Roguelite akcji szwedzkiego studia Overflow został zbudowany na dobrze znanym schemacie: zręcznościówki 2D pełnej przeciwników i gimnastycznych akrobacji w dwuwymiarowej przestrzenie, wymaganych do ich pokonania.

Madshot nawiązuje do motywów mitologii Cthulhu, bo to z okropnościami sprowadzonymi na świat przez Przedwiecznych będziemy walczyć (jak i w pewnym sensie obejrzymy akcję od środka). Gra właśnie trafiła do graczy w formie wczesnego dostępu. Napędzany adrenaliną run’n’gun ma docelowo naprawić w świecie krzywdy związane z dążeniami do życia wiecznego (przez naszego głównego bohatera, parającego się wcześniej okultyzmem, a to jak wiadomo, właściwa droga do przebudzenia Cthulhu). A to oznacza walkę, walkę i jeszcze raz walkę (z 50 typami przeciwników i bossów).

Wszystko to wspierane zróżnicowanymi kombinacjami ulepszeń (ponad 300 do wyboru) i naszą zręcznością, w proceduralnie generowanym świecie ze zmieniającymi się jak w kalejdoskopie wyzwaniami. Dodajmy tylko, że miasto, o które walczymy zostało pochłonięte przez Cthulhu i to właśnie w jego wnętrznościach toczy się walka.