Właściwie główny bohater tej gry nazywa się Magnet Head i rzeczywiście ściąga na siebie wszelkie metalowe przedmioty. Stworzona przez GTheWarriora w ramach GMTK Game Jam 2021 gra logiczna zaskakuje zbiorem świetnych pomysłów na rozgrywkę.

Wyobraźmy sobie, że podstawowy cel, którym jest przeprowadzenie Magnet Heada z jednego krańcu planszy na drugi – błyskawicznie się komplikuje. Po pierwsze – musimy uważać na to w jakiej kolejność i z jakiej strony przyczepiamy do naszego bohatera bloki z metalu. Po drugie – nie sposób przejść nad przepaścią, bez uprzedniego poskładania z dostępnych elementów (i siebie) czegoś w rodzaju pomostu. Dalej sprawy komplikują się jeszcze bardziej, bo rośnie liczba przeszkód, pojawiają się również zupełnie inne elementy, o zróżnicowanej reakcji na pole magnetyczne. W to po prostu trzeba zagrać, jeśli wymagające główkowania gry nie są nam straszne.

Przechodzić Magnet Mayhem (układając skomplikowane wzory z metalowych bloków) możemy bezpośrednio na stronie projektu lub pobierając grę w wersji dla Windows z witryny gry logicznej.