Koniec lutego wcale nie musi być chłodny, bo jeśli sięgniecie po najnowszy tomik przygód Ptysia i Billa, zagłębicie się w przygodach Czarodziejek WITCH, albo poznacie Umpa-pę, to jakoś tak od razu cieplej dookoła się robi…

Znajdzie się też coś dla wielbicieli uniwersum Gwiezdnych wojen (opowieść o końcu Jedi), oraz noszących najczęściej peleryny – historii ze świata Injustice (z całą plejada bohaterów DC), Marvel i jego Kapitan Ameryka oraz Amazing Spider-Man, a na deser Batman (w wersji deluxe).

Injustice. Bogowie pośród nas – Rok czwarty, tom 4

Od czterech lat Ziemia znajduje się pod rządami Supermana. Jego wrogowie zostali rozproszeni albo zabici, ale ruch oporu wciąż walczy! Po ostatniej porażce Batman w desperackim geście zwrócił się do Aresa, boga wojny, by zwerbować panteon greckich bogów do starcia z Supermanem. Człowiek ze Stali może i jest wystarczająco silny, aby zmierzyć się z bogiem… ale co się stanie, gdy jego najbliższa sojuszniczka i córka Zeusa, Wonder Woman, zwróci się przeciwko niemu? Tom Injustice: Bogowie pośród nas: Rok czwarty, inspirowany fenomenalną grą wideo, opowiada o ludziach dysponujących niemal boskimi mocami, którzy starają się zaprowadzić ład w świecie ogarniętym chaosem. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Injustice: Gods Among Us: Year Four #1-12 oraz Injustice: Gods Among Us: Year Four Annual #1. Scenariusz: Brian Buccellato, Tom Taylor, rysunki: Bruno Redondo, Mike S. Miller i inni. 304 strony w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Marvel Classic. Kapitan Ameryka – Amerykańscy marzyciele, tom 8

Po tym, jak został wplątany w międzynarodową sieć intryg, Bucky Barnes walczy o życie w rosyjskim gułagu. Steve Rogers ściga się z czasem, by uratować przyjaciela, ale czy zdoła przekonać do swoich racji świat, w którym – jak się zdaje – nie ma już miejsca dla Kapitana Ameryki? Niedługo potem w Nowym Jorku wybuchają zamieszki, dawny przyjaciel zmienia się we wroga, a sam Steve Rogers niespodziewanie traci siły. Czy znajdzie lek na utraconą wiarę? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #616–619 serii Captain America (2005) i #1–10 serii Captain America (2011). Scenariusz: Ed Brubaker, rysunki: Butch Guice, Steve McNiven, Alan Davis, Stefano Gaudiano. 420 stron w twardej oprawie. Cena: 179,99 zł.

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man – 2099, tom 7

Siódmy tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Przyszłości grozi niebezpieczeństwo! Miguel O’Hara, Spider-Man z 2099 roku, powraca do teraźniejszości i musi znaleźć Petera Parkera! Sprawy się komplikują, gdy trafia do tajnego więzienia Roxxonu. Tymczasem współczesny Spider-Man mierzy się ze swoimi „zwykłymi” wrogami, stawia czoło rodzinnym problemom i międzynarodowym incydentom. Kłopoty sieciogłowych z dwóch różnych epok zaczynają się zazębiać, a los świata zdaje się spoczywać w rękach Petera, Miguela i… Victora Von Dooma. Jaki złoczyńca jest aż tak potworny, że Doom i Spider-Man muszą się sprzymierzyć? I co to wszystko ma wspólnego z Silver Sable? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #32–36, a następnie w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 7: 2099. Scenariusz: Nick Spencer, rysunki: Bazaldua, Patrick Gleason. 128 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

DC Deluxe. Batman – Ziemia Jeden, tom 3

Trzecia część historii o Batmanie umieszczonej w alternatywnej rzeczywistości Ziemi Numer Jeden. W jej realiach Mroczny Rycerz jest pozbawionym złudzeń człowiekiem starającym się ocalić ukochane Gotham. Mieszkańcy miasta są przerażeni, bo tajemniczy sprawca wyposaża gangi w broń wojskową! Złoczyńcy twierdzą, że finansuje ich zmarły niedawno prokurator okręgowy Harvey Dent… Bruce Wayne musi odkryć prawdę na temat tożsamości sponsora bandytów, ale rozprasza go powrót innej osoby, którą uważano za zmarłą: jego dziadka Adriana Arkhama. Musi też pocieszyć wieloletnią przyjaciółkę, burmistrz Gotham Jessicę Dent. Czy Harvey naprawdę powrócił i pragnie zemścić się na mieście? Scenariusz: Geoff Johns, rysunki: Gary Frank. 160 stron w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Star Wars. Wielka Republika – Koniec Jedi, tom 3

