Debiutancki projekt studia 2Dynamic Games oraz (już zaprawionych w bojach w Driftlandzie i Danger Scavengerze) Star Drifters 1 października wybiera się do nas z demem.

Połączone siły dwóch studiów tworzących gry mają nam dać klasyczną rozgrywkę w stylu Alien Breeda z elementami taktyki i survivalu oraz… kopania w ziemi. Plus dynamiczne oświetlenie i pełna destrukcję świata. Fabuła Lumencrafta zabiera nas do 2221 roku, w okresie, który nie sprzyja mieszkaniu na powierzchni Ziemi. Ludzkość próbuje przetrwać bez elektryczności i światła, posiłkując się niedawno odkrytym Lumenem – kryształem mogącym zwiększyć szanse na przetrwanie dzięki jego zasobności w energię. W grze pokierujemy ekipą zwiadowców – górników przekupujących ziemię i zajmujących się wydobyciem Lumenu. Lumencraft obiecuje nam starcia w obronie podziemnej bazy, drzewko rozwoju technologii i sporą satysfakcję z podziemnych wykopalisk.

„Dzięki współpracy ze Star Drifters zyskaliśmy multum dodatkowych możliwości, aby jeszcze lepiej rozwinąć nasz innowacyjny projekt Lumencraft. Poprzez wspólne działania możemy się skupić na aspekcie kreatywnym produkcji i liczyć na mocne wsparcie w nowych, mniej znanych dla nas obszarach. Liczymy na to, że razem stworzymy świetną grę, która dotrze do szerokiego grona fanów gier akcji.” – Paweł Mogiła, Lead Software Architect, 2Dynamic Games

Lumencraft zadebiutuje w ramach Steam Next Festival 1 października 2021 r. w formie dema gry. Następnie trafi na Steam w ramach Wczesnego Dostępu. W pierwszej kolejności Lumencraft trafi na ekrany PC.