Dla fanów opowieści rysunkowych w styczniu w salonach prasowych i księgarniach pojawią się: dwa tomy opowieści o emocjach w świecie niebieskich ludzików (smerfów ma się rozumieć), dwa tomy historii ze świata Gwiezdnych Wojen, a do tego potężna dawka przygód Lucyfera, opasłe tomiszcze przygód Czarodziejek WITCH, wyprawa do świata Ptysia i Billa, wędrówka na Dziki Zachód z Lucky Lukiem oraz wyściełane gąbką małe dzieła dla małych dzieci: Dziobak Toto i szumiące wierzby…

Star Wars Komiks. Rebelianci i łotry, tom 14

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. 148 stron z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym tomie prezentowane są zamknięte opowieści obrazkowe, tworzone przez najlepszych scenarzystów i rysowników. Wszystkie komiksy w magazynie należą do obowiązującego kanonu uniwersum Gwiezdnych wojen i wzbogacają dzieje odległej galaktyki o nowe przygody bohaterów i czarnych charakterów, zarówno znanych z oryginalnej trylogii o zmaganiach Rebelii z Imperium, jak i z nowych filmów o walce Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem. Darth Vader ściga Luke’a Skywalkera i wysłał tysiące sond w najdalsze zakątki kosmosu na poszukiwanie Sojuszu Rebeliantów. Rebelianci rozpoczynają serię rozpaczliwych, heroicznych misji, mających za zadanie zbić sondy z tropu. W trakcie tych misji odkrywają tajemnice galaktyki, o których nawet im się nie śniło… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Star Wars (2015) #68–72, a następnie zebrane w tomie Star Wars vol. 12: Rebels and Rogues oraz krótszy komiks Star Wars: Beckett poświęcony jednemu z bohaterów filmu Han Solo. Scenariusz: Greg Pak, rysunki: Phil Noto. 148 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.

Star Wars Doktor Aphra. Szczęście i los, tom 1

Nowy cykl ze świata Gwiezdnych Wojen wydawany przez Marvela od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem. Kiedy Sojusz Rebeliantów ucieka po klęsce w bitwie o Hoth, dla wyrzutków i ciemnych typów nastaje bardzo niebezpieczny czas. Ale po serii pechowych zdarzeń i ucieczek w ostatniej chwili, doktor Aphra wraca do pracy… i rusza po łup swojego życia, zbyt wspaniały, by mógł przejść jej koło nosa. Aby zdobyć przeklęte pierścienie z Vaale, Aphra potrzebuje ekipy łowców skarbów, jakich galaktyka jeszcze nie widziała! Ale Ronen Tagge, dziedzic potężnego rodu, pożąda tej samej zdobyczy. Czy drużyna Aphry ma szansę zdobyć bogactwo i sławę? A może w jej szeregach zakamuflował się zdrajca? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Star Wars: Doctor Aphra (2020) #1–5, a następnie zebrane w tomie Star Wars: Doctor Aphra vol. 1: Fortune and Fate. Scenariusz: Alyssa Wong, rysunki: Marika Cresta. 120 stron w miękkiej oprawie.  Cena: 39,99 zł

Lucyfer, tom 3

Trzeci, ostatni tom zbiorczy opowieści o Lucyferze Gwieździe Zarannej i jego walce z Jahwe. Drzewo Kosmosu upada, a wilk Fenrir wykorzystuje okazję, by szturmem zdobyć Niebo. Lucyfer próbuje go powstrzymać podejmując podróż, której pierwszy przystanek to bramy piekieł, a ostatni – sam Bóg. Połączeni wbrew woli we wspólnej walce, Bóg i Diabeł ostatecznie rozstrzygają spory i odpowiadają na pytanie, czy wolna wola naprawdę istnieje. Album zawiera oryginalne zeszyty Lucyfer # 50–75 Jako ostatni szlif oraz zeszyt specjalny Lucyfer: Nirvana. Scenariusz: Mike Carey, rysunki: Peter Gross, Ryan Kelly P. Craig Russell, Marc Hempel, Ronald Wimberly, Colleen Doran, Michael William Kaluta, Dean Ormston, Zander Cannon i Jon J. Muth. 696 stron w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Kaczogród. Skarb Pizarra i inne historie z lat 1958–1959, tom 9

Tytułowy komiks – najdłuższy w tomie – opowiada o jednej z najważniejszych wypraw Sknerusa. Najbogatszy kaczor świata wyjeżdża wraz z Donaldem i jego siostrzeńcami w Andy, aby odnaleźć zaginione inkaskie kopalnie złota. Po cenny kruszec nie zawsze trzeba jednak tak daleko podróżować – w historyjce Złoto dla zuchwałych skautów okazuje się, że można na niego trafić nawet w Kaczogrodzie. A kiedy nagrodą jest piknik w towarzystwie pięknej Daisy, warto poświęcić czas na szukanie czegoś mniej cennego, na przykład muszelek na plaży. Kaczory odbywają też kilka innych podróży – znowu jadą do Ameryki Południowej, kręcą film w afrykańskiej dżungli, poszukują nieznanej wyspy na Pacyfiku, wspinają się na Matterhorn, a Donald leci nawet w kosmos! A skoro o wynalazkach mowa – nie brak tu także zupełnie zwariowanych pomysłów najsłynniejszego kaczogrodzkiego wynalazcy Diodaka. Album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1958–1959. Scenariusz i rysunki: Carl Barks. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Czarodziejki WITCH, tom 4