Tom 3 cyklu Wielka Republika. Gdy stawka jest wyższa niż kiedykolwiek, a czas szybko ucieka, Jedi muszą przeprowadzić brawurową akcję ratunkową – i to w chwili, gdy Nihilowie rozpętują niewysłowiony terror! Dowodząca Avar Kriss jest zdeterminowana, żeby doprowadzić Lournę Dee przed oblicze sprawiedliwości. Ale czy Stellan Gios i Rada Jedi są jednomyślni? Podczas gdy Keeve Trennis zmaga się z tym, czego doświadczyła w bazie Nihilów, prawda o Sskeerze w końcu wychodzi na jaw… a Jedi przygotowują się do wojny! Kiedy pierwsza faza ery Wielkiej Republiki zmierza do finału, wszystko się zmienia! Dodatkowo w tym tomie: prawdziwe początki Marchiona Ro, Oka Nihilów i zaprzysięgłego wroga zakonu Jedi! Scenariusz: Cavan Scott, Charles Soule, rysunki: Georges Jeanty, Ario Anindito, Guillermo Sanna. 192 strony w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Klasyczne komiksy Goscinny’ego. Umpa-pa

Umpa-pa, nazywany „starszym bratem” Asteriksa, jest jedną z pierwszych postaci, które René Goscinny i Albert Uderzo wymyślili razem. Ameryka Północna XVII wieku. Ojczyzna Indian, w której Europejczycy jeszcze czują się gośćmi. Do kolonii przybywa francuski szlachcic Hubert de la Puree de Cartofelle. Kawaler o wielkim sercu i nieco mniejszej odwadze nie ma pojęcia, co go czeka w Nowym Świecie i od razu popada w niemałe tarapaty. Na szczęście młodzieniec poznaje swojego wybawcę Indianina Umpa-pę z plemienia Szpokoszpoko. Razem przeżywają wiele przygód i dokonują niezwykłych czynów, które bawią czytelnika nie mniej niż przeżycia małego Gala Asteriksa. To kompletne wydanie łączące pięć przygód stworzonych przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo, tworzonych od 1951 roku, a publikowanych pierwotnie w latach 1958–1961 w formie krótkich historyjek na łamach belgijskiego czasopisma Journal de Tintin: Umpa-pa, Umpa-pa na wojennej ścieżce, Umpa-pa i piraci, Umpa-pa tajna misja oraz Umpa-pa kontra Chora Wątroba. Album względem pierwszego wydania Egmontu z 2007 roku różni się nową oprawą oraz dodatkowo zawiera ponad dwadzieścia stron z historią powstania serii, rysunkami oraz oryginalnymi dokumentami autorów. Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Albert Uderzo. 184 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Czarodziejki WITCH, tom 8

Ósmy album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Odrażający tyran Fobos przybrał postać jednego z szanowanych magów i jest bliski osiągnięcia celu: zdobycia władzy nad Zgromadzeniem, a zarazem nad wszystkimi światami podległymi Kondrakarowi. Na szczęście pięć obdarzonych niezwykłymi mocami dziewczyn odkrywa jego zamiary. Postanawiają odnaleźć niedawno odwołaną ze stanowiska Wyrocznię. Ale czy ona pamięta, kim była, i ma dość siły, żeby stanąć do walki? Przed nami ostateczna rozgrywka z Fobosem. Jak się zakończy? To niejedyny powód do niepokoju nastoletnich Strażniczek. Wiele się dzieje również w Heatherfield – w szkole, w domach czarodziejek, a także w ich kontaktach z chłopakami. Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga ósma zawiera komiksy z numerów 85–96 magazynu Czarodziejki W.I.T.C.H. – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek! – oraz wywiad z wieloletnią tłumaczką tych pasjonujących historii. Scenariusz: Giulia Conti, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Silvia Gianatti, Teresa Radice, rysunki: Davide Baldon, Paolo Campinoti, Monica Catalano, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Flavia Scuderi. 384 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Ptyś i Bill – Pies idealny

Następny tom humorystycznej serii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o chłopcu Ptysiu i jego szalonym psie Billu. Ptyś najchętniej cały czas by się bawił, a jego ukochany spaniel Bill ciągle marzy o pysznym jedzeniu i sławie górskiego psa ratowniczego. Chłopiec raz udaje Indianina, raz kowboja, z kolei rudy czworonóg połowę czasu spędza na gromadzeniu imponującej kolekcji kości. Bohaterowie nie mogą bez siebie żyć, dlatego nawet gdy coś zbroją, kryją się nawzajem przed rodzicami! Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Pamiątki rodzinne, Bill tropiciel oraz Pies idealny. Scenariusz i rysunki: Jean Roba. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.