane przez Hellfire Club, stowarzyszenie zrzeszające milionerów, którzy podobno finansują jego szkołę. Album zawiera zeszyty Ultimate X-Men #13–25. Scenariusz: Mark Millar, Chuck Austen, rysunki: Kaare Andrews, Chris Bachalo, Adam Kubert, Esad Ribić. 336 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Marvel Now 2.0. Potężna Thor – Śmierć Potężnej Thor, tom 5

Piąty, finałowy tom opowieści o Gromowładnej z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Choć magiczny młot Mjolnir dał Jane Foster boską moc, nie zdołał wyleczyć jej ze śmiertelnej choroby. Mimo to świat domaga się od niej kolejnych poświęceń. W otchłani kosmosu budzi się bowiem krwiożerczy sędzia bogów – Mangog, gotów zniszczyć Asgardię i wszystkich jej mieszkańców. Czy Jane zawalczy wreszcie o własne życie, czy też ocali bogów przed gniewem pradawnej istoty – gniewem, na który być może zasłużyli? Album zawiera zeszyty #701–706 serii The Mighty Thor oraz zeszyt The Mighty Thor: At the Gates of Valhalla. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Jen Bartel, Russell Dauterman, James Harren, Ramón Pérez. 172 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Conan. Wolni towarzysze, tom 4

Conan wkracza na nowe ścieżki. Tym razem zostaje najemnikiem. Dzięki temu nie ominą go krwawe bitwy, w których będzie mógł wykazać, jak sprawnie włada orężem, między innymi weźmie udział w starciu wojsk Amalryka z demonicznymi hordami Natohka. Barbarzyńca zostaje także dowódcą armii Khorajan księżniczki Yasmeli. Ale to inna królewna chce Conana wyłącznie dla siebie – nieśmiertelna wampiryczna Akivasha. Czy wojownikowi uda się wyrwać z jej szponów? Cymeryjczyka czekają także burzliwe przygody, zaciekłe pojedynki i zuchwałe napaści po uformowaniu się grupy nieokrzesanych najemników znanych jako „wolni towarzysze”! Album zawiera zeszyty Conan the Cimmerian #8–25. Scenariusz: Timothy Truman, Benjamin Truman, rysunki: Tomás Giorello, Joe Kubert, Paul Lee, Timothy Truman. 464 strony w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Sandman. Preludia i nokturny, tom 1, wydanie III

Pierwszy tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. „Sandman”, wielokrotnie nagradzane arcydzieło Neila Gaimana, stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Seria, zilustrowana przez najwybitniejszych artystów komiksowych, obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. „Preludia i nokturny” rozpoczynają niezwykłą graficzną sagę, wprowadzając czytelników do mrocznego i zaczarowanego świata snów i koszmarów – domu Morfeusza, Króla Snów, i jego rodu – Nieskończonych. Scenariusz: Neil Gaiman, rysunki: Sam Kieth, Mike Dringenberg, Malcolm Jones III. 240 stron w twardej oprawie. Cena 89,99 zł.

DC Black Label. Batman – Trzech Jokerów

Batman nie wie, jak do tego doszło, ale fakty nie kłamią: złoczyńca, którego ścigał przez całe życie, to nie jedna osoba. Jokerów jest trzech. Teraz, gdy Bruce odkrył niewiarygodną prawdę, musi poznać odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania. Mroczny Rycerz w towarzystwie Barbary Gordon i Jasona Todda – dawnych ofiar Jokera – w końcu ma okazję pokonania szaleńca raz na zawsze. A właściwie każdego z nich. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Batman: Three Jokers #1-3. Scenariusz: Geoff Johns, rysunki: Jason Fabok. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Uniwersum DC. Batman – Ich mroczne plany, tom 1

W Gotham nastaje nowy dzień. Po pokonaniu Bane’a zarówno mieszkańcy, jak i ich obrońca wciąż starają się dojść do siebie. Tymczasem do miasta wraca najniebezpieczniejszy najemnik na świecie: Deathstroke. Ma zlecenie na jednego z mieszkańców. Za nim podążają inni wynajęci zabójcy, a wokół Batmana robi się gęsto zarówno od zabójców, jak i niebezpiecznych graczy z Gotham – od Riddlera i Pingwina po Harley Quinn. Gdy Zamaskowany Krzyżowiec zbliża się do odkrycia tożsamości osoby pociągającej za sznurki, miłość jego życia wyjawia mu skrywaną od lat złowrogą tajemnicę. Czy ten fakt doprowadzi do zerwania bohaterów? Czy ujawnienie sekretu wystarczy, aby powstrzymać spisek, który ma na celu zniszczenie Mrocznego Rycerza? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Batman #85–94 oraz Batman Secret Files #3. Scenariusz: James Tynion IV i inni. rysunki: Guillem March, Tony S. Daniel, Jorge Jiménez i inni. 264 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Thorgal – Młodzieńcze Lata. Łzy Hel, tom 9