Czwarty album zbiorczy z komiksami o przygodach pięciu Czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelników na całym świecie. Dziewczyny są przekonane, że pokonały Nerissę, byłą Strażniczkę, która przeszła na stronę ciemności. Jednak niektóre z nich nadal mają dziwne sny i zwidy… Czyżby Nerissa wciąż potrafiła wpływać na ich umysły? Bohaterki nawet nie przypuszczają, jak wielkie niebezpieczeństwo grozi nie tylko im, ale i Kondrakarowi. Wracają też cienie przeszłości. Dawne Strażniczki pojawiają się w zwyczajnym życiu Czarodziejek. A do Will przyjeżdża jej dawno niewidziany ojciec. Czego chce? Jaki to będzie miało wpływ na losy powierniczki Serca Kondrakaru? Zawirowania sercowe oraz obowiązki szkolne wcale dziewczynom nie pomagają, ale przecież władają ogromnymi mocami, może więc poradzą sobie z nawałem przeciwieństw losu?… Księga czwarta zawiera komiksy z numerów 37– 52 magazynu Czarodziejki WITCH oraz wstęp z wywiadem z wieloletnim rysownikiem komiksów WITCH Giannlucą Panniello. Scenariusz: Bruno Enna, Paola Mulazzi, Francesco Artibani, Giulia Conti, Gianluca Panniello, Manuela Razzi, rysunki: Manuela Razzi, Giada Perissinotto, Daniela Vetro, Federico Bertolucci, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Graziano Barbaro. 504 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Dziobak Toto. Dziobak Toto i magiczne drzewo, tom 1

Z rzeki, w której każdego dnia pluska się dziobak Toto, zniknęła cała woda! Skąd ta niespodziewana susza? Dziobak Toto i jego nieodłączny przyjaciel koala Wawa postanawiają rozwikłać zagadkę. W tym celu odważnie ruszają w gęsty las, pełen niebezpieczeństw i przedziwnych stworzeń… Pierwszy tom zabawnej serii przygodowej dla najmłodszych, w którym poznajemy wesołą gromadę bohaterów: dziobaka Toto, kolczatkę Chichi, koalę Wawa i nietoperza Riri. Dziobak to prawdziwy cudak. Jest pokryty futrem, ma dziób jak kaczka, ogon bobra i płetwiaste łapy. Dwie godziny dziennie spędza w wodzie, pochłaniając olbrzymie ilości robaków, larw, a niekiedy także małych ryb. Na resztę dnia zaszywa się w swojej jamce, do której wejście prowadzi od strony lądu. Scenariusz: Eric Omond, rysunki: Yoann. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

O czym szumią wierzby. W puszczy, tom 1

Wielkie wiosenne porządki zakończone! Kiedy miotły i szczotki poszły w kąt, płochliwy Kret postanawia skorzystać z pięknego dnia i wybiera się nad rzekę. Jeszcze nie wie, że po drodze czeka go zaskakujące spotkanie ze złośliwym Szczurem, który zna całą okolicę jak własną kieszeń; a także z zarozumiałym Ropuchem, którego zachcianki bywają bardzo nieszczęsne w skutkach. Wygląda na to, że nowa pora roku będzie dla Kreta wyjątkowo burzliwa i pełna emocji. Niezwykła baśń O czym szumią wierzby Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę angielskiej literatury, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe, barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa, tak subtelna i pełna fantazji. Scenariusz I rysunki: Michel Plessix. 32 strony w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Ptyś i Bill. Koncert na trzy osoby i psa, tom 9

Przygody pomysłowego chłopca i jego szalonego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Koncert na trzy osoby i psa, Nie ma jak spacer! i Błyskotliwy Bill. Ptyś i jego spaniel Bill nie potrafią bez siebie żyć i pomagają sobie zawsze, kiedy trzeba. Obaj też mają mnóstwo zwariowanych pomysłów, które nie umilają życia innym osobom… Na szczęście rodzice chłopca są przyzwyczajeni do błazeństw swoich pupili, a sami też od czasu do czasu zrobią coś wesołego i szalonego. Cała rodzinka jest siebie warta! Scenariusz: Christophe Cazenove, rysunki: Jean Bastide. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Lucky Luke. Spadek dla Bzika, tom 41

Kolejny tom najsławniejszej serii westernowej, która w humorystycznej formie ukazuje świat Dzikiego Zachodu. Lucky Luke dostaje dziwaczne zadanie: ma zostać prawnym opiekunem psa Bzika, który… odziedziczył majątek po pewnym ekscentrycznym bogaczu. Jak to z wielkimi pieniędzmi bywa, są z nimi tylko kłopoty. Oczywiście okazji na zdobycie paru zielonych nie mogą przepuścić Daltonowie, a na dodatek do konfrontacji szykuje się chińska mafia! Scenariusz: René Goscinny, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który ciągle kłamał, tom 6

Szósty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Prawie każdy Smerf jest w czymś dobry, na przykład Osiłek to znakomity sportowiec. Jednak jest też Smerf zmyślający na potęgę i chwalący się rzeczami, których nigdy nie zrobił. Kłamie, a potem się wstydzi, gdy prawda wychodzi na jaw. Czy ktoś taki może w jakikolwiek sposób okazać się przydatny społeczności Smerfów? Dzięki temu komiksowi zrozumiesz, że warto mówić prawdę! Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford, rysunki: Antonello Dalena. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który był niecierpliwy, tom 7

Siódmy tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Pewien Smerf ciągle się spieszy, ciągle myśli o czymś nowym. Brakuje mu cierpliwości, a bez niej niczego nie da się porządnie zrobić ani nauczyć. Co więcej, jego zachowanie może zaszkodzić postronnym osobom, o czym boleśnie przekonuje się kilka Smerfów… Czy kolejne niepowodzenia spowodują, że niecierpliwy bohater się zmieni? Dzięki temu komiksowi dowiesz się, jakie skutki może mieć brak cierpliwości! Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford, rysunki: Antonello Dalena. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 19,99 zł.