Deweloperskie studio EA Tiburon (powstałe w 1994 roku) jest najbardziej znane z produkcji gier sportowych. Na swoim koncie mają stworzenie m.in. serii NFL Head Coach i NBA Live oraz takich tytułów jak EA Sports MMA, Rory McIlroy PGA Tour, czy NASCAR SimRacing.

W nadchodzącej, najnowszej części Madden NFL 22 – symulatora futbolu amerykańskiego, czeka na nas jeszcze bardziej dynamiczna rozgrywka (w porównaniu do poprzedniczki), wpływająca na każdy aspekt gry. Niezależnie od tego, czy zarządzamy wybraną drużyną w opcji Franchise, w którym zatrudniamy personel szkoleniowy i kierujemy poczynaniamy naszej futbolowej ekipy, dominujemy online w Madden Ultimate Team, czy też rywalizujemy ramię w ramię z wymagającym przeciwnikiem w trybie Play Now. Poczujemy meczową atmosferę (od linii boiska, aż po krzesełka kibiców) i poznamy modyfikatory przewagi własnego stadionu decydujące o losach starcia. Co więcej, nowe reakcje i osobowości zawodników dodadzą Madden NFL 22 intensywności i wpłyną na przebieg gry w kluczowych sytuacjach.

Premiera gry nastąpi 21 sierpnia 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5.