Cyber Ops to oparta na angażującej fabule taktyczna gra hakerska, opowiedziana z punktu widzenia szefa misji, zdalnie zarządzającego akcją. Wiesz, takiej niewidzialnej ręki czy cybernetycznego ducha, który zapewnia bezpieczeństwo swojemu zespołowi za pośrednictwem sieci informatycznej. Gra bazująca na takim założeniu zadebiutuje już za niecały tydzień, bo 21 maja. Aczkolwiek darmowy prolog czeka na Steamie choćby i teraz, gotowy do odpalenia!

Wcielisz się w niej w hakera, specjalistę od informatycznych zabezpieczeń i systemów komunikacji. Oczywiście będziesz zdalnym wsparciem dla agentów pracujących w terenie. Do Ciebie będzie należało hakowanie systemów i urządzeń oraz skanowanie terenu i wyznaczanie najbezpieczniejszych tras dla Twoich kompanów, którzy najpierw spuszczają wp**rdol, a później zadają pytania…

Im dłużej przyglądam się powyższemu materiałowi, tym bardziej dociera do mnie, że Cyber Ops oferuje świeże spojrzenie na gry z gatunku stealth/hacking, skupiając się na relacji pomiędzy operatorem zdalnie zarządzającym akcją, a agentami z krwi i kości znajdującymi się w terenie. A jeśli dodasz do powyższego ponad 6 godzin misji fabularnych, zarządzanie jednostkami specjalnymi i analogowe dźwięki muzyki z gatunku synth, inspirowane klasycznymi filmami z lat 80., otrzymasz połączenie, któremu w najgorszym wypadku powinieneś się przyjrzeć. W najlepszym zakupić.