…śmiercionośnych eksponatów. Brytyjskie studio Different Monster szykuje ciekawą propozycję dla miłośników mocnych wrażeń. Ot, kolejna fabuła w stylu… przetrwaj noc w tajemniczym muzeum, pełnym makabrycznych niespodzianek.

Przygodowy horror Macabre Museum, jak dowodzi poniższy zwiastun filmowy, będzie jak wycieczka rollercoasterem przez różne czasy i miejsca, poczynając od starożytnego Egiptu… Niebezpieczeństwa będą ściśle powiązane z odkrywaniem eksponatów znajdujących się w zbiorach tytułowego muzeum.

Rozgrywkę można będzie prowadzić w trybie kooperacji do czterech graczy lub samodzielnie (o ile nie budzi w nas grozy samotne podróżowanie po muzeach). Jeśli planujemy przetrwać makabryczne próby – najlepiej będzie postawić na współpracę i spryt w walce z potworami. Jak na debiutancki projekt Macabre Museum zapowiada się aż nazbyt ekscytująco.

„Naprawdę zainspirowały nas nostalgiczne filmy i programy telewizyjne i to uczucie, które można poczuć spacerując po muzeum i wyobrażając sobie, co by się stało, gdyby mumia w gablocie nagle się obudziła! Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy ogłosić Macabre Museum i podzielić się tym, nad czym pracowaliśmy ze społecznością graczy. Ten zwiastun to dopiero początek i nie możemy się doczekać, aby wkrótce pokazać więcej!” – dyrektor kreatywny Different Monster