Pomiędzy pączkująca miłością, a zamiłowaniem do pączków (oblepionych lukrem lub obsypanych słodkim pudrem) o mało co zapomnielibyśmy, że w salonach prasowych właśnie pojawił się nowy Asteriks (tym razem ściśle związany z filmem).

O mało co zapomnieliśmy o kolejnej sprawie detektywistycznej detektywki Filipiny Lomar oraz o dużej porcji Turbogalopu. W skrócie: dzieciaki, szykujcie portfele rodziców, bo nadciąga 48 stron Asteriksa, 48 stron Filipiny Lomar i 48 stron Turbogalopu!

Asteriks. Imperium smoka

Imperium smoka to album w formie opowiadania stworzony na podstawie filmu o tym samym tytule, którego polska premiera w kinach już w lutym 2023 roku. Jest 50 rok p.n.e. Chiny. Zdradziecki książę Deng Tsin Qin doprowadza do zamachu stanu, a cesarzowa zostaje uwięziona. Księżniczka Fu Yi, jedyna córka cesarzowej, ucieka z kraju i udaje się do małej galijskiej wioski, aby prosić dzielnych wojowników Asteriksa i Obeliksa o pomoc w uwolnieniu swojej matki. Okazuje się bowiem, że o ich nadludzkiej sile mówi się nawet w Szanghaju! Dwaj przyjaciele bez chwili wahania zgadzają się i wszyscy wyruszają w długą, pełną przygód podróż do Chin. W tym samym czasie Cezar, spragniony nowych podbojów, wraz ze swoją armią również zmierza w kierunku imperium smoka… Będzie się działo! Scenariusz: Olivier Gay, rysunki: Fabrice Tarrin. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 27,99 zł.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Zatruta woda, tom 3

Trzynastoletnia prywatna detektywka Filipina Lomar otrzymuje kolejne zlecenie od zrozpaczonego rówieśnika. Maxime prosi ją o pomoc w wydostaniu z więzienia swojego kuzyna Jasona (bardzo przystojnego!), który naraził się ludziom zatruwającym wodę w rzece i został przez nich niesłusznie skarżony o kradzież. Filipina wkracza do akcji, jednak ponownie nie wszystko układa się tak, jak by sobie tego życzyła. Czy tym razem jej przyjacielowi Gégé nie uda się jej pomóc? Scenariusz: Dominique Zay, rysunki: Greg Blondin. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Turbogalop, tom 3

Kolejny tom pełnej humoru komiksowej opowieści o codziennym życiu w pewnej stadninie. Zajęcia fitness, pielęgnacja, spacery po lesie… Tak, największą zdobyczą konia jest człowiek! Barwnie ukazani bohaterowie tego komiksu tylko potwierdzają tę tezę. Monika, właścicielka klubu jeździeckiego, stara się nauczyć swoich podopiecznych jazy konnej zarówno dzięki sprawdzonym od lat metodom, jak i wykorzystując najnowsze zdobycze techniki. Jej syn Romeo robi wszystko, by mieć jak najwspanialsze konie i zostać najlepszym jeźdźcem świata, korzysta przy tym z pomocy starego koniarza Albercika, co nie zawsze wychodzi mu na dobre… A korzyść z niepowodzeń ludzi odnoszą zwierzęta, dumnie reprezentowane przez psotnego kucyka Maskotka, piękną klacz Śnieżkę czy niepokornego ogiera Ramzesa. Scenariusz i rysunki: Benoît du Peloux. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.