Marzenia Emmy i Wioletty, śledztwa Enoli Holmes, trzynastoletni troglodyta Frnck, Louca, który chciałby być piłkarzem – oto potężna dawka komiksu młodzieżowego, której towarzyszy spora porcja superbohaterskich wyczynów (Batman, Green Lantern, X-Men, Spider-Man, Iron Man), wielki okruch opowieści z Hyperborei, barwna podróż do świata Usagiego, pełna skoków warp historia z uniwersum Star Treka, mocny akcent ze świata Cyberpunka 2077 i komiksowa adaptacja Rzeźni numer pięć.

DC Black Label. Batman Imposter

Bruce Wayne działa jako Mroczny Rycerz dopiero od roku, ale nie ma wątpliwości, że jego czyny odciskają swoje piętno na Gotham. Niestety w tym czasie zyskał kilku potężnych wrogów. Wszyscy, którzy do tej pory dzierżyli władzę w mieście, źle znoszą zamieszanie, jakie wprowadza Batman… Wygląda na to, że ktoś z nich postanowił pozbyć się nowego obrońcy prawa. Na ulicach Gotham zaczyna działać drugi Batman. Oszust nie ma żadnych skrupułów, aby mordować przestępców. Gdy pojawiają się nagrania, na których widać, jak dokonuje egzekucji, stawia to prawdziwego obrońcę miasta w bardzo trudnym położeniu. Mimo depczącej mu po piętach policji Batman musi znaleźć przebierańca i oczyścić swoje dobre imię… Tylko czy mu się to uda, gdy będzie skrywał twarz za maską? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Batman: The Imposter #1-3. Scenariusz:  Mattson Tomlin, rysunki: Andrea Sorrentino. 168 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Cyberpunk. Gdzie jest Johnny? tom 3

Niezłomny dziennikarz, który od dawna chce zniszczyć zepsute korporacje z Night City, wreszcie ma ku temu okazję. Ktoś użył ładunków atomowych, żeby wysadzić centralę wielkiej firmy. Plotka głosi, że był to niesławny Johnny Silverhand. Mówi się też, że zamachowiec nie żyje, a jego ciało wciąż znajduje się w podziemiach zrujnowanej wieży. Zadanie dla reportera: odnaleźć zwłoki. Ale czy Johnny rzeczywiście zginął, czy to tylko pogłoska? Na ulicach Night City można sporo usłyszeć, a upadek korporacji to dopiero początek. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w tomie Cyberpunk 2077: Where’s Johnny. Scenariusz: Bartosz Sztybor, rysunki: Giannis Milonogiannis. 68 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Adaptacje literatury. Rzeźnia numer pięć

Pierwsza wierna komiksowa adaptacja klasycznej powieści Kurta Vonneguta, jednego z najważniejszych antywojennych dzieł, jakie kiedykolwiek powstały. To opowieść o życiu Billy’ego Pilgrima, będąca farsowym spojrzeniem na okropności i tragedię wojen, w których walczą i giną dzieci, a także poruszająca rozprawa o niedoskonałości ludzkiej natury. Scenariusz: Kurt Vonnegut, Ryan North, rysunki: Albert Monteys. 192 strony w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Usagi Yojimbo. Powrót, tom 2

Drugi kolorowy album mistrza Stana Sakaiego o Usagim, roninie przemierzającym dawną Japonię i walczącym z niesprawiedliwością. Usagi postanawia odwiedzić rodzinne strony, gdzie nadal mieszka jego ukochana i gdzie spędził szczęśliwe chwile, służąc panu Mifune. Teraz jednak są to tereny niebezpieczne dla takich jak on, czyli byłych wojowników pokonanego możnowładcy, gdyż zwycięski pan Hikiji nawet po upływie wielu lat każe ich ścigać. Właśnie z tego powodu długouchy ronin najpierw stoczy walkę ze zgrają pragnących zdobyć nagrodę zabijaków, a później wplącze się w krwawy spisek i będzie musiał wybrać, czy ma pozostać wierny martwym czy żywym… Jednak ten tom przygód Usagiego rozpocznie się od czegoś zupełnie niewinnego: nauki robienia mat z sitowia, które okażą się ładunkiem tak cennym, że warto dla niego przelać krew wielu samurajów… Scenariusz i rysunki: Stan Sakai. 200 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Star Trek Następne Pokolenie. Lustrzany Wszechświat, tom 4

Kolejna komiksowa adaptacja kultowej sagi Star Trek. Tym razem kapitan U.S.S. Enterprise i jego załoga napotkają na swojej drodze przeciwnika, jakiego nigdy nie spodziewaliby się spotkać – swoje sobowtóry z Lustrzanego Wszechświata! W ich wymiarze nie ma Zjednoczonej Federacji Planet, tylko pełne okrucieństwa Imperium Terrańskie. Karierę można tam zrobić wyłącznie dzięki morderstwom, brutalność jest powszechna, a życzliwość to wada. Czy kapitanowi Picardowi uda się zmusić swoje okrutne alter ego do powrotu do swojego świata? Scenariusz: Scott Tipton, David Tipton, rysunki: David Messina, Sylvia Califano. 408 stron w miękkiej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Conan. Groza w podziemiach, tom 5

Kiedy piękna księżniczka Oliwia rozpoczyna swoją opowieść o proroczych snach i wielkiej fortunie, Conan szybko wyczuwa nowe wyzwanie. I tak wkracza na Drogę Królów. Ta pełna grozy ścieżka może go doprowadzić prosto pod topór kata. Ale najpierw barbarzyńca trafi do podziemnych katakumb w Akwilonii, gdzie zmierzy się ze stworzeniami ohydniejszymi niż wszystko, co kiedykolwiek widział na powierzchni. Słabi nie mogą podążać Drogą Królów. To jednak tylko wstęp, bo wkrótce Conan spotka piękną i demoniczną Bêlit. A to może oznaczać tylko jedno – nowe kłopoty. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Conan: Road Of Kings #1–12 i Conan the Barbarian #1–6. Scenariusz: Roy Thomas, Brian Wood, rysunki: Becky Cloonan, James Harren, Mike Hawthorne, Dan Panosian. 432 strony w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate X-Men, tom 4

Wolverine powraca do Nowego Jorku, a jego tropem podąża tajemniczy oddział żołnierzy dysponujący zaawansowaną wojskową technologią. Żeby przeżyć i odkryć tożsamość napastników, Logan musi zdać się na dwóch superbohaterów – Spider-Mana i Daredevila! Tymczasem w Stanach Zjednoczonych coraz śmielej dochodzą do głosu rasizm, paranoja i uprzedzenia do mutantów. Prezydent postanawia zerwać związki z Charlesem Xavierem i powołać własną grupę mutantów, która będzie realizować jego polityczne cele. Na czele tego projektu staje Emma Frost, którą jednak łączy z Profesorem X więcej, niż mogłoby się wydawać… Album zawiera zeszyty Ultimate X-Men #34–45. Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: David Finch. 304 strony w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Marvel Fresh. Tony Stark – Iron Man, tom 1

Pierwszy tom przygód Iron Mana z serii wydawniczej Marvel Fresh. Ostatnie lata nie były łatwe dla człowieka w zbroi Iron Mana. Druga wojna domowa superbohaterów i pozorna śmierć odmieniły go w sposób, którego sam jeszcze nie pojmuje. Jedno pozostało niezmienne – Tony Stark nadal tworzy przyszłość! Tym razem naprawdę wykroczy poza granice wyobraźni… prosto na terytorium zarezerwowane dotąd dla bogów i robotów. Czy wirtualny świat eScape okaże się jego najwspanialszym sukcesem, czy najgorszą porażką? Czy Iron Man podaruje ludzkości lepsze jutro, czy raczej… ulegnie demonom przeszłości? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–11 serii Tony Stark: Iron Man. Scenariusz: Dan Slott, rysunki: Valerio Schiti. 268 stron w miękkiej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man: Życiowe osiągnięcie, tom 3

Drugi tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh. J. Jonah Jameson ma nową pracę – został prezenterem radiowym. To zajęcie tylko komplikuje jego już i tak niełatwą relację ze Spider-Manem, którego tożsamość wreszcie poznał. Dodatkowo na celownik biorą go Enforcers. Jak sobie z tym poradzi doświadczony, ale bardzo nerwowy dziennikarz? Czy będzie mu potrzebna pomoc Spideya? W niebezpieczeństwie znajduje się również ciocia May. A ją tylko Pająk może uratować… Mówiąc krótko: Peter Parker znów ma pełne ręce roboty! Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach #11–15 The Amazing Spider-Man (2018). Scenariusz: Nick Spencer, rysunki: Chris Bachalo, Ryan Ottley. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Uniwersum DC, Green Lantern. Ultrawojna, tom 4