Dziewiąta i zarazem ostatnia część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii. Oboje główni bohaterowie podróżują na statku Swena, który ucieka przed swym ojcem, królem Danii Haraldem. Docierają do wybrzeży kraju Wendów, gdzie stają przed wyborem: albo wpłyną w magiczną i złowrogą mgłę, albo zostaną schwytani przez pościg, a w efekcie zginą z rąk katów Haralda. Wybierają to pierwsze wyjście, co kończy się katastrofą ich statku. Na szczęście udaje im się dotrzeć na małą wyspę, gdzie znajdują mnóstwo szkieletów! Wtedy przypomina im się stara opowieść o przeklętej krainie umarłych… Co lub kogo bohaterowie napotkają na tajemniczej wyspie? Czy uda im się wydostać ze śmiertelnej pułapki? Ja zakończy się spór Swena z okrutnym ojcem? Scenariusz: Yann le Pennetier, rysunki: Roman Surżenko. 48 stron w miękkiej lub twardej oprawie. Cena: 24,99 zł lub 34,99 zł.

Star Wars Łowcy nagród. Najgroźniejsi w galaktyce, tom 1

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Przed laty Valance i Bossk dołączyli do Boby Fetta w misji, która poszła zupełnie niezgodnie z planem z powodu okrutnej zdrady ze strony mentorki Valance’a, Nakano Lash! Wszyscy trzej ledwo uszli z życiem. Teraz Lash w końcu powraca w tajemniczych okolicznościach, a każdy łowca nagród w galaktyce chce ją schwytać. Valance jest zdeterminowany, żeby zdobyć za nią nagrodę – w końcu mają rachunki do wyrównania. Ale o tym samym myśli Boba Fett! Co mogło spowodować, że Lash złamała słowo i zdradziła swojego protegowanego? Prawda może wstrząsnąć posadami podziemia przestępczego galaktyki! Najwięksi, najniebezpieczniejsi łowcy nagród ścierają się ze sobą w tej wartkiej opowieści o szumowinach i nikczemnikach w świecie Gwiezdnych Wojen! Scenariusz: Ethan Sacks, rysunki: Paolo Villanelli. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Rick i Morty Przedstawiają, tom 1

Pierwszy tom nowej odsłony przygód bohaterów znanych z kultowego serialu telewizyjnego produkcji studia Adult Swim: geniusza Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha, ale także ulubionych przez fanów postaci drugoplanowych! Rick lubi poszaleć, ale na własnych warunkach, nie jest więc zadowolony, gdy w jego życiu znów pojawiają się nudni Obrońcy – superbohaterowie chcący ratować wszechświat. Włącza się do ich misji jedynie na prośbę wnuka. Później poznamy obcoświatowca Krombopulosa Michaela, którego sensem życia jest zabijanie, dlatego zostaje mordercą na zlecenie. Co ciekawe, jego kariera rozwija się dzięki wydatnej pomocy Ricka… Potem dowiemy się, jakie będą konsekwencje miłości pasożyta umysłu Śpiącego Gary’ego, a w końcu popatrzymy na świat z perspektywy człowieka zmienionego w ogórka. Jedno jest pewne: wrażeń nie zabraknie! Scenariusz: J. Torres, Daniel Mallory Ortberg, Magdalene Visaggio, Delilah S. Dawson, rysunki: CJ Cannon. 136 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł. Uwaga: komiks tylko dla dorosłych!

DC Powieść graficzna 13+ Wonder Woman. Zwiastunka wojny

Powieść graficzna stworzona na podstawie bestsellerowej książki Leigh Bardugo Wonder Woman. Zwiastunka wojny przedstawia pierwszą przygodę Diany poza tajemniczymi brzegami Temiskiry. Kiedyś zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek na świecie: Wonder Woman. Ale teraz jest Dianą, księżniczką Amazonek, a jej walka dopiero się zaczyna. Diana pragnie zaimponować swoim legendarnym siostrom wojowniczkom, ale kiedy nadarza się ku temu okazja, zaprzepaszcza szansę, łamie święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratuje życie śmiertelniczki. Sprawy się komplikują, kiedy się okazuje, że Alia Keralis nie jest zwyczajną dziewczyną, a Diana, pomagając nieznajomej, mogła skazać świat na zagładę. Alia chciała spędzić jakiś czas na morzu, z dala od swojego nadopiekuńczego brata. Nie wie, że ktoś czyha na jej życie. Gdy na pokładzie statku, którym podróżuje, wybucha bomba, na pomoc Alii spieszy tajemnicza dziewczyna o nadludzkiej sile. Później Alia będzie musiała się zmierzyć z przerażającą prawdą o sobie – jest Zwiastunką Wojny, potomkinią Heleny Trojańskiej i wkrótce zapoczątkuje erę rozlewu krwi i cierpienia. Diana i Alia wspólnie stawią czoła armii wrogów – ludzkich i boskich. Niektórzy będą chcieli pojmać Zwiastunkę Wojny, inni – unicestwić. Aby uchronić swoje światy przed przerażającą przyszłością, Diana i Alia będą musiały stanąć do walki ramię w ramię. Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. Scenariusz: Louise Simonson, rysunki: Kit Seaton. 180 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

DC Powieść graficzna 13+ Kod Orcale

Barbara Gordon, sparaliżowana od pasa w dół w wyniku postrzału, zostaje przyjęta do Centrum Rehabilitacji Arkham – miejsca, gdzie nastolatki z Gotham mogą skorzystać z kompleksowej rehabilitacji i otrzymać pomoc psychologiczną. Skazana na wózek Barbara musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, jednak coś nie daje jej spokoju. W nocy słychać dziwne głosy, a pacjenci ośrodka zaczynają znikać. Czy dręczące ją podejrzenia są wynikiem traumy? A może dziewczyna rzeczywiście słyszy głosy dochodzące z niekończących się korytarzy centrum? Barbara musi poskładać wszystkie części łamigłówki, by rozwiązać tajemnicę kryjącą się za ścianami CRA. W Kodzie Oracle nie da się uciec od prawdy, a Barbara Gordon musi pokonać demony przeszłości, zanim pochłoną jej przyszłość. Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. Scenariusz: Marieke Nijkamp, rysunki: Manuel Preitano. 184 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Światła północy. W dolinie trolli, tom 1

Początek prawdziwej sagi o dalekiej Północy – gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód! Pewnej nocy do domu uwielbiającej tajemnice i opowieści o dalekich stronach dziewczynki trafia dziwny gość. Zabiera Sonję do niebezpiecznej i niezwykłej krainy… Za sprawą magii bohaterka trafia do miejsca, które w niczym nie przypomina współczesnej Norwegii, ale nosi je w swoim sercu każdy, kto kiedykolwiek doświadczył wpływu świateł Północy. Tak rozpoczyna się przygoda pełna potworów, wikingów i walki o dobro. Seria Światła Północy to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Scenariusz i rysunki: Malin Falch. 168 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Mali Bogowie. Piorun do drapania, tom 1

Pierwszy tom przezabawnej historii dla małych i dużych czytelników o baaardzo dawnych i dziwnych czasach. Grecja epoki mitycznej była miejscem nie tylko bohaterskich czynów, ale też szalonych wygłupów! Zeus, władca Olimpu, chce obsadzić nowymi bogami stanowiska u swego boku. Dowiadują się o tym młode istoty mityczne, które marzą o życiu na Olimpie. Warunek jest jeden: każdy kandydat musi mieć jakąś potężną lub przydatną moc. Afrodyta umie tworzyć piękno, Hermes szybko biega, Apollo rozkazuje Słońcu… Ale niektórzy, jak Taurusek czy Atlas, wciąż nie poznali swoich nadzwyczajnych talentów, więc jeszcze nie wiedzą, w czym są dobrzy… Wkroczmy do pełnego humoru i zwariowanych przygód świata małych bogów! Album jest uzupełniony lekkimi, popularnonaukowymi opowieściami o ciekawostkach na temat mitologii greckiej. Scenariusz: Christophe Cazenove, rysunki: Philippe Larbier. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.