Na starcie warto jednak podkreślić, że jeśli nie przepadasz za taką formą rozgrywki, nie kręci Cię naprawa mieszkań lekko przybrudzona strategią ekonomiczną, a tytuł autorstwa Frozen District omijasz możliwie najszerszym łukiem, nie przypadnie Ci do gustu również Hotel Renovator.

W grze wcielasz się bowiem we właściciela hotelu, który musi przywrócić miejscu dawno utraconą świetność. Remonty będą odbywać się w kilku etapach, ponieważ w ramach posiadanego budżetu nie będzie stać Cię na wykonanie wszystkich niezbędnych prac za pierwszym podejściem. A wspomnieć należy, że oprócz modernizacji pokojów, do uporządkowania będą czekać również inne pomieszczenia, takie jak basen czy restauracja. Pieniądze na renowację wszystkich pomieszczeń będą pozyskiwane z wynajmu pomieszczeń, sal konferencyjnych i innych części obiektu. Słowem, standard który ma jednak prawo się podobać.

Co więcej, gra już na starcie zaliczyła spory sukces, docierając jeszcze na etapie preprodukcji na Global Top Wishlist platformy Steam. Obecnie wciąż trwają prace nad wersją beta tytułu, których ukończenie przewidziane zostało na 2021 rok. Dedykowany zespół pracuje w pocie czoła nad programowaniem gry i udoskonaleniem kodu źródłowego.

Gra będzie dystrybuowana na PC i zostanie wydana przez wrocławskie The Dust (możesz kojarzyć je z prac nad „Cyklem Inkwizytorskim” Jacka Piekary – przyp. red.), jednak w planie są również porty na konsole.