Czwarty i ostatni tom serii Green Lantern. Po wojnie z Latarniami Antymaterii poległy Hal trafia do osobliwych zaświatów, gdzie staje przed sądem Młodych Strażników. Gdy wyjdzie na jaw cała prawda o Ultrawojnie i Kosmicznym Graalu, wszystko zmieni się na zawsze. Jakie siły czają się w mroku? Jakie niepojęte tajemnice zostaną ujawnione w tyglu kosmicznych spisków i szemranej międzygwiezdnej polityki? Gdy podziały zaczną rozprzestrzeniać się z planety na planetę, czy miłość zdoła zwyciężyć? Hal musi być gotowy na śmierć i odrodzenie, aby kolejny raz uratować wszechświat… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Green Lantern: Season Two #7–12 oraz szkicownik Liama Sharpa. Scenariusz: Grant Morrison, rysunki: Liam Sharp. 168 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Louca. Piłka w grze! tom 1

Pierwszy tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o dorastającym chłopaku, jego niezwykłym przyjacielu i ukochanej dziewczynie. Louca jest szkolnym niezdarą. Kiepsko się uczy, zraża do siebie Julię – koleżankę, w której się potajemnie podkochuje, ciągle się potyka i spada ze schodów… W dodatku chciałby zostać piłkarzem, ale nie udaje mu się nawet prosto kopnąć piłki. Jednak pewnego dnia spotyka wesołego Nathana, który mu pomaga, zostaje jego trenerem, podpowiada na sprawdzianach. Tyle że Nathan nie jest zwykłym nastolatkiem… Scenariusz: Bruno Deqiuer, rysunki: Bruno Deqiuer. 80 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Frnck. To dopiero początek, tom 1

Zero pizzy, zero internetu, zero samogłosek… Prehistoria jest beznadziejna! Pierwszy tom niezwykłej serii fantasy o trzynastoletnim wychowanku sierocińca, który rusza na poszukiwanie rodziców i niespodziewanie trafia do czasów prehistorycznych. Odtąd nie ma chwili spokoju: musi wynaleźć ogień, mydło i samogłoski… oraz przetrwać wśród krwiożerczych bestii i nieokrzesanych troglodytów. Scenariusz: Olivier Bocquet, rysunki: Brice Cossu. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Emma i Wioletta. Marzenia, tom 1

Pierwszy tom serii o nastoletniej Emmie i jej o kilka lat młodszej siostrze Wioletcie, które od dawna ćwiczą taniec klasyczny. Marzą o zostaniu primabalerinami Opery Paryskiej. Aby te pragnienia mogły się ziścić, siostry muszą najpierw zdać egzamin do elitarnej Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Czy jednak kariera baletowa naprawdę jest przeznaczeniem obu dziewczynek? A może życie otwiera przed nimi nowe możliwości? „Emma i Wioletta” to opowieść o marzeniach, pełnej pułapek rzeczywistości, wsparciu ze strony rodziny, a także o przyjaźni oraz blaskach i cieniach pierwszej miłości. Scenariusz: Jérôme Hamon, rysunki: Lena Sayaphoum. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Śledztwa Enoli Holmes. Metro Baker Street, tom 6

Szósty tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Komiksowa saga o najmłodszej członkini klanu Holmesów szybko stała się bestsellerem rynku francuskiego. Na podstawie pierwszej części cyklu książkowego nakręcono widowiskowy film Enola Holmes. W biurze detektywistycznym Enoli pojawia się arystokrata, którego piękna żona została porwana, jednak nikt nie przysłał listu z żądaniem okupu. Nastoletnia bohaterka podejmuje się rozwiązania nietypowej sprawy. Śledztwo zaprowadzi dziewczynę na dobrze jej znane nabrzeża East Endu, gdzie jest niebezpiecznie nie tylko w nocy, ale nawet za dnia. Mistrzyni zmiany wyglądu znów napotka na swojej drodze Sherlocka, który od jakiegoś czasu z coraz większym uznaniem patrzy na zawodowe osiągnięcia siostry. Czy będą w stanie współpracować bez oglądania się na przeszłość? W tym samym czasie Enola dostanie niezwykle ważną zaszyfrowaną wiadomość od matki… Scenariusz i rysunki: Serena Blasco. 64 strony w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